• دو شنبه 20 آذر 1402
  • الإثْنَيْن 28 جمادی الاول 1445
  • 2023 Dec 11
شنبه 18 شهریور 1402
کد مطلب : 202483
+
-

حمل‌ونقل عمومی تهران آماده تغییرساعت‌کاری ادارات

جزئیات تغییر ساعت فعالیت مترو، اتوبوس و تاکسی‌ از امروز اعلام شد

گزارش3
حمل‌ونقل عمومی تهران آماده تغییرساعت‌کاری ادارات

محمد سرابی-روزنامه‌نگار

پس از 3ماه، امروز ساعت کاری ادارات به زمان قبل از 15خرداد بازگشت. همزمان با این تغییر، مراسم اربعین حسینی و چند روز تعطیلی هم پایان یافته است و از این‌رو ترافیک سنگین در ساعات ابتدایی صبح و عصر در خیابان‌های تهران پیش‌بینی می‌شود.
سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران در این‌باره به همشهری گفت: «پیش‌بینی ما این است که صبح شنبه با توجه به پایان تعطیلات و بازگشت ساعت‌های کاری به شکل قبلی، با ترافیک در تهران مواجه شویم و به همین دلیل تدابیری اندیشیده شده است.»

طرح ترافیک تغییر می‌کند؟
محسن هرمزی درباره اینکه آیا ساعت طرح ترافیک تهران از امروز تغییر می‌یابد، توضیح داد: «خیر، برای ایجاد تغییر در این ساعت‌ها باید ارزیابی دقیقی صورت گیرد و به‌صورت رسمی ابلاغ شود که تاکنون چنین تغییری به‌صورت رسمی اعلام نشده است. بنابراین براساس روال قبلی طرح ترافیک را در تهران اجرا خواهیم کرد؛ البته در ستاد استقبال از مهر برنامه‌ریزی‌هایی برای روز‌های پایان شهریور داریم و در این هفته جلساتی برای تبادل‌نظر برگزار می‌شود.»

چگونگی فعالیت اتوبوسرانی از پانزدهم شهریور
سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران درباره نحوه فعالیت اتوبوسرانی گفت:«قرار است نزدیک 150دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان اتوبوسرانی تهران افزوده شود. بخشی از این اتوبوس‌ها که برای مراسم اربعین در حال خدمت‌رسانی بودند از روز شنبه و روز‌های بعد اضافه خواهند شد. نزدیک به همین تعداد هم خودروی ون جدید داریم که کار خود را در این هفته آغاز می‌کنند. به برخی خطوط اتوبوسرانی که با تعداد مسافر بیشتری روبه‌رو شوند، اتوبوس‌های جدید اعزام خواهیم کرد.» همچنین مهدی علیزاده، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در این‌باره گفت: «خطوط بی‌آرتی مانند همیشه به‌صورت شبانه‌روز فعال هستند و شروع حرکت خطوط دیگر که به 5صبح انتقال پیدا کرده بود، به همین شکل ادامه دارد.»

تغییر ساعت شروع به‌کار تاکسی‌ها
زمان ارائه خدمات تاکسی‌های پایتخت نیز تغییر کرد. محمد علوی‌زاده، معاون نظارت و امور مناطق سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران در این‌باره توضیح داد: «از روز شنبه ۱۸شهریور فعالیت تاکسی‌های تهران از ساعت ۶ صبح شروع می‌شود.»

تغییر ساعت کار مترو
شرکت بهره‌برداری متروی تهران نیز در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که ساعت کار مترو که در خردادماه، از 5:30 به 4:30 تغییر کرده بود، از روز شنبه 18شهریور از ساعت 5:20 و در روزهای جمعه و تعطیل از ساعت ۶ صبح آغاز می‌شود و تا ساعت ۲۲ ادامه دارد. همچنین هرمزی در این‌باره گفت: «سرفاصله برخی خطوط مترو در روز‌های پیش رو کاهش می‌یابد.» سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران این را هم گفت که «بعضی از ادارات شناورسازی ساعت‌های کاری را از ساعت‌7‌تا‌9‌صبح اجرا خواهند کرد تا به کاهش ترافیک تهران کمک کنند.»

این خبر را به اشتراک بگذارید