• چهار شنبه 2 مهر 1399
  • الأرْبِعَاء 5 صفر 1442
  • 2020 Sep 23
سه شنبه 25 دی 1397
کد مطلب : 44678
+
-

فراخوان وحدت

حسن روحانی: دشمن به کل خانواده حمله کرده است، امروز عناوین اصولگرا، اصلاح‌طلب و سایر دسته‌بندی‌های جناحی موضوعیت ندارد

دولت
فراخوان وحدت

 رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه «دشمن به کل خانواده حمله کرده، وقت رفع مشکلات مردم است و نه طرح اختلافات»، همه را به وحدت و تلاش برای مشکلات فراخواند و اظهارداشت: نه تسلیم خواهیم شد و نه خود را خواهیم باخت؛ بلکه امیدواریم و از مشکلات عبور می‌کنیم.

حسن روحانی، رئیس‌جمهور که به استان گلستان سفر کرده است روز گذشته در جلسه توسعه و نخبگان استان گلستان با اشاره به اینکه «امروز روز رقابت‌های جناحی نیست، روز اتحاد است»، گفت: حقوق‌بگیران ثابت در سختی هستند و ما درصدد کاستن از مشکلات مردم هستیم و در حد توان به کشاورزان و کارمندان و کارگران کمک می‌کنیم.

وی با تأکید بر اینکه در شرایط حساس کنونی، همه جناح‌ها و گروه‌ها باید دست به دست هم داده و در برابر همه آنهایی که چشم طمع و سیطره دوباره بر ایران عزیزمان دوخته‌اند، متحد باشیم، اظهارداشت: امروز عناوین اصولگرا، اصلاح‌طلب‌، اعتدالگرا، مستقلین و سایر دسته‌بندی‌های جناحی و سیاسی موضوعیت چندانی ندارد و روز وحدت و همدلی است.

روحانی خاطرنشان کرد: در چنین شرایطی همه باید در برابر توطئه دشمنان هوشیار باشیم و برای استقلال کشور و رفع مشکلات مردم تلاش کنیم. امروز نمی‌توانیم و نباید در برابر دشمن تسلیم شویم و نباید مقابل فشار دشمنان خود را ببازیم.

وی با بیان اینکه زندگی فراز و نشیب‌های زیادی دارد، گفت: در طول زندگی موفقیت‌ها و بعضا عدم‌موفقیت‌هایی وجود دارد اما مهم این است که با اراده استوار در مسیر پیشرفت و غلبه بر مشکلات گام برداریم.رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: از اینکه در این مقطع حساس مسئولیت را برعهده گرفته‌ایم، هیچ‌گونه نگرانی نداریم و کاملا به آینده کشور امیدوار هستم و بی‌تردید از این مقطع عبور خواهیم کرد.

همچنان که در گذشته به‌رغم وجود دشمنی‌های فراوان، موفقیت‌هایی به‌دست آورده‌ایم، در آینده نیز حتما موفقیت‌های بسیار بزرگ‌تری به‌دست خواهیم آورد.
روحانی با اشاره به مشکلات اقتصادی مردم اظهار داشت: امروز مردم و به‌ویژه کسانی که حقوق ثابت دارند، با مشکلاتی مواجه هستند و همه تلاش دولت بر این است که از فشار و این مشکلات بکاهد و در این راستا اقدامات خود را با جدیت پیگیری می‌کنیم.

وی لزوم ایستادگی و تلاش مضاعف برای توسعه و آبادانی کشور را مورد تأکید قرار داد و گفت: کشورهایی مانند آلمان و ژاپن زمانی در مسیر پیشرفت قرار گرفتند که در جنگ جهانی دوم، کاملا تضعیف شده بودند، اما با وجود این با روحیه‌ای مصمم برای ساختن کشورشان به میدان آمدند و امروز به کشورهایی توسعه‌یافته تبدیل شده‌اند. لذا باید در مقابل سختی‌ها ایستادگی کرده و امیدوارانه برای ساختن کشور و آینده بهتر تلاش کنیم.

روحانی اهمیت استقلال و حاکمیت ملی را مورد تأکید قرار داد و گفت: به فضل الهی با قوت و امید به آینده روشن، مسیر استقلال و صیانت از حاکمیت ملی را پیگیری خواهیم کرد.

رئیس‌جمهور در ادامه حضور جوانان و بانوان را در فعالیت‌های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی مورد تأکید قرار داد و گفت: دولت تدبیر و امید افتخار دارد که شرایط و فرصت مناسبی را برای حضور و فعالیت جوانان، زنان، همه اقوام و مذاهب در عرصه‌های مختلف فراهم آورده و امروز با تلاش دولت سفیر، فرماندار و معاونین مختلف از اهل سنت مشغول خدمت هستند.

آماده حل مشکلات با یکی دو همسایه هستیم

رئیس‌جمهور در جمع پرشور مردم در ورزشگاه تختی گنبدکاووس با تأکید بر اینکه با همه توان در برابر دشمن خواهیم ایستاد، گفت: شما به‌دنبال این هستید مردم ایران را از غذا، دارو و تجهیزات محروم کنید، اما ما با تمام دوستان خود در جهان و اکثر همسایگان در اطراف کشور و جنوب خلیج‌فارس برادر و دوست هستیم و بهترین روابط را با آنها برقرار کرده‌ایم، به‌جز یکی دو همسایه که آماده‌ایم مشکلات را در این زمینه حل کنیم. اشاره روحانی احتمالا به عربستان است که بعد از بحران سوریه و یمن تنش‌های ایران و عربستان به اوج خود رسیده است. روحانی ادامه داد: ما در شرایط سختی هستیم که صهیونیست‌ها می‌خواهند ما را در برابر آنچه اهداف آنهاست از پا دربیاورند؛ اما نخواهند توانست. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه امروز روز امتحان دولت به‌تنهایی نبوده، بلکه امتحان همه است که باید در روزهای سختی در کنار هم باشند، گفت: دولت خادم، نوکر و نماینده ملت است، اما همه باید دست به‌ دست هم دهیم و اشتغال با کمک دولت و ملت در کنار یکدیگر ایجاد می‌شود. روحانی با اشاره به تصویب 63طرح و پروژه برای استان گلستان در این سفر گفت: 1434میلیارد تومان از بودجه عمومی، 250میلیارد تومان از صندوق توسعه و 1210میلیارد تومان نیز از بودجه دستگاه‌های اجرایی با مجموع کل 2894میلیارد تومان برای این استان درنظر گرفته شده است.

این خبر را به اشتراک بگذارید