• یکشنبه 9 بهمن 1401
  • الأحَد 7 رجب 1444
  • 2023 Jan 29
پنج شنبه 10 تیر 1400
کد مطلب : 134553
+
-

در تابستان، با چه خوردنی‌ها و نوشیدنی‌هایی خودمان را خنک نگه‌داریم؟

تابستان‌های خنک

راهنما
تابستان‌های خنک


در فیلم پدرخوانده، یک جایی، یک بنده خدایی از دون کورلئونه حرف می‌زند. بعد می‌گوید که پدرش، یعنی همان پدرخوانده، پیشنهادی به آنها، یعنی گروه دیگر مافیایی، می‌دهد که نتوانند ردش کنند؛ این‌قدر که خوب باشد. نظرتان درباره خوردنی‌ها و نوشیدنی‌های خنک و تابستان و گرما چیست؟ حتم داریم این‌قدر پیشنهاد خوبی هست که نتوانید ردش کنید.

   میو‌ه‌ها را بچسب
یکی از بهترین گزینه‌ها، مصرف میوه‌ها و سبزی‌هایی است که بدن را، خنک نگه‌می‌دارند. غالباً بیشتر میوه‌ها و سبزی‌ها را، به‌صورت خنک مصرف می‌کنند. معمولاً نیز، این میوه‌ها و سبزیجات، آب فراوانی داشته و به خنکی بدن کمک بسیاری می‌کنند. میوه‌هایی چون انگور، سیب، گلابی، هلو، گیلاس، شلیل و... را داخل یخچال گذاشته و خنک بخورید.

   بستنی‌‌های گلوسوز
از دیگر گزینه‌های خنک‌ساز تابستانی، رفتن به یک بستنی‌فروشی و سفارش بستنی، فالوده، هویج‌بستنی و... است. بستنی و فالوده، اساساً جزو تفریحات تابستانی محسوب می‌شود، هرچند که ممکن است که در زمستان و پاییز نیز، بستنی‌هایی از مدل‌های خاص، وجود داشته باشند که بتوانید میل کنید تا مزه‌اش را از یاد نبرید.

   شربت‌های تگری
تابستان است و شربت‌های خنکش. لابد تا به حال به مهمانی که رفته‌اید، به جای چای و آب خنک، مقابل‌تان شربت‌های رنگارنگ و خنک گذاشته‌اند. بیشتر این شربت‌ها را، می‌شود داخل خانه درست کرد و چند تکه یخ هم داخل‌شان انداخت و بعد، چند دقیقه و ساعتی، با گرما وداعی موقتی داشت.

   میوه‌ها و آب‌ها
از دیگر گزینه‌های مناسب تابستان، آبمیوه‌ها هستند. آبمیوه‌فروشی‌ها، کوچک و بزرگ و معروف و غیرمعروف، در جاهای مختلف شهر قدعلم کرده‌‌اند. می‌توانید یک لیوان، آب‌ طالبی یا شیرموز بگیرید و توی راه بخورید. یا اینکه داخل این آبمیوه‌فروشی‌ها بنشینید و با خیال راحت، نوشیدنی‌تان را میل کنید. بعضی از آبمیوه‌فروشی‌ها که دیگر خیلی تخصصی کار می‌کنند؛ مثل آب‌انارفروشی‌ها.

   افسوس از نوشابه‌ها
البته از نظر بهداشتی، بهتر است که این قسمت را حذف کنیم، ولی از نظر اجتماعی، چاره‌ای نداریم. چرا؟ چون این اتفاق مدام در حال افتادن است؛ اینکه نوشابه‌های گازدار و بدون گاز ریز و درشت و خنک، یکی از بهترین گزینه‌های خیلی‌ها برای قتل‌عام گرماست. گزینه‌ای که سلامتی را، با مشکل روبه‌رو می‌کند.

   پیشنهاد داغ
اما جدا از همه این چیزهایی که نوشتیم و باید خنک مصرف شوند، ناچاریم یک پیشنهاد داغ دیگر هم داشته باشیم. خودتان می‌توانید حدس بزنید، نه؟ درست حدس زدید؛ یک فنجان چای داغ. هرقدر هم که نوشیدنی‌ها و خوردنی‌های خنک در میان باشد، بعید است مهمانی ایرانی‌ها، بدون چای، به پایان برسد.

این خبر را به اشتراک بگذارید