22
یکشنبه 18 مهر 1400
شماره 8332
ادب‌وهنر
123
123
پیامـک شما را درباره این صفحه می خوانیم
ویژه
دهه 20بود که محله سنگلج صاحب تماشاخانه‌ای شد؛ تماشاخانه‌ای که حالا 56سال از سنش می‌گذرد. نام اولیه‌اش 25شهریور بود که بعد از افتتاح و برگزاری جشنواره نمایش‌های ایرانی نامش را سنگلج گذاشتند؛ تماشاخانه‌ای که خیلی از قدیمی‌های تئاتر ایران، بزرگان و پیشکسوتان از آن خاطره دارند.
«یولیا پرسیلد»، بازیگر 36ساله که سابقه بازی در 70اثر سینمایی را دارد و «کلیم شیپنکو»، کارگردان 37ساله روس با هدف ساخت نخستین فیلم سینمایی در فضا، روز سه‌شنبه به ایستگاه فضایی بین‌المللی واقع در مدار زمین اعزام شدند.
علیرضا تابش، دبیر سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، با اشاره به انتخاب شعار «سینما سرزمین خیال» در سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان در گفت‌وگو با همشهری گفت: خیال و ‌رؤیا یکی از ارکان مهم دوران کودکی است و در این دوره، سعی کردیم با محوریت این موضوع، جشنواره را پیش ببریم. چراکه کودکان و نوجوانان امروزی نیاز به آثار سرگرم‌کننده‌ای دارند که عنصر خیال‌پردازی در آن پرورانده شود.

فردایی سرشار از آرامش با جادوی سینما

سی‌وچهارمین جشنواره فیلم فجر با شعار «سینما سرزمین خیال» کار خود را آغاز کرد
جشنواره
آیین افتتاحیه سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان شامگاه جمعه، ۱۶ مهر در مرکز همایش‌های بین‌المللی اصفهان برگزار شد. این دوره از جشنواره که با شعار «سینما سرزمین خیال» کار خود را آغاز کرده، به‌صورت ترکیبی از اکران فیزیکی و آنلاین برگزار می‌شود.
خداحافظی با عزت‌الله مهرآوران

خداحافظی با عزت‌الله مهرآوران

هژیر مهرآوران، پسر عزت‌الله مهرآوران زمان مراسم تشییع پیکر این هنرمند را دوشنبه ۱۹ مهر ماه در قطعه هنرمندان بهشت‌زهراس اعلام کرد. به گزارش همشهری، عزت‌الله مهرآوران با وجود اینکه چند‌ماه قبل دو دُز واکسن کرونا را دریافت کرده بود، در پی ابتلا به این بیماری چندین روز در بیمارستان بستری شد و مقاومت کرد اما در نهایت شامگاه جمعه، ۱۶ مهر‌ماه از دنیا رفت. از آخرین کارهای عزت‌الله مهرآوران در سریال‌ها و مجموعه‌های تلویزیونی می‌توان به «پدر پسری»، «خوب، بد، جلف: رادیواکتیو»، «می‌خواهم زنده بمانم»، «بچه مهندس ۴»، «زن زندگی مرد زندگی» و «ساخت ایران» اشاره کرد.
کارنامه کامل
کارنامه کامل
فتحعلی اویسی بازیگر وابسته به چرخه تولید سینمای ایران بود نه سلیقه منتقدان
فتحعلی اویسی 1400-1324 با 2کارنامه متفاوت در بازیگری سینما، بار دیگر بحث تنگناهای بازیگری در سینمای نیمه‌صنعتی فارسی را در محافل سینمایی داغ کرد.
PDF یکشنبه 18 مهر 1400
کوتاه ادب‌وهنر
بیست‌و‌پنجمین سری از فیلم‌های جیمز باند با عنوان «زمانی برای مردن نیست» از جمله موفق‌ترین فیلم‌های جیمز باند از سوی منتقدان ارزیابی شده بود. البته همانگونه که اخیرا «دنیل کریگ» بازیگر مشهور نقش مأمور 007عنوان کرده، این آخرین حضور سینمایی وی در نقش جیمز باند خواهد بود.