• پنج شنبه 9 آذر 1402
  • الْخَمِيس 17 جمادی الاول 1445
  • 2023 Nov 30
شنبه 18 فروردین 1397
کد مطلب : 11000
+
-

خرید تضمینی برق سامانه‌های خورشیدی خانگی در تهران

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ اعلام کرد: تمام متقاضیان غیردولتی، پس از نصب سامانه خورشیدی مورد تأیید این شرکت در شهر تهران، می‌توانند به فروش انرژی حاصل از تولید نیروگاه خورشیدی اقدام کنند. به گزارش شرکت توزیع برق تهران، حسین صبوری اظهار کرد: با توجه به مصوبه وزارت نیرو در زمینه خرید تضمینی برق از نیروگاه‌های تجدیدپذیر و پاک، توافقنامه‌ای به‌منظور خرید برق از مشترکین در محدوده شبکه تحت پوشش این شرکت، بین سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری برق و شرکت‌های توزیع، منعقد شده است.

وی ادامه داد: به‌منظور حمایت از تولید داخلی و بومی‌سازی‌ نیروگاه‌های تجدیدپذیر و پاک، نرخ خرید از واحدهایی که با تجهیزات برخوردار از دانش فنی، طراحی و ساخت داخل احداث می‌شوند، حداکثر تا 30درصد افزایش می‌یابد و سامانه‌هاینصب شده به‌وسیله یک کنتور مستقل استاندارد و مورد تأیید شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ به شبکه وصل خواهند شد.
صبوری درخصوص جزئیات قراردادهای خرید تضمینی برق تجدیدپذیر گفت: مبلغ خرید تضمینی به ازای برق تزریق شده براساس قرائت دستگاه‌های اندازه‌گیری و صورتحساب صادره خواهد بود. قرائت به‌صورت دوره‌ای توسط مأمور قرائت این شرکت انجام و براساس صورتحساب و جدول تعرفه، هزینه فروش برق به متقاضی در فواصل زمانی معین و پس از تأیید صورت وضعیت توسط شرکت ساتبا، از سوی شرکت توزیع برق تهران بزرگ پرداخت خواهد شد.

این خبر را به اشتراک بگذارید