• سه شنبه 12 مهر 1401
  • الثُّلاثَاء 8 ربیع الاول 1444
  • 2022 Oct 04
شنبه 27 اردیبهشت 1399
کد مطلب : 100777
+
-

هزار جنجال در راه است

درصورت لغو لیگ و نهایی‌شدن جدول فعلی باید منتظر یک دعوای درست و حسابی باشیم

هزار جنجال در راه است

در الاکلنگ برگزاری یا عدم‌برگزاری ادامه مسابقات لیگ نوزدهم، فعلا بخت تداوم رقابت‌ها بیشتر است و گفته می‌شود از میانه‌های خرداد شاهد حضور دوباره تیم‌ها در زمین خواهیم بود. با این حال، اگر به هر دلیل این اتفاق رخ ندهد و لیگ نوزدهم نصفه‌کاره بماند، سازمان لیگ اعلام کرده جدول فعلی به‌عنوان جدول نهایی این فصل تلقی خواهد شد. به این ترتیب، تیم‌ها براساس جایگاهی که الان دارند، به قهرمانی و کسب سهمیه آسیایی می‌رسند یا راهی دسته پایین‌تر می‌شوند. این اتفاق اگر رخ بدهد، بدون تردید یکی از بزرگ‌ترین و کشدارترین جنجال‌های تاریخ فوتبال ایران در راه خواهد بود.

  برنده‌ها
بزرگ‌ترین برنده این فرمول پرسپولیس است که بی‌چک و چانه و خرج اضافه جام قهرمانی را به آغوش می‌کشد. سرخپوشان فاصله امتیازی قابل توجهی با رقبا دارند و اعلام قهرمانی آنها، کم‌چالش‌ترین بخش داستان است. این مسئله اما در مورد برندگان سهمیه آسیایی فرق می‌کند. هم‌اکنون سپاهان، تراکتور و استقلال روی پله‌های دوم، سوم و چهارم جدول قرار دارند و چون جام حذفی هم برگزار نمی‌شود، هر سه تیم در کنار پرسپولیس به‌عنوان نماینده ایران راهی مسابقات فصل آتی لیگ قهرمانان آسیا خواهند شد؛ آنچه مسلما اعتراض شدید تیم‌های تعقیب‌کننده را به‌دنبال خواهد آورد. پایین جدول هم 3تیم سایپا، گل‌گهر سیرجان و پارس‌جنوبی جم که نزدیک به منطقه سقوط هستند، از این تصمیم سازمان لیگ خرسند خواهند شد. شاید اگر مسابقات ادامه پیدا کند، 2تیم پایین جدول که فقط 3تا 5امتیاز کمتر دارند، بالا بیایند و این سه تیم را در خطر سقوط قرار بدهند. اینطوری اما آنها هم بدون رنج و عذاب میهمان لیگ بیستم خواهند بود.

  بازنده‌ها
بی‌گمان بزرگ‌ترین بازنده‌های این تصمیم 2تیم پایین جدول خواهند بود. پیکان و شاهین بوشهر 2تیمی هستند که با این اتفاق به دسته پایین‌تر سقوط خواهند کرد. مخصوصا شاهین که این اواخر خوب اوج گرفته بود و هواداران زیادی هم دارد، از این تصمیم متضرر خواهد شد و بسیار بعید است بوشهری‌ها راحت با این ماجرا کنار بیایند؛ همانطور که آمیان فرانسه به هیچ‌وجه سقوط به دسته2 را نپذیرفته و دنبال شکایت از فدراسیون فوتبال است. دیگر بازنده‌های مهم این ماجرا هم فولاد و شهرخودرو هستند که در رتبه‌های پنجم و ششم جدول فاصله کمی تا سهمیه آسیایی دارند. فکر کنید فولاد با 33امتیاز اگر فقط بازی عقب‌افتاده‌اش با استقلال را در اهواز ببرد، با این تیم هم‌امتیاز خواهد شد، اما با نهایی تلقی‌شدن جدول فعلی، شانس دستیابی سرخپوشان اهوازی به سهمیه آسیایی هم صفر خواهد شد. تازه آن وقت است که مصاحبه‌های سعید آذری و جواد نکونام شنیدن دارد!

این خبر را به اشتراک بگذارید