• سه شنبه 12 مهر 1401
  • الثُّلاثَاء 8 ربیع الاول 1444
  • 2022 Oct 04
شنبه 27 اردیبهشت 1399
کد مطلب : 100784
+
-

منهای فوتبال

قرارداد گزینه‌های سرمربیگری تیم ملی والیبال با باشگاه‌ها
گزینه‌های فدراسیون والیبال برای مربیگری تیم ملی با تیم‌های باشگاهی قرارداد بستند. بعد از فسخ قرارداد ایگور کولاکوویچ، گزینه‌های متعددی برای جایگزینی او پیشنهاد شد. یکی از این گزینه‌ها مانوئل سیچلو بود. سیچلو که سابقه مربیگری در تیم ملی ایران را دارد، یکی از مربیانی بود که شانس بالایی برای نشستن روی نیمکت تیم ملی داشت. او برای فصل آینده با تیم العربی قطر به‌توافق رسیده است. پیمان اکبری هم گزینه دیگری بود که برای سرمربیگری تیم ملی پیشنهاد شد. کارگروه انتخاب سرمربی به فدراسیون پیشنهاد داده بود که خولیو ولاسکو از مربیان اسبق تیم ملی، به‌عنوان مشاور فنی به والیبال ایران بازگردد و مربی ایرانی سرمربی باشد. پیمان اکبری یکی از مربیان پیشنهادی برای همکاری با ولاسکو بود. اکبری قرارداد دوساله‌اش با شهرداری ارومیه را تمدید کرد.

تمرینات تیم‌های ملی آغاز می‌شود؟
ستاد مبارزه با کرونا در ورزش، فعالیت 30رشته ورزشی را مجاز اعلام کرد. با دادن این مجوز به‌نظر می‌رسید تیم‌های ملی بعضی از این رشته‌ها هم فعالیت رسمی‌شان را آغاز کنند. بعد از شیوع کرونا در ایران، همه مسابقات و باشگاه‌های ورزشی تعطیل شدند. درحالی‌که هنوز ستاد، اجازه برگزاری مسابقات را نداده است، اما به 30رشته انفرادی مجوز داده تا فعالیتشان را آغاز کند. طبق اطلاعیه ستاد، باشگاه‌ها موظف هستند قبل از آغاز فعالیتشان در سامانه سلامت وزارت بهداشت ثبت‌نام کنند. این باشگاه‌ها همه نکات بهداشتی را باید رعایت کنند. با آغاز کار این باشگاه‌ها تمرینات بعضی از تیم‌ها هم قرار است آغاز شود. یکی از تیم‌ها، تیم ملی تیراندازی است. 5تیرانداز برای حضور در بازی‌های المپیک توکیو سهمیه گرفته‌اند و در 2‌ماه گذشته آنها در خانه تمرین داشته‌اند. به گفته الهام هاشمی، سرمربی تیم ملی تفنگ این 5ملی‌پوش در این مدت تمرینات فشنگی نداشته‌اند. روزهای گذشته، فدراسیون شنا هم پیشنهاد داده بود که تمرینات شناگرانی که شانس گرفتن سهمیه المپیک را دارند، در سانس‌های جدا و استخرها ضدعفونی شده، برگزار شود. هفته‌های پیش گفته شد ملی‌پوشان دوومیدانی هم در سانس‌های جداگانه و دور از چشم همه تمرین می‌کنند. به‌نظر می‌رسد در این شرایط تیم‌های ملی این رشته‌ها هم مشکلی برای فعالیت نداشته باشند.

 800میلیون دلار؛ زیان کرونا به IOC
کرونا و به تعویق افتادن بازی‌های المپیک توکیو2020، 800میلیون دلار به کمیته بین‌المللی المپیک زیان می‌زند. توماس باخ، رئیس این کمیته در جلسه هیأت اجرایی اعلام کرد: «پیش‌بینی می‌شود با تعویق بازی‌های المپیک، IOC 800میلیون دلار هزینه اضافی متحمل شود.» غیر از خود بازی‌های المپیک، انتخابات کمیسیون ورزشکاران هم به تعویق افتاده است. انتخابات قرار بود همزمان با بازی‌های المپیک برگزار شود. با تعویق یکساله بازی‌ها، این انتخابات هم سال2021 برگزار می‌شود. 

این خبر را به اشتراک بگذارید