• چهار شنبه 5 آبان 1400
  • الأرْبِعَاء 20 ربیع الاول 1443
  • 2021 Oct 27
پنج شنبه 14 مرداد 1400
کد مطلب : 137378
+
-

ضربه به حمله

جدایی شهریار مغانلو می‌تواند به ضرر پرسپولیس تمام شود

ضربه به حمله

از قرار معلوم بخت باشگاه پرسپولیس برای حفظ شهریار مغانلو اندک است. قرارداد قرضی این بازیکن به پایان رسیده و او از حالا به بعد در اختیار سانتاکلارای پرتغال خواهد بود. گویا رقمی که این باشگاه برای صدور رضایتنامه شهریار خواسته، بسیار بالاست. از عدد 500هزار یورو در این مورد حرف زده می‌شود که تازه غیراز دستمزد پرداختی به‌خود شهریار است و طبیعتا پرداخت آن در توان پرسپولیس نیست. ابراهیم شکوری هم به‌عنوان مدیر ورزشی سرخپوشان با لحنی در این مورد حرف زد که به‌نظر می‌رسد نشان‌دهنده قطع امید پرسپولیس از حفظ این مهاجم است. همزمان رسانه‌ها از سناریوی خاص سپاهان برای جذب شهریار خبر می‌دهند. در این سناریو باشگاه اصفهانی محمد محبی را به‌عنوان بخشی از رقم رضایتنامه مغانلو به سانتاکلارا می‌دهد و در عوض فصل آینده از این بازیکن استفاده می‌کند. این ماجرا از نظر منطقی و حرفه‌ای قابل فهم است و شاید به همین دلیل هم باشد که مغانلو در هیچ‌کدام از مصاحبه‌هایش خیلی جدی در مورد ماندن در پرسپولیس حرف نمی‌زند.
جدایی شهریار مغانلو می‌تواند ضربه سختی به خط حمله پرسپولیس باشد. این بازیکن در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا مجموعا 8 گل برای سرخ‌ها به ثمر رساند و شاید آمارش خیلی خارق‌العاده نبود، اما کیفیت بازی او صرفا با اعداد و ارقام قابل سنجش نیست. مغانلو به خط حمله کرخت و بی‌حال پرسپولیس در نیم‌فصل اول جان تازه بخشید. او با تحرک بسیار بالا و شگردهای متنوعش در بازی، سرخپوشان را یاری کرد. قدرت حفظ توپ بالا، دوندگی و جنب‌وجوش زیاد، برتری در درگیری‌های فیزیکی، قد بلند و استفاده از توپ‌های هوایی و نیز شوت‌های ناگهانی مغانلو، به فاز تهاجمی پرسپولیس تنوع خاصی بخشید. او شاید یک فوتبالیست برجسته یا در سطح تیم ملی نباشد، اما در اندازه‌های خودش، برای ماموریتی که به او سپرده شده بود مهره خوبی از آب درآمد.
شاید سپاهان که به تازگی با استنلی کی‌روش خداحافظی کرده دنبال این است که مغانلو را جایگزین فوروارد افت‌کرده برزیلی کند. در این صورت شهریار به درد آنها خواهد خورد، اما جای خالی او در پرسپولیس به آسانی پر نمی‌شود مگر اینکه سرخ‌ها یک خرید خوب داشته باشند یا عیسی آل‌کثیر به بالاترین سطح از آمادگی برسد. تازه عیسی در بهترین فرمش هم بیشتر یک مهاجم توانا در داخل محوطه جریمه است، درحالی‌که مغانلو بیرون از باکس هم اثرگذاری خاص خودش را داشت.

این خبر را به اشتراک بگذارید