یکشنبه 17 تیر 1397
کد مطلب : 22331
+
-

3سوال ساده

3سوال ساده

جام‌جهانی برای ایران به پایان رسید و حالا قضاوت‌های ضدونقیض زیادی در مورد عملکرد تیم‌ملی در این تورنمنت انجام می‌شود. فارغ از اینکه بالاخره تیم ما در روسیه خوب بود یا نه، به‌نظر می‌رسد حداقل 3ابهام درمورد تصمیمات کارلوس کی‌روش در این تورنمنت باقی مانده که بی‌جواب است.
 گاف کی‌روش درمورد حاج‌صفی
کارلوس کی‌روش اولین نفری بود که تصمیم گرفت بعد از سال‌ها جای احسان حاج‌صفی را در تیم‌ملی عوض کند و او را از دفاع چپ به پست هافبک میانی ببرد. با این وجود او در آستانه جام‌جهانی به شکلی عجیب و غیرمنتظره احسان را به پست دفاع چپ برگرداند. حاج‌صفی در بازی با مراکش خوب نبود و بازیکنان حریف چندین بار او را دور زدند، اما از خوش‌شانسی احسان این موقعیت‌ها به گل تبدیل نشد. پس از آن بازی با اسپانیا هم به خیر گذشت، اما در مسابقه با پرتغال حضور حاج‌صفی در پشت دفاع چپ کار دست تیم‌ملی داد و این بازیکن بعد از بارها جا ماندن در آن ناحیه، روی تک گل پرتغال هم مقصر اصلی از کار درآمد. بعد از آن بود که کی‌روش تصمیم گرفت احسان را بیرون بکشد و میلاد محمدی را جانشین او کند. به این ترتیب ما شاهد یک مهره‌چینی غلط و آشکار از کی‌روش بودیم که خودش ناچار به اصلاح آن شد، اما دیگر دیر شده بود.
  مهاجمان دکوری
از دیگر ابهامات تیم‌ملی، انبوه بازیکنان تهاجمی تیم بودند که یا بازی نکردند یا خیلی کم مورد استفاده قرار گرفتند. سامان قدوس بسیار کمتر از حد انتظار بازی کرد، رضا قوچان‌نژاد و اشکان دژاگه اصلا به میدان نرفتند و همین قصه درمورد مهدی ترابی هم تکرار شد. 
شاید این تصمیمات در نگاه اول با توجه به استراتژی‌های تدافعی کی‌روش قابل توجیه باشد، اما فراموش نکنیم تیم‌ملی در این جام در دو مسابقه از رقبا عقب افتاد و در یک مقطع 50دقیقه‌ای نیاز به زدن دو گل به پرتغال داشت، اما باز هم کی‌روش این نفرات را به میدان نفرستاد. بنابراین مشخص نیست اصلا چرا آنها با تیم‌ملی راهی روسیه 
شده بودند.
  چرا عابدزاده؟
همان‌طور که انتظار می‌رفت دروازه‌بان اول تیم‌ملی در جام‌جهانی روسیه علیرضا بیرانوند بود. بنابراین جای این سوال همچنان باقی است که چرا در فاصله بسیار کوتاهی تا آغاز این مسابقات، ناگهان حسین حسینی از اردوهای تیم‌ملی خط خورد و امیر عابدزاده جای او را گرفت؟ اگر بنا بود بیرانوند در جام‌جهانی بازی کند و عابدزاده کوچک اصلا به میدان نرود، آیا بهتر نبود حسینی به روسیه می‌رفت تا هم مزد مدت‌ها دعوت شدنش به تیم‌ملی را بگیرد و هم پاداش دلاری قابل توجه ناشی از حضور او در لیست 23نفره به استقلال ایران برسد؟
 

این خبر را به اشتراک بگذارید