• دو شنبه 31 شهریور 1399
  • الإثْنَيْن 3 صفر 1442
  • 2020 Sep 21
شنبه 19 مرداد 1398
کد مطلب : 71559
+
-

هیچ خودرویی بدون بنزین نمی‌ماند

از صبح فردا پر کردن باک خودروهای بنزین‌سوز با کارت‌های شخصی سوخت مالکان خودرو و سایر وسایط نقلیه بنزین انجام می‌گیرد اما اگر تاکنون کارت سوخت را دریافت نکرده‌اید، نگران نباشید تا کارت به‌دست همه نرسد، کارت‌های جایگاه فعال خواهد بود. این تازه‌ترین وعده شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران است.

 امیر وکیل‌زاده، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در گفت‌وگو با سیما اعلام کرد: در مرحله نخست از اجرای این طرح، خیلی دست و دلبازانه کارت سوخت جایگاه‌ها در اختیار متقاضیان بنزین قرار می‌گیرد، تا زمانی که مطمئن نشده‌ایم همه مالکان کارت دارند و مشکلی در این زمینه ندارند، محدودیت‌ها را اعمال نخواهیم کرد.

کارت المثنی
او درباره متقاضیانی که برای صدور کارت المثنی با مراجعه به دفاتر پلیس+ ۱۰ یا از طریق سامانه دولت همراه ثبت نام کرده‌اند، گفت: این افراد باید همچنان منتظر باشند تا کارت آنها صادر و به در منازلشان ارسال شود، اما برای اطلاع از آخرین وضع صدور کارت خود می‌توانند با مراجعه به سایت epolic.ir و وارد کردن شماره پلاک خودرو، بارکد پستی کارت سوخت خود را دریافت کنند. وکیل‌زاده افزود: بااین حال اگر فردی به این سایت مراجعه کرد و سابقه‌ای ندید نگران نباشد، زیرا ممکن است هنوز کارتش به پست تحویل نشده باشد؛ بنابراین باید صبر کنند تا این فرایند انجام شود. او برای آن دسته از متقاضیانی که ممکن است به هر دلیلی به اینترنت دسترسی نداشته باشند، گفت: برای رفاه حال این هموطنان سرشماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۴۰ در اختیار آنها قرار گرفته تا این افراد با پیامک کردن کد شناسایی خودرو (vin) به این شماره از آخرین مراحل صدور کارت خود مطلع شوند.

رمز کارت‌ سوخت
وی درباره رمز کارت‌های سوخت افزود: به‌مدت یک‌ماه شرایطی را فراهم کرده‌ایم که رمز همه کارت‌های موجود به 4رقم آخر کد ملی فردی که اسمش روی کارت سوخت ثبت شده باز گردد، بنابراین افراد می‌توانند با مراجعه به جایگاه سوخت و وارد کردن 4رقم آخر کد ملی فردی که کارت به نام اوست آن را فعال کند. او گفت: اما اگر افرادی رمز شخصی برای کارت‌های خود تعیین کرده‌اند و آن رمز را نیز به‌خاطر دارند می‌توانند همچنان از رمز‌های شخصی خود استفاده کنند. وکیل‌زاده درخصوص متقاضیانی که به هر دلیلی تاکنون برای صدور کارت المثنی ثبت نام نکرده‌اند، افزود: علاوه بر اینکه همچنان امکان مراجعه به دفاتر پلیس‌+‌۱۰ وجود دارد، از چند روز آینده که زمان دقیق آن اطلاع‌رسانی خواهد شد این افراد می‌توانند به سامانه دولت همراه مراجعه و به‌صورت اینترنتی و بدون مراجعه حضوری کارت المثنی خود را ثبت نام کنند.

  توزیع روزانه ۴۰ هزار کارت سوخت

مدیرعامل شرکت ملی پست از توزیع و تحویل روزانه ۴۰ هزار کارت سوخت خبر داد و گفت:‌ نقص نشانی و همراه نداشتن مدارک هویتی مالک و کارت خودرو، توزیع کارت سوخت را مشکل کرده است. حسین نعمتی توضیح داد:‌ با توجه به اینکه هر روز تعداد کارت سوخت جدید یا به‌اصطلاح «نو شماره» برای توزیع و تحویل به شرکت پست ارائه می‌شود، بالای یک میلیون کارت سوخت جدید و قدیمی در باجه‌های پست وجود دارد. او افزود:‌ مسئولیت توزیع کارت سوخت بر عهده شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران است اما با قراردادی که بین این شرکت و پست منعقد شده، پست با عددی توافقی و پایین‌تر از مرسولات دیگر، توزیع کارت سوخت را انجام می‌دهد. نعمتی با بیان اینکه بابت تولید کارت سوخت هزینه‌ای ۱۰ هزار تومانی دریافت خواهد شد، ‌تأکید کرد: ‌این پول را پست اخذ و عینا به‌حساب دولت واریز می‌کند.

این خبر را به اشتراک بگذارید