• چهار شنبه 7 آبان 1399
  • الأرْبِعَاء 11 ربیع الاول 1442
  • 2020 Oct 28
سه شنبه 12 شهریور 1398
کد مطلب : 76589
+
-

دانشگاه پیام نور دانشجویان بی‌بضاعت را بورسیه می‌کند


معاون اداری مالی دانشگاه پیام نور از راه‌اندازی بنیاد حامیان دانشگاه پیام نور خبر داد و گفت: مجوز این بنیاد از وزارت کشور اخذ شده و به کمک آن به دانشجویان بی‌بضاعت بورسیه تحصیلی اعطا می‌شود.
به گزارش مهر، حسن علیزاده با اشاره به تسهیلات این دانشگاه برای پرداخت شهریه دانشجویان گفت: یکی از تسهیلات دانشگاه در پرداخت شهریه به این شیوه است که دانشجویانی که بتوانند شهریه ثابت خود را کامل پرداخت کنند، می‌توانند شهریه متغیرشان را بدون دریافت کارمزد به‌صورت اقساطی پرداخت کنند، این تسهیلات از طریق دانشگاه به دانشجویان ارائه می‌شود.وی ادامه داد: تسهیلات دیگر دانشگاه در بخش شهریه، مساعدت صندوق رفاه دانشجویان در پرداخت شهریه دانشگاه پیام نور است. در این راستا صندوق با ارائه وام‌های دانشجویی به دانشجویان متقاضی برای پرداخت شهریه آنها مساعدت می‌کند. معاون اداری و مالی و منابع انسانی دانشگاه پیام نور ادامه داد: با رایزنی و تفاهمنامه‌ای که دانشگاه پیام نور با 3بانک عامل در حوزه اعطای تسهیلات به دانشجویان دانشگاه پیام نور منعقد کرده تسهیلاتی به دانشجویان ارائه می‌شود.وی افزود: ازجمله این تسهیلات، تسهیلات شش ماهه است که براساس آن دانشجو می‌تواند با مراجعه به بانک عامل فقط یک‌بار برای درخواست وام پرونده تشکیل دهد.
دانشجویان می‌توانند حساب یارانه خود را به‌عنوان ضامن در اختیار بانک قرار بدهند. علیزاده اضافه کرد: یک نوع دیگر تسهیلات دانشگاه پیام نور، تسهیلات یکساله بانکی است که با ارائه یک ضامن اعم از کارمند یا آزاد قابل پرداخت به دانشجو است. این وام ۵۴ماهه بوده و برای دریافت این نوع وام نیز ارائه یک ضامن اعم از کارمند یا آزاد قابل‌قبول است.وی گفت: دانشگاه پیام نور توافقی با بانک‌ها داشت که براساس آن دانشجویان بدهکار بانک‌ها بتوانند با وام ۱۸ماهه بدهی خود را به دانشگاه پرداخت کنند. همه تسهیلات با یک ضامن و پشتوانه یارانه قابل ارائه است. در این زمینه بنیاد علوی نیز به دانشجویان بی‌بضاعت و مناطق محروم دانشگاه تسهیلاتی را در حوزه پرداخت شهریه و بدهی ارائه می‌دهد.
معاون اداری و مالی و منابع انسانی دانشگاه پیام نور گفت: یکی دیگر از تسهیلات دانشگاه پیام نور، بنیاد حامیان دانشگاه پیام نور است که مجوز آن از وزارت کشور اخذ شده است و جلسه هیأت مؤسس آن به‌زودی تشکیل می‌شود. این بنیاد به‌منظور بورسیه تحصیلی دانشجویان بی‌بضاعت راه‌اندازی شده و به سبد تسهیلات دانشگاه پیام نور اضافه می‌شود.علیزاده با تأکید بر اینکه امروزه دانشجویان این دانشگاه دیگر دغدغه پرداخت شهریه ندارند، گفت: با ارائه ۵ فقره تسهیلات در اشکال مختلف، دانشجویان می‌توانند شهریه خود را بدون نگرانی پرداخت کنند و حتی دانشجویان بدهکار نیز می‌توانند با کمک تسهیلات بانکی این بدهی را تسویه کنند.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید