• پنج شنبه 8 آبان 1399
  • الْخَمِيس 12 ربیع الاول 1442
  • 2020 Oct 29
یکشنبه 27 مرداد 1398
کد مطلب : 73027
+
-

تعطیلی پروژه‌های عمرانی لنده

فرماندار 10 روز به کارخانه‌های سنگ شکن فرصت داد تا مشکلات موجود در مسیر تولید خود را رفع کنند

عمران
تعطیلی پروژه‌های عمرانی لنده

شن و ماسه مهم‌ترین و اساسی‌ترین نقش را در ساخت‌و‌ساز منازل مسکونی و اجرای طرح‌های عمرانی دارد. این در حالی است که مردم و ادارات شهرستان لنده حدود یک سال است که به علت تعطیلی 4 کارخانه سنگ‌شکن‌‌ (شن و ماسه) این شهرستان، با نبود مصالح ساختمانی روبه‌رو هستند. 

به گزارش تسنیم، فرماندار لنده در نشست ساماندهی کارخانه‌های سنگ‌شکن این شهرستان اظهار کرد: نبود شن و ماسه در لنده به یک چالش  اساسی تبدیل شده است. «سید خدادوست موسوی» افزود: 4 کارخانه سنگ‌شکن (شن و ماسه) در لنده وجود دارد که حدود یک سال است به دلیل عدم تمدید پروانه ساخت خود تعطیل هستند و همین عدم همکاری کارخانه‌داران سبب شده که همه پروژه‌های شهری و عمرانی متوقف شوند. 

وی خطاب به صاحبان کارخانه‌های سنگ‌شکن گفت: به طور قطع، واحدی که قصد تولید مصالح ساختمانی داشته باشد باید تمام مراحل قانونی را طی کند و قوانین برای همه یکسان است. نماینده عالی دولت در شهرستان لنده با دادن مهلت ده‌روزه به کارخانه‌های سنگ‌شکن این شهرستان ابراز کرد: در صورتی که در 10 روز آینده مشکل را حل نکنند و شن و ماسه مورد نیاز مردم را تولید نکنند، پس از این مهلت، پرونده‌های ساخت‌و‌ساز آنها از طریق مراجع قانونی ابطال می‌شود. 

موسوی تصریح کرد: صاحبان کارخانه‌های سنگ‌شکن مجوزهای خود را تمدید کنند و در صورت وجود معارضات مردمی مشکلات آنها پیگیری و حمایت می‌شوند. نماینده صاحبان کارخانه‌های سنگ‌شکن لنده هم در این نشست گفت: مهم‌ترین دلیل تعطیلی کارخانه‌های سنگ‌شکن این شهرستان معارضات مردمی برنج‌کاران و اداره آب منطقه‌ای است. 

«لطف‌الله مطهری» افزود: هنگام استفاده از بستر رودخانه مارون ایدنک، برنج‌کارانی که در بستر رودخانه اقدام به کار کشاورزی کردند مانع تولید شن و ماسه می‌شوند. وی با بیان این‌که اداره آب منطقه‌ای خود یکی از مهم‌ترین معضلات ما برای تولید شن وماسه است عنوان کرد: نزدیک به 6 ماه است که درخواست مجوز برداشت از رودخانه را به اداراه آب منطقه‌ای ارسال کرده‌ایم، اما تاکنون هیچ‌گونه جوابی به ما داده نشده است. 

نماینده کارخانه‌داران سنگ‌شکن لنده افزود: همه این مشکلات در حالی است که فرماندار لنده الان که تمام پروژه‌های شهرستان تعطیل شده است، دست به کار شده و فرصت ده‌روزه داده است. مطهری با اعتراض به فرصت ده‌روزه فرماندار لنده به صاحبان کارخانه‌های سنگ‌شکن بیان کرد: ابتدا باید مشکلات درون‌سازمانی حل شود و مسئولان با صحبت با آب منطقه‌ای، معارضات کاغذبازی را که نزدیک به 6 ماه ما را معطل کرده‌اند، حل و فصل کنند. 
وی ادامه داد: من حاضرم همین الان شروع به کار کنم، اما با برنج‌کاران ایدنکی چه کنم که از هر قسمت رودخانه بخواهم برداشت کنم مانع کار می‌شوند. 
 

این خبر را به اشتراک بگذارید