• چهار شنبه 29 دی 1400
  • الأرْبِعَاء 15 جمادی الثانی 1443
  • 2022 Jan 19
دو شنبه 15 بهمن 1397
کد مطلب : 46972
+
-

پرستاره‌تر، امیدوارتر

نگاهی به ترکیب احتمالی استقلال


بر خلاف آنچه در اطراف باشگاه استقلال شنیده می‌شد، قرارداد گادوین منشا با این باشگاه هنوز امضا نشده است. با وجود این آبی‌ها همچنان ترکیب پرستاره‌ای در اختیار دارند و آماده‌اند تا نیم‌فصل دوم را خوب شروع کنند. این تیم در هفته‌های ابتدایی لیگ برتر هجدهم، امتیازهای زیادی را از دست داد و تا مدت‌ها به‌خاطر همین اتفاق، از رده‌های بالای جدول لیگ دور بود. آنها به خوبی می‌دانند که یک شروع بد دیگر در نیم‌فصل دوم، شانس قهرمانی لیگ را از این تیم خواهد گرفت. استقلال در پنجره زمستانی نقل و انتقالات، پرکار ظاهر شده اما تقریبا همه خریدهایش را در چند روز گذشته انجام داده است. آنها خیلی دیر شروع به خرید بازیکن کردند اما تقریبا توانستند همه نیازهایشان را با خرید ضربتی مهره‌های جدید برطرف کنند. اگر نفرات تازه‌وارد فرصت کافی برای هماهنگی با ترکیب تیم را داشته باشند، تیم شفر می‌تواند دست به کارهای بزرگی بزند. علاوه بر این بازگشت داریوش شجاعیان از مصدومیت نیز برای این باشگاه چیزی شبیه یک خرید تازه خواهد بود.
خط دروازه استقلال، همچنان به سیدمهدی رحمتی تعلق دارد. حسینی برخلاف شایعه‌‌ها از باشگاه جدا نشده و قصد ترک آبی‌ها را ندارد اما هنوز هم گلر پرتجربه‌تر، انتخاب اول سرمربی آلمانی به شمار می‌رود. بدون تردید حسینی نیز در طول فصل فرصت‌هایی برای بازی خواهد داشت اما در شروع نیم‌فصل دوم، سیدمهدی رحمتی سنگربان اصلی استقلال به شمار می‌رود. در قلب خط دفاعی استقلال احتمالا از زوج پژمان منتظری و روزبه چشمی استفاده خواهد شد. وریا بهترین انتخاب برای سمت راست خط دفاعی به شمار می‌رود و امید نورافکن می‌تواند به سمت چپ دفاع آبی‌ها سر و سامان ببخشد. به‌نظر می‌رسد وینفرد شفر تصمیم دارد که در نیم‌فصل دوم تیمش را با سیستم 3-3-4 به زمین مسابقه بفرستد. اگر سیستم او در دیدارهای دوستانه به نبردهای رسمی نیز منتقل شود، این مربی احتمالا از علی کریمی به‌عنوان تنها هافبک دفاعی استقلال استفاده خواهد کرد تا فرشید باقری و داریوش شجاعیان را نیز جلوتر از او قرار بدهد. اگر کیفیت خارجی‌های استقلال به اندازه کافی خوب باشد، احتمالا پاتوسی، فرشید اسماعیلی و گونگالوس هم مثلث هجومی این تیم را می‌سازند. با این ترکیب، استقلال نیمکت بسیار خوبی نیز در اختیار خواهد داشت و شفر به خوبی خواهد توانست تغییرات مورد نظر را در هر مسابقه در تیمش اعمال کند.
استقلال در هیچ مقطعی از تاریخ لیگ برتر به اندازه لیگ برتر هجدهم دست به خرید بازیکن نزده است. آنها در نیم‌فصل اول از اعتماد به گرو و نویمایر ضرر کردند و حالا امیدوارند این تجربه تلخ با 2خارجی تازه‌وارد تکرار نشود. حتی اگر پاتوسی و ایسما درخشش چندانی در این باشگاه نداشته باشند، باز هم نفراتی مثل مرتضی تبریزی آماده درخشیدن در استقلال هستند اما به‌نظر می‌رسد شفر همواره ترجیح می‌دهد استراتژی‌هایش را براساس مهره‌های خارجی انتخاب کند. در نیم‌فصل دوم «رقابت» در همه نقاط زمین بین بازیکنان استقلال برای فیکس‌شدن اوج خواهد گرفت؛ موضوعی که شاید این باشگاه را به حضور در کورس قهرمانی لیگ برتر امیدوار کند.

این خبر را به اشتراک بگذارید