• پنج شنبه 9 آذر 1402
  • الْخَمِيس 17 جمادی الاول 1445
  • 2023 Nov 30
شنبه 18 فروردین 1397
کد مطلب : 11003
+
-

درآمد بی‌سابقه دولت از واردات قانونی موبایل

دبیرکمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران با اشاره به کسب درآمد بی‌سابقه دولت از واردات قانونی موبایل بعد از اجرای طرح رجیستری، گفت: تعداد گوشی‌هایی که پس از اجرای طرح امکان استفاده از شبکه را ندارند، قابل ملاحظه نیست.

علی اکبر پوراحمد نژاد به فارس، گفت: براساس اعلام ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز تقریبا تمام برندهای تلفن همراه در قالب طرح شبکه‌ رجیستری قرار گرفته‌اند و براساس برنامه وزارت ارتباطات هم بقیه مدل‌های برخی برندها که هنوز مشمول طرح رجیستری نشده‌اند مشمول این طرح می‌شوند.

وی در ادامه با اشاره به اجرای طرح رجیستری تلفن همراه افزود: به‌دنبال اجرای طرح رجیستری درآمد کشور از محل واردات موبایل در سال گذشته بی‌سابقه بود. دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران بیان داشت: پیش از اجرای طرح رجیستری واردات تلفن همراه از طریق شبکه‌های قانونی انجام نمی‌شد و بنابراین هزینه واردات تلفن همراه قاچاق با واردات قانونی اصلا قابل مقایسه نبود.

پوراحمدنژاد گفت: اما بعد از اجرای طرح رجیستری به‌دلیل اینکه گوشی وارداتی به‌صورت قاچاق امکان استفاده از شبکه را نداشت، گوشی‌های وارداتی از طریق قاچاق حتی با هزینه اندک هم دیگر هیچ ارزشی ندارد و قابل استفاده نیست. وی درخصوص میزان درآمد دولت از واردات قانونی موبایل بعد از اجرای طرح رجیستری گفت: آمارهای نهایی هنوز احصا نشده است و این آمار باید از طریق ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز به ما اعلام شود که تا 25فروردین به‌دست ما می‌رسد.

این خبر را به اشتراک بگذارید