• دو شنبه 3 مهر 1402
  • الإثْنَيْن 10 ربیع الاول 1445
  • 2023 Sep 25
پنج شنبه 29 اردیبهشت 1401
کد مطلب : 161102
+
-

نکته بازی/ مظلوم‌ترین یا عجیب‌ترین؟

ساکت الهامی که اخیرا بعد از قهرمان کردن نساجی در جام حذفی از این تیم اخراج شده، در گفت‌وگوی کوتاهش با برنامه فوتبال برتر احساساتی شد و اشک ریخت. او از خودش به‌عنوان مظلوم‌ترین مربی ایران یاد کرد؛ چرا که بعد از قهرمانی با تراکتور در جام حذفی هم با محرومیت و برکناری مواجه شده بود. ریز ماجراهای ساکت در این دو تیم را نمی‌دانیم و به آن ورود هم نمی‌کنیم؛ فقط اینکه فکر می‌کنیم به جای «مظلوم‌ترین» باید از عبارت «عجیب‌ترین» مربی ایران در توصیف او استفاده کرد. مگر می‌شود یک مربی تا این حد احساساتی و هیجانی باشد؟ یک بازی کنار زمین داد و بیداد راه می‌اندازی، یک‌بار در رختکن جنجال می‌کنی، یک روز روی خط تلفن گریه می‌کنی. با این روحیات، می‌خواستی آسیا هم بروی؟

واقعا زحمت شد آقای گل‌محمدی!
فتح و فتوحات امسال یحیی گل‌محمدی روی نیمکت پرسپولیس یکی، دو تا نیست. شاید از دست رفتن جام‌ها اتفاقی طبیعی باشد که بالاخره برای هر تیمی در جهان رخ می‌دهد، اما بعضی کاستی‌ها در پرسپولیس قابل اغماض نیست. یکی از مهم‌ترین مصادیق این داستان عدم‌جوانگرایی است. طی این سال‌ها طوری در پرسپولیس به جوانان کم‌محلی شده که حتی نام یکی از بازیکنان این تیم هم در فهرست تیم ملی امید برای اردوی تدارکاتی عراق و مسابقات آسیایی در ازبکستان دیده نمی‌شود. از استقلال 3 نفر و از سپاهان 2 نفر دعوت شده‌اند، اما سرمربی پرسپولیسی تیم ملی امید از سرخپوشان کسی را واجد شرایط برای دعوت به اردو ندانسته است. خب آیا این تیم آینده ندارد؟ پشتوانه نمی‌خواهد؟ تا کی می‌توان با همان نسل قدیمی در آستانه بازنشستگی پیش رفت؟

پس بی‌فایده هم نبوده!
فولاد چند‌ماه پیش با سر و صدای زیاد یک وینگر اسپانیایی 33ساله به نام ایبای گومز خرید که در اتلتیک بیلبائو هم سابقه بازی داشت و کلی در مورد او تبلیغات شد. حتی یک سایت خبری به گومز لقب مهم‌ترین انتقال سال را داده بود. با این حال این بازیکن صرفا چند دقیقه در لیگ قهرمانان آسیا بازی کرد، به‌کار نیامد و جدا شد و رفت. حالا حمیدرضا گرشاسبی، مدیرعامل فولاد در این مورد می‌گوید: « زندگی اردویی گومز الگویی برای بچه‌ها بود. او اصول و برنامه داشت اما زمان هماهنگی لازم با تیم را نداشت.» یعنی شما این همه پول دادید و سر و صدا کردید تا یک نفر بیاید و بازیکنان فولاد از زندگی اردویی او الگو بگیرند؟ خب دو تا سی‌دی آموزشی می‌خریدید، بهتر نبود؟

 

این خبر را به اشتراک بگذارید