02
چهار شنبه 28 آبان 1399
شماره 8088
ایران
23023607
02123023900
پیامـک شما را درباره این صفحه می خوانیم

شورای نگهبان و صلاحیت روسای جمهور سابق

نکته روز
سخنگوی شورای نگهبان طی اظهاراتی درباره حضور احتمالی افرادی مانند محمد خاتمی و محمود احمدی‌نژاد در انتخابات سال آینده، به ایسنا گفت: «به‌طور کلی نمی‌توانم درباره حضور آنها اظهارنظری کنم و باید صلاحیت آنها را در همان زمان بررسی کنیم و اگر مجلس شرایط جدیدی بگذارد، نمی‌دانم شامل حال این افراد خواهد شد یا خیر.
مجلس
عملکرد محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه این روزها بیش از هر زمان دیگری محل توجه و پرسشگری نمایندگان اصولگرای مجلس قرار گرفته است.
سخنگوی دولت در پاسخ به همشهری درباره یک‌سالگی اعتراضات بنزینی:

به همه آسیب‌دیدگان آبان98 رسیدگی می‌کنیم

نباید به نام نقد دولت، آمریکا را از نقد مصون کرد و جنایات جنگ اقتصادی آن کشور علیه معیشت و ثروت و امنیت این مردم را تبرئه کرد
دولت
سخنگوی دولت در نشست هفتگی خود با خبرنگاران در پاسخ به سؤال همشهری به موضوع دلجویی از آسیب‌دیدگان حوادث آبان 98 اشاره کرد.

اعتراض به بهشت امن مفسدان ایرانی

سفیر ایتالیا در تهران به‌عنوان حافظ منافع کانادا دیروز به وزارت خارجه احضار و مراتب اعتراض کشورمان به رفتارهای ضدحقوق بشری دولت کانادا و ریاکاری آنها در ارتباط با رعایت حقوق شهروندی و کنسولی اتباع ایرانی مقیم این کشور به وی ابلاغ شد.
وحشت عربستان و رژیم صهیونیستی از بازگشت بایدن به برجام
2‌ماه قبل از پایان دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و در شرایطی که براساس نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور جو بایدن از حامیان برجام در کاخ‌سفید مستقر خواهد شد،  عربستان‌سعودی و رژیم صهیونیستی تقلا برای جلوگیری از بازگشت آمریکا به برجام را کلید زده‌اند.
PDF ایران
کوتاه ایران
محمدحسین فرهنگی، سخنگوی هیأت‌رئیسه مجلس دیروز در حاشیه جلسه علنی مجلس و در جمع خبرنگاران درباره تعطیلی 2هفته‌ای کشور و رویکرد مجلس نسبت به این موضوع، گفت: نماینده‌ای از هیأت‌رئیسه مجلس مأمور شده است در این زمینه با ستاد ملی مبارزه با کرونا مذاکره کند.