دو شنبه 13 مرداد 1399
کد مطلب : 106646
+
-

کیش به قلعه

5 نکته از پیروزی باورنکردنی استقلال بر سپاهان

کیش به قلعه

  بهروز رسایلی

بازی استقلال و سپاهان حداقل روی کاغذ بسیار نزدیک بود؛ بنابراین غیرقابل باور به‌نظر می‌رسید که یک تیم بیشتر از یک نیمه 10نفره بازی کند و باز برنده شود. برنده شود، بدون اینکه برای برد بیش از حد به زحمت بیفتد و رنج بکشد. این اتفاق اما برای استقلال رخ داد و شاگردان فرهاد مجیدی با یک نفر کمتر، یک پیروزی درخشان تقدیم سرمربی‌شان کردند.
1- یک قانون نانوشته می‌گوید برون‌گراترین فرهاد مجیدی دنیا، فرهادی است که امیر قلعه‌نویی را می‌برد! ظاهرا مجیدی در چنین شرایطی اصلا نمی‌تواند خودش را کنترل کند. او وقتی به‌عنوان دستیار وینفرد شفر با گل دقیقه90 پاتوسی سپاهان قلعه‌نویی را شکست داد، مشت‌هایش را گره کرد و رگ گردنش را بیرون انداخت. مجیدی همان شب تصویری از مشت‌هایش منتشر کرد و بدون ذکر نام قلعه‌نویی خطاب به او نوشت: «تا کی می‌خواهید استقلال فقط با شما جام بگیرد؟» بعد از پیروزی ارزشمند شنبه‌شب هم فرهاد مجیدی مقابل دوربین عکاسان ژست «هیس» گرفت. این دفعه واقعا معلوم نیست منظورش به کیست؛ اما هر چه باشد انگار برد جلوی امیر، یک‌بار دیگر باعث برون‌ریزی احساسات او شده است.
2-  این بازی به‌اصطلاح 6امتیازی بود، اما توقف سایر مدعیان کسب سهمیه، ارزش پیروزی در آن را مضاعف کرد. استقلال در هفته‌ای اصلی‌ترین رقیبش برای نایب‌قهرمانی را شکست داد که تراکتور، فولاد و شهرخودرو هم متوقف شده بودند.
3-  استقلال و سپاهان هفته آینده باید در همین ورزشگاه در چارچوب مسابقات جام حذفی به میدان بروند. همیشه وقتی 2 تیم 2بازی در فاصله نزدیک دارند، مسابقه دوم بهترین محک برای سرمربیان است. آنها باید آموخته‌ها و اندوخته‌های بازی اول را در نبرد دوم به‌کار بگیرند. بنابراین فرهاد مجیدی و امیر قلعه‌نویی بیستم مرداد یک دوئل جذاب‌تر خواهند داشت. فعلا اما راند اول را مجیدی بدجوری برده و قلعه‌نویی را از نیمکت استقلال دور کرده است.
 4-  شیخ دیاباته خودش جلوی سپاهان پنالتی گرفت و خودش هم آن را گل کرد. این دوازدهمین گل شیخ در لیگ نوزدهم بود؛ فصلی که او خیلی از مسابقاتش را به‌خاطر غیبت یا مصدومیت از دست داد. دیاباته با این گل به شهریار مغانلو در صدر جدول گلزنان لیگ برتر پیوست. حالا هردو 12گله هستند و بخت مسلم فتح کفش طلا به شمار می‌آیند. اگر دیاباته امسال آقای گل شود، به حسرت 11ساله استقلالی‌ها در این زمینه پایان خواهد داد. آخرین آقای گل استقلالی لیگ آرش برهانی بود که با 21گل آقای گل لیگ هشتم شد.
5-   پیش از بازی رفت پرسپولیس و سپاهان در همین فصل، سعید آقایی به‌علت یک کری‌خوانی عحیب اینستاگرامی برای هواداران حریف محروم شد. این اتفاق درست شب بازی برای مدافع سپاهان رخ داد. این بار هم شایان مصلح به‌دلیل انتساب یک کامنت به او در فضای مجازی از بازی با استقلال محروم شد، اما کمیته اخلاق در آخرین دقایق مدافع سپاهان را بخشید تا او با دادن یک پنالتی و زدن یک گل به‌خودی نقش اول بازی باشد. الان قلعه‌نویی باید خدا را شکر کند که آقایی را برای بازی با پرسپولیس نبخشیدند؛ وگرنه همان برد 2بر صفر ورزشگاه آزادی که از معدود قاب‌های زیبای این فصل سپاهان به شمار می‌رود هم از بین می‌رفت!

 

این خبر را به اشتراک بگذارید