• پنج شنبه 1 خرداد 1399
  • الْخَمِيس 28 رمضان 1441
  • 2020 May 21
یکشنبه 24 شهریور 1398
کد مطلب : 78450
+
-

۸۶ درصد سد کرج پر است

خبر
۸۶ درصد سد کرج پر است

مدیر دفتر مطالعات آب منطقه‌ای استان البرز گفت: ۸۶ درصد ظرفیت سد کرج پر است که برابر ۱۵۸ میلیون مترمکعب از حجم این سد است.
«سعید نقدی» در گفت‌وگو با مهر در خصوص آخرین وضعیت ذخیره آبی سدهای استان البرز اظهار کرد: در حال حاضر حدود ۷۸ درصد ظرفیت سد طالقان پر است، یعنی حدود ۳۲۸ میلیون مترمکعب آب پشت این سد ذخیره شده است.
وی در ادامه با اشاره به این‌که سال قبل در چنین روزهایی حدود ۶۹ درصد از ظرفیت سد طالقان پر بوده است، گفت: امسال در این تاریخ حدود ۱۴ درصد بیشتر از سال قبل ظرفیت سد پر است.
مدیر دفتر مطالعات آب منطقه‌ای استان البرز افزود: در حال حاضر حدود ۸۶ درصد از ظرفیت سد کرج نیز پر است که برابر ۱۵۸ میلیون مترمکعب از حجم این سد است.
نقدی تاکید کرد: سال گذشته در چنین روزهایی حدود ۸۰ درصد از ظرفیت سد کرج پر بوده است و امسال سطح تراز آب ذخیره‌شده پشت این سد نسبت به همین تاریخ در سال قبل ۷ درصد مثبت شده است.
وی در بخش دیگری با اشاره به این‌که خوشبختانه بارش‌های پاییزی نرمالی برای البرز پیش‌بینی شده است، گفت: کمترین حجم ذخیره آبی پشت سدهای استان در پاییز اتفاق می‌افتد و امید است با بارش‌های پاییز و زمستان بتوانیم میزان ذخایر آبی خوبی برای سال آتی داشته باشیم.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید