• پنج شنبه 30 دی 1400
  • الْخَمِيس 16 جمادی الثانی 1443
  • 2022 Jan 20
سه شنبه 27 مهر 1400
کد مطلب : 143317
+
-

بالاخره لیگ، بالاخره فوتبال داخلی

لیگ برتر ایران امروز با 4بازی آغاز می‌شود و در مهم‌ترین بازی سپاهان میزبان مس رفسنجان است

بالاخره لیگ، بالاخره فوتبال داخلی

فصل جدید لیگ برتر فوتبال ایران از عصر امروز با 4بازی آغاز می‌شود. این بیست‌ویکمین دوره لیگ برتر ایران است، لیگی که در 5دوره اخیرش یک قهرمان ثابت داشته و حالا تیم‌های مدعی‌اش برای پایین کشیدن این قهرمان 5ساله صف کشیده‌اند. از جمع مدعیان امروز فقط سپاهان است که بازی‌هایش را آغاز می‌کند و بقیه فردا به میدان می‌روند. پرسپولیس هم بعد از شکست آسیایی و بازگشت از عربستان، نخستین بازی‌اش را روز جمعه انجام خواهد داد که بازی سختی هم خواهد بود.

  بازگشت فجرسپاسی و کرار جاسم
اولین بازی‌های فصل جدید 3بازی همزمان خواهد بود که از ساعت16امروز آغاز می‌شوند. تیم تازه‌وارد فجرسپاسی که بعد از 7دوره غیبت دوباره شیراز را در لیگ برتر صاحب نماینده کرده، در نخستین بازی به زمین نساجی می‌رود. قائمشهری‌ها چمن ورزشگاه شهیدوطنی را زیرکشت برده‌اند و فعلا در ساری از حریفان میزبانی می‌کنند. تیم ساکت الهامی بعد از میزبانی از فجرسپاسی برای هفته دوم به تهران می‌رود تا با پرسپولیس بازی کند. در مشهد پدیده از آلومینیوم اراک میزبانی می‌کند. پدیده فصل گذشته با رحمتی به مقام نهم رسید و 2 پله بالاتر ازآلومینیوم قرار گرفت، اگرچه فاصله 2 تیم فقط یک امتیاز بود. رسول خطیبی بعد از اینکه به تبریز رفت و مدتی روی نیمکت پرحاشیه تراکتور نشست دوباره به اراک برگشته و سرمربی تیمی شده که با خودش به لیگ برتر صعود کرده بود. در مشهد هم رضا مهاجری جانشین رحمتی شده تا امسال تعداد سرمربی‌های استقلالی لیگ کمتر از سال قبل باشد. همزمان با این دو بازی در تهران نیز تیم نفت مسجدسلیمان به میهمانی پیکان خواهد آمد. پیکان این فصل را با مجتبی حسینی آغاز می‌کند و تیم بی‌پول مسجدسلیمان هم با هدایت عجیب‌ترین سرمربی ایران وارد لیگ بیست‌ویکم می‌شود. نفت مسجدسلیمان، جاسم کرار را هم در 34سالگی به لیگ برتر بازگردانده و با این کار فوتبال ایران را مدیون خودش کرده است.

  رونمایی از مدعی اصلی
و اما 2 ساعت بعد از این بازی‌ها و از ساعت18در اصفهان از یکی از مدعیان قهرمانی این فصل رونمایی خواهد شد. سپاهان که فصل گذشته را با امتیاز عالی اما با نایب‌قهرمانی به پایان رساند، در دومین فصل سرمربیگری محرم نویدکیا هر چه این مربی خواسته برای او فراهم کرده است. سپاهان در نقل‌وانتقالات هم خلأهای خودش را پر کرد و هم برای تیم‌های رقیبش خلأ ایجاد کرد. درحالی‌که استقلال در حفظ ستاره‌هایش ناکام بوده و پرسپولیس هم شرایط نامتعادلی دارد، خیلی‌ها سپاهان را مدعی اصلی قهرمانی در این فصل می‌دانند. البته این تیم در بازی‌های تدارکاتی پیش‌فصل نتایج امیدوارکننده‌ای نگرفته اما بازی‌های رسمی حکایت متفاوتی دارند. سپاهان، فصل جدید را با میزبانی از مس رفسنجان آغاز می‌کند. تیمی که فصل گذشته 3بار در لیگ و حذفی با سپاهان بازی کرد و هر 3بار شکست  خورد.

این خبر را به اشتراک بگذارید