شنبه 17 آذر 1397
کد مطلب : 40026
+
-

هشت؛ بهشت می‌شود؟

هشت؛ بهشت می‌شود؟

   مرد کروات و تیمش، فردا یکی از کلیدی‌ترین دیدارهای فصل را در اصفهان پشت سر خواهند گذاشت. پرسپولیس در هفته‌های گذشته به خوبی مقاومت کرده و اجازه نداده بالانشینی‌اش در جدول به خطر بیفتد. قرمزها درصورت شکست‌دادن حریف اصفهانی، موقتا به صدر جدول خواهند رسید اما نباید فراموش کرد که تیم امیر قلعه‌نویی نیز هرگز در لیگ برتر هجدهم طعم شکست را نچشیده است. برانکو در 2 تجربه قبلی حضور در اصفهان برای دیدار با سپاهان، نباخته اما به‌طور کلی در این شهر، نتایج درخشانی به‌دست نیاورده است. او پیش از این 7بار به اصفهان سفر کرده و در 7دوئل خارج از خانه با نمایندگان این شهر، تنها یک‌بار پیروز شده است. ایوانکوویچ 4بار در اصفهان نتیجه را به تیم‌های حریف واگذار کرده است.
   اولین سفر
تجربه نخستین سفر پروفسور به اصفهان، درنهایت به تجربه خوشایندی برای این مربی تبدیل نشد. در هفته سوم لیگ برتر پانزدهم، پرسپولیس در فولادشهر به مصاف سپاهان رفت. اصفهانی‌ها خیلی زود با گل احسان حاج‌صفی از حریف پیش افتادند اما مهدی طارمی و امید عالیشاه، قرمزها را در معرض یک پیروزی غیرمنتظره قرار دادند. گل به‌خودی مایکل اومانا اما اوضاع را به سود سپاهان عوض کرد. پنالتی نیمه دوم هادی عقیلی، تیم میزبان را پیش انداخت و سرانجام خلعتبری، تیر خلاص را به طرف تیم برانکو شلیک کرد و این گل را با یک شادی جنجالی جشن گرفت.
  بازی دوم، شکستِ دوم 
دومین حضور پروفسور در اصفهان، به حذفِ تیم او از جام حذفی ختم شد. یدالله جهانبازی در تصمیمی جنجالی که اشتباه‌بودن آن در صحنه آهسته به اثبات رسید، «ایمان صادقی» را خیلی زود از زمین مسابقه اخراج کرد. پرسپولیس که سوشا مکانی را نیز در اختیار نداشت، ناچار شد در سایر دقایق بازی از سنگربان سومش استفاده کند. تیم 10نفره پروفسور چندبار توسط امید عالیشاه صاحب موقعیت گلزنی شد و یک‌بار نیز با ضربه کمال کامیابی‌نیا توپ را به تیر دروازه کوبید اما در نهایت در وقت‌های تلف‌شده، تسلیم شد و نتیجه را با 2گل به حریف واگذار کرد.

   امتیازِ تلخ 
در دیدار برگشت لیگ برتر پانزدهم، همه‌‌چیز مهیای انتقام گرفتن از ذوب به‌نظر می‌رسید اما این اتفاق باز هم رخ نداد و این فصل در حالی به پایان رسید که پرسپولیس در هیچ‌کدام از 3مسابقه‌اش در اصفهان برنده نشده بود. تیم برانکو با گل امید عالیشاه به‌عنوان تیم برنده به رختکن رفت. اواخر بازی کمال کامیابی‌نیا یک ضربه پنالتی را به راحتی از دست داد و تنها چند ثانیه‌‌ بعد، توپ به‌دست خود این بازیکن برخورد کرد تا ذوبی‌ها صاحب پنالتی شوند. علی علیپور اما گل دوم پرسپولیس را به‌ثمر رساند. درست قبل از سوت پایان داور، مرتضی تبریزی با یک ضربه سر دوباره کار را به تساوی کشاند تا تیم یحیی گل‌محمدی، 2امتیاز حساس پرسپولیس در کورس قهرمانی لیگ را بر باد داده باشد.

   طارمی؛ قاتلِ سپاهان 
از آخرین پیروزی قرمزها در اصفهان برابر سپاهان، چندین سال گذشته بود که مهدی طارمی دست به یک کار بزرگ زد و تیم عبدالله ویسی را یک‌تنه در معرض نابودی قرار داد. درحالی‌که مسابقه با گل‌های امید عالیشاه و احسان حاج‌صفی تا اواسط نیمه دوم با تساوی دنبال می‌شد، طارمی با 2فرار تماشایی از خط دفاعی سپاهان عبور کرد و 2‌گل در برابر این تیم به ثمر رساند تا پسران پروفسور به یک پیروزی حساس و فراموش‌نشدنی در فولادشهر دست پیدا کنند.

   باختن به پهلوانان! 
اولین شکست پرسپولیس در لیگ برتر شانزدهم، در اصفهان اتفاق افتاد. تیمی که 13هفته به هیچ تیمی نباخته بود، در ورزشگاه فولادشهر روبه‌روی ذوب‌آهن مجتبی حسینی قرار گرفت. شلیک دیدنی و مهارنشدنی احسان پهلوان در دقیقه 65، تنها گل این مسابقه نه‌چندان جذاب به شمار می‌رفت. پرسپولیس در این مسابقه همه عناصر هجومی‌اش را در اختیار داشت اما در نهایت نمایش چندان دلچسبی ارائه نکرد و تسلیم حریف شد.

   نفسگیر و هیجان‌انگیز
مسابقه رفت فصل گذشته سپاهان و پرسپولیس در نقش‌جهان، یکی از دیدنی‌ترین جدال‌های تاریخ 2باشگاه و یکی از پرموقعیت‌ترین دیدارهای لیگ برتر هفدهم به شمار می‌رفت. در نبرد جذاب و تاکتیکی کرانچار و برانکو، پرسپولیس 2 بار با گل‌های طارمی و علیپور از حریف جلو افتاد و هر 2بار، سپاهانی‌ها توانستند گل مساوی را به ثمر برسانند. سهم هر تیم از این جدال، تنها یک امتیاز بود.

 دوباره ذوب، دوباره شکست 
نتایج ناامیدکننده قرمزها در زمین ذوب‌آهن، فصل گذشته نیز تکرار شد. این بار امیر قلعه‌نویی روی نیمکت تیم اصفهانی نشسته بود و انگیزه‌های زیادی برای امتیاز گرفتن از پرسپولیس داشت. درست یک هفته قبل از پایان فصل، تیم برانکو که قهرمانی‌‌اش در لیگ را مسجل کرده بود، با گل علیپور در آستانه شکست‌دادن ذوب قرار گرفت اما میلاد فخرالدینی و کی‌روش استنلی، ورق را به سود تیم میزبان برگرداندند و در نهایت ذوب، برنده این مسابقه شد.

این خبر را به اشتراک بگذارید
در همینه زمینه :