• پنج شنبه 29 اردیبهشت 1401
  • الْخَمِيس 17 شوال 1443
  • 2022 May 19
دو شنبه 13 دی 1400
کد مطلب : 149907
+
-

شب رونالدو فن‌ها

امشب منچستر آخرین دیدار هفته بیستم لیگ برتر را برگزار می‌کند

در آخرین بازی هفته بیستم لیگ برتر انگلیس، رالف رانگنیک که پنجمین تجربه‌اش را روی نیمکت منچستریونایتد در لیگ برتر سپری خواهد کرد به مصاف ولورهمپتون می‌رود. رانگنیک تازه متوجه تفاوت بین لیگ برتر با بوندس‌لیگا شده و در مقایسه این دولیگ گفته: «ما با 3‌تیم قعر جدولی بازی داشتیم؛ نیوکاسل، برنلی و نوریچ. هیچ‌کدام از این 3‌تیم در بوندس‌لیگا مدعی سقوط نخواهند بود. روش بازی آنها قدرت فیزیکی، سرعت و جو ورزشگاه‌هاست.»

   در ۴ بازی لیگ برتری که رانگنیک مربیگری کرده، پرسینگ رونالدو افزایش پیدا کرده، قبل رانگنیک میانگین 3.5پرس در هر مسابقه (۱۱بازی) و حالا بعد رانگنیک میانگین 8.5پرس در هر مسابقه (۴بازی).
   داوید دخه‌آ در این فصل لیگ برتر، 15‌امتیاز برای منچستریونایتد به‌دلیل مهار موقعیت‌های مسلم گلزنی دشت کرده؛ حداقل 6‌امتیاز بیشتر از هر دروازه‌بان دیگری.   عملکرد کریستیانو رونالدو در 36سالگی؛ 56‌بازی، 41‌گل و 5‌پاس‌گل. او 4‌بازی دیگر تا 37‌سالگی در پیش دارد.
   کریستیانو رونالدو در اینستاگرام پستی گذاشت و گفت که از شرایط فعلی خوشحال نیست: «2021به پایان می‌رسد اما با وجود 47‌گلی که در تمام رقابت‌ها به ثمر رساندم، سال آسانی نبود. 2‌باشگاه و 5‌مربی مختلف، یک‌مسابقه گروهی یورو و یک مسابقه مقدماتی جام جهانی که ماند برای سال۲۰۲۲. در یوونتوس مفتخر شدم که برنده جام حذفی ایتالیا و سوپرجام شدیم و آقای گل لیگ شدم. در تیم ملی پرتغال و در مسابقات یورو نیز بیشترین تعداد گل را به ثمر رساندم. از مسیری که با منچستریونایتد طی می‌کنم راضی نیستم. هیچ‌کدام راضی نیستیم. می‌دانیم که باید بیشتر تلاش کنیم. بهتر بازی کنیم و بهتر از الانمان باشیم.»
   برترین گلزنان منچستر در سال۲۰۲۱؛ برونو (19‌گل)، کاوانی (15‌گل)، کریستیانو (14‌گل) و گرینوود (14‌گل). رونالدو نیم‌فصل در سال2021در ترکیب من‌یونایتد بازی کرد.
   جدول میانگین امتیازات تیم‌های انگلیسی در سال۲۰۲۱ نشان می‌دهد که میانگین امتیازگیری من‌یونایتد حتی از تیم دسته اولی ساندرلند هم بدتر بوده. سان جدولی شامل میانگین امتیازات تمام تیم‌های انگلیسی (4‌سطح حرفه‌ای) در سال2021 را منتشر کرده که براساس آن منچسترسیتی با میانگین 2.5امتیاز در صدر جدول قرار دارد و چلسی با 1.98امتیاز دوم است. لیورپولی‌ها 1.88امتیاز کسب کرده‌اند و آرسنالی‌ها 1.85امتیاز. در رده پنجم ساندرلند با 1.84امتیاز قرار دارد و بالاتر از منچستریونایتد 1.83امتیازی قرار گرفته. در این جدول تاتنهام در رده چهاردهم قرار دارد و در سال۲۰۲۱ به‌طور میانگین در هر بازی تنها 1.65امتیاز کسب کرده.

این خبر را به اشتراک بگذارید
در همینه زمینه :