• سه شنبه 27 اسفند 1398
  • الثُّلاثَاء 22 رجب 1441
  • 2020 Mar 17
سه شنبه 12 شهریور 1398
کد مطلب : 76504
+
-

پرندگانی که به دامان طبیعت بازگشتند

پرندگانی که به دامان طبیعت بازگشتند

مشاور شهردار و مدیر پروژه پارک کوهستانی دراک گفت: تعدادی پرنده که برای قرنطینه، تیمار و بازپروری در زیستگاه حیوانات پارک کوهستانی دراک نگهداری می‌شدند، به دامان طبیعت بازگشتند. 

به گزارش ایسنا، «عبدالحمید اسدپور» گفت: در راستای همکاری‌های مشترک شهرداری شیراز و اداره کل حفاظت محیط‌ زیست فارس، 4 بهله پرنده دلیجه و 5‌بهله مرغ حق (نوعی از خانواده جغد) بعد از طی مراحل دام‌پزشکی برای دوره‌ نقاهت از سوی اداره کل محیط زیست استان فارس به صورت امانی به زیستگاه پارک واگذار شده بودند. 

او با اشاره به نگهداری این پرندگان در فضاهای ویژه در دامنه‌ کوه دراک افزود: با پایان یافتنِ دوره‌ درمان، با هماهنگی و حضور کارشناسان محیط زیست فارس و پارک کوهستانی دراک، این پرندگان به دامان طبیعت بازگشتند. 

مدیر پارک کوهستانی دراک با تأکید بر اهمیت حفاظت از محیط زیست تأکید کرد: حفاظت از گونه‌های ناب گیاهی و جانوری و تمام بخش‌های محیط زیست را یکی از رسالت‌های بسیار مهم خود می‌دانیم و تمام تلاش ما بر حراست از این گنجینه‌ ارزشمند بوده و خواهد بود. 

«حسین قاسمی» کارشناس محیط زیست پارک کوهستانی دراک نیز گفت: این پرندگان به دلایل مختلفی مثل از دست دادن والدین، از دست دادن محل زندگی و مصدومیت نیاز به مراقبت، درمان و بازپروری داشتند. 
وی گفت: از دست رفتن محل زندگی یا والدین این پرندگان بر اثر حوادثی نظیر بادهای شدید، قطع درخت یا آتش‌سوزی و مصدومیت بر اثر وقوع حوادثی همچون برخورد به ساختمان‌ها یا کابل‌های برق برای این پرندگان ایجاد شده بود. 

این خبر را به اشتراک بگذارید