• چهار شنبه 26 مرداد 1401
  • الأرْبِعَاء 19 محرم 1444
  • 2022 Aug 17
شنبه 25 دی 1400
کد مطلب : 150829
+
-

یزدانی آماده است تیلور نمی‌آید

مسابقه کشتی ایران و آمریکا در تگزاس به‌احتمال زیاد لغو خواهد شد، چون در لیست آمریکا نه خبری از تیلور هست و نه گیبل استیوسون که قرار بود با امیرحسین زارع مبارزه کند

یزدانی آماده است تیلور نمی‌آید

درحالی‌که انتظار و هیجان برای مسابقه دوستانه کشتی میان ایران و آمریکا هر روز بیشتر می‌‌شد، احتمال لغو این مسابقه در روزهای اخیر قوت گرفته است. طی هفته‌های اخیر حواشی زیادی درخصوص رویارویی تیم‌های کشتی آزاد ایران و آمریکا ایجاد شد تا اینکه در نهایت روز گذشته با اعلام ترکیب احتمالی تیم آمریکا، احتمال لغو این سفر بیش از پیش شد. در ترکیب اعلام‌شده آمریکا اثری از دیوید تیلور و استیوسون نیست و این درحالی است که همه انتظار رویارویی حسن یزدانی و امیرحسین زارع با این دو ستاره آمریکایی را داشتند.
مبارزه دوستانه ایران و آمریکا قرار است هفته دوم بهمن‌ماه در ایالت تگزاس برگزار شود و فدراسیون کشتی آمریکا، دیروز ترکیب تیم کشتی آزاد خود را برای این مسابقه اعلام کرد. بر این اساس دیوید تیلور، قهرمان المپیک ریو در ۸۶کیلوگرم غایب بزرگ این تیم است تا پنجمین مصاف او با حسن یزدانی به زمان دیگری موکول شود. جردن باروز، قهرمان المپیک۲۰۱۲ و قهرمان 5دوره مسابقات جهانی در وزن ۷۹کیلوگرم در لیست آمریکایی‌‌ها حضور دارد. کایل اسنایدر، قهرمان المپیک۲۰۱۶ و قهرمان 2دوره جهان نیز در وزن ۹۷کیلوگرم کشتی خواهد گرفت. اسنایدر در رقابت‌های جهانی نروژ در ثانیه‌های پایانی موفق شد مجتبی گلیج را شکست دهد. جی‌دن کاکس، دارنده 2‌طلا و 2برنز جهان و یک برنز المپیک نیز در 92کیلوگرم به میدان خواهد رفت. قاسم‌پور در مسابقات جهانی نروژ موفق شد کاکس را در یک رقابت نزدیک شکست دهد و درصورت برگزاری رقابت ایران و آمریکا، دومین مسابقه ‌آنها انجام خواهد شد. اما در فوق‌سنگین نام گیبل استیوسون دیده نمی‌شود. او‌ پیش‌‌تر برای شرکت در این رقابت‌ها از اسپانسر مسابقات مبلغ 30هزار دلار درخواست کرده بود، اما نام این قهرمان المپیک هم در لیست نیامده تا رقابت جذاب او و امیرحسین زارع هم با وجود کری‌هایی که دو طرف برای یکدیگر خوانده بودند، منتفی شود.

ترکیب آمریکا برای مبارزه با ایران به شرح زیر اعلام شده است:
۵۷‌کیلوگرمتوماس گیلمن
۶۱‌کیلوگرمدیتون فیکس
۶۵‌کیلوگرمیانی دیاکومیهالیس
۷۰‌کیلوگرمجیمز گرین
۷۴‌کیلوگرمجیسون نولف
۷۹‌کیلوگرمجردن باروز
۸۶‌کیلوگرمزاهد والنسیا
۹۲‌کیلوگرمجی‌دن کاکس
۹۷‌کیلوگرمکایل اسنایدر
۱۲۵‌کیلوگرم بعدا اعلام می‌شود

 

این خبر را به اشتراک بگذارید
در همینه زمینه :