• یکشنبه 28 اسفند 1401
  • الأحَد 26 شعبان 1444
  • 2023 Mar 19
یکشنبه 3 مرداد 1400
کد مطلب : 136485
+
-

2 قدم مانده به جام

امشب در هفته ماقبل پایانی لیگ برتر پرسپولیس-تراکتور و داربی اصفهان مهم‌ترین بازی‌ها خواهند بود

2 قدم مانده به جام

هفته بیست‌ونهم از لیگ برتر فوتبال امشب برگزار می‌شود تا فقط یک گام دیگر به پایان این مسابقات باقی بماند. هفته ماقبل‌آخر لیگ در حالی برگزار می‌شود که در صدر جدول همچنان پرسپولیس با 2امتیاز اختلاف نسبت به سپاهان صدرنشین است و امیدوارترین تیم برای کسب قهرمانی محسوب می‌شود. در انتهای جدول هم سقوط ماشین‌سازی قطعی شده و برای انتخاب دومین تیم سقوط کننده، سایپا بیشتر از سایر تیم‌ها خطر را احساس می‌کند.

  تراکتور 6تایی می‌شود؟
آنهایی که قهرمانی پرسپولیس را دوست ندارند و منتظر توقف این تیم هستند، از 2 حریف باقیمانده به تراکتور خیلی امیدوارترند تا پیکان. اما تراکتور امسال تمام بازی‌های بزرگش مقابل 3تیم صدرنشین را باخته، چه در خانه خودش و چه در زمین رقبا. آمار امسال تراکتور در مقابل پرسپولیس، سپاهان و استقلال 5باخت از 5بازی بوده است و این ششمین و آخرین بازی این تیم مقابل صدرنشین‌هاست. البته تبریزی‌ها با آمدن فیروز کریمی شرایط بهتری پیدا کرده‌اند و تحت هدایت این مربی به 3برد و یک باخت رسیده‌اند. آن یک باخت مقابل استقلال رقم خورده تا تراکتور نشان بدهد امسال بازی‌های بزرگ را با هر سرمربی و هر نیمکتی می‌بازد. آیا امشب هم همین اتفاق رخ خواهد داد؟

 داربی اصفهان؛ از صدر تا قعر
سپاهان بازی رفت را در فولادشهر با 3گل برده و امشب هم کاملا امیدوار به پیروزی است. ذوب‌آهن با اینکه همچنان روی کاغذ خطر سقوط را احساس می‌کند اما در این هفته‌ها خیلی خوب و راحت امتیاز از دست داده است. در 7هفته اخیر به‌جز آن پیروزی پرحرف‌وحدیث در مسجدسلیمان، ذوبی‌ها از 6بازی دیگر خود فقط 2امتیاز گرفته‌اند. سپاهان چاره‌ای جز بردن 2بازی باقیمانده‌اش ندارد تا درصورت توقف پرسپولیس جام را به سمت اصفهان برگرداند. شاگردان نویدکیا از هفته17 به بعد نتوانسته بودند در 2بازی متوالی برنده شوند اما این اتفاق بالاخره هفته گذشته برای آنها رخ داد و حالا در داربی اصفهان منتظر سومین برد متوالی هستند.

  نساجی - استقلال؛ جنگ سوم چهارمی
جالب‌ترین نکته درباره مصاف نساجی و استقلال این است که بازی آنها مصاف تیم‌های سوم و چهارم جدول در نیم‌فصل دوم است. نساجی که در نیم‌فصل اول پانزدهم شده بود در نیم فصل دوم با ساکت الهامی کاملا متحول شده و بعد از پرسپولیس، سپاهان و استقلال بیشترین امتیاز را گرفته است. بازی رفت 2 تیم در تهران با تک‌گل فرشید اسماعیلی تمام شد اما امشب کسب پیروزی برای استقلال آسان نخواهد بود. البته نه استقلال دیگر نیاز مبرمی به امتیاز دارد و نه نساجی که بقایش را در لیگ‌برتر حتمی کرده است.

  جنگ بقا و سهمیه
رقابت برای رتبه چهارم همچنان بین 3تیم جریان دارد. سوای تراکتور که میهمان پرسپولیس است، گل‌گهر و فولاد هم به چهارم شدن امیدوارند که گل‌گهر امشب میهمان نفت مسجدسلیمان است و فولاد هم میزبان نفت آبادان خواهد بود. توقف تراکتور در تهران فرصت چهارم شدن قبل از هفته آخر را به نکونام و قلعه‌نویی خواهد داد. در انتهای جدول هم سایپا آخرین امیدهایش برای بقا را در مقابل آلومینیوم اراک جست‌وجو می‌کند. آلومینیوم در حالی به زمین سایپا می‌رود که بعد از مدت‌ها شکست‌ناپذیری هر 3بازی اخیرش را باخته است. مس-پدیده و ماشین‌سازی-پیکان هم 2بازی باقیمانده هستند که تأثیر چندانی در سرنوشت تیم‌ها نخواهند داشت.

این خبر را به اشتراک بگذارید