13
سه شنبه 18 شهریور 1399
شماره 8032
بازار
123
123
پیامـک شما را درباره این صفحه می خوانیم

امسال گوشت وارد نمی‌شود

چند و چون
افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار خرده‌فروشی در حالی است که دامداران از تولید مازاد دام می‌گویند و دولت با هدف کاهش زیان تولیدکنندگان به خرید تضمینی گوشت از دامداران اقدام کرده است.
ویژه
مرکز خرید یاران در سال79 در غرب تهران تاسیس شد و امروز به یکی از بزرگ‌ترین مراکز خرید کامپیوتر، قطعات کامپیوتری، موبایل، تبلت، لپ‌تاپ و لوازم جانبی این وسایل تبدیل شده است.
آمارها نشان می‌دهد که قیمت هرمتر مربع ملک در تهران طی ماه گذشته 10.5 درصد افزایش داشته و به نظر می‌رسد اقدامات دولت برای آرام‌سازی بازار مسکن هنوز پیامد مثبتی در بر نداشته است.
برخلاف ماه‌های ابتدایی امسال که کاهش تقاضا و افزایش عرضه، تولیدکنندگان مرغ و تخم مرغ را متضرر کرده بود، این روزها افزایش قیمت این محصولات مصرف‌کنندگان را نگران کرده است.
در حالی که معدود تولیدکنندگان پکیج و آبگرمکن در داخل کشور از تامین نیاز داخلی ناتوان هستند، بخشی از این تولیدات به خارج صادر می‌شود و این امر باعث نابسامانی در بازار این محصولات شده است.

گردش به چپ صنعت‌خودرو

پس از ناکامی راه‌اندازی خط مونتاژ لادا در پارس‌خودرو، دو مدل خودروی پیکاپ و یک شاسی‌بلند روسی پاییز امسال وارد بازار ایران می‌شود
شاید بتوان کارنامه همکاری خودروسازان روسی با شرکای ایرانی را در عرضه پیکان در بازار روسیه‌، ورود لادا به بازار ایران و در ادامه فروش برخی محصولات ایران‌خودرو مانند سمند در بازار روسیه و برخی کشورهای بلوک شرق خلاصه کرد اما چند سالی است که صنعت خودروسازی روسیه که حرف چندانی برای گفتن در بازارهای جهانی و حتی بازار داخلی خود ندارد، سعی در ورود و کسب سهمی از بازار کشورمان دارد؛ تلاشی که در دور‌دوم تحریم‌های صنعت خودروی ایران به‌صورت جدی‌تری دنبال شده است.
PDF سه‌شنبه 18 شهریور 1399
کوتاه بازار
معمولا اولویت اول افراد خرید اجناس نو و دست اول است مگر اینکه محدودیت مالی باعث شود کسی به فکر خرید کالای دست‌دوم بیفتد.