• پنج شنبه 10 مهر 1399
  • الْخَمِيس 13 صفر 1442
  • 2020 Oct 01
یکشنبه 26 خرداد 1398
کد مطلب : 59665
+
-

اخبار

ایستگاه سلامت در نیاوران

ایستگاه سلامت با ارائه خدمات فشارخون در خانه سلامت نیاوران راه‌اندازی شد. این طرح با حضور متخصصان وزارت بهداشت از 18 خرداد به مدت یک ماه هر روز ساعت 9 صبح انجام می‌شود. برای دریافت خدمات به میدان نیاوران، ضلع شمالی کاخ، ابتدای خیابان جهانشاهی مراجعه کنید. 

مشاوره تغذیه در سعادت‌آباد

اهالی محله سعادت‌آباد می‌توانند با مراجعه به سرای محله سعادت‌آباد و حضور در کلاس‌های آموزشی درباره نوع تغذیه سالم از مشاوران راهنمایی‌های لازم را دریافت کنند. موضوع کلاس‌ها درباره انواع رژیم برای کاهش وزن بیماران مبتلا به دیابت و کنترل کبد چرب و فشارخون است. علاقه‌مندان می‌توانند از روز شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 10 تا 14 به سعادت‌آباد، بالاتر از میدان شهید حسن طهرانی مقدم (کاج)، انتهای خیابان شهید عبقری (دوم)، بوستان شقایق، سرای محله سعادت‌آباد مراجعه کنند. 

رفع مشکل 4 گود پرخطر

مشکل مساجد در حال ساخت منطقه 2 که گود پرخطر دارند بررسی و رفع می‌شود.  معاون اجتماعی فرهنگی شهردار منطقه 2 با بیان این خبر گفت: «از مجموع گودهای پرخطر منطقه، 4 گود به دلیل ساخت مسجد ایجاد شده‌اند که وجودشان باعث ایجاد دردسر برای اهالی و شهروندان شده است. به همین دلیل شروع عملیات ساخت این مساجد توسط شهرداری پیگیری می‌شود.» «یوسف مزارعی» افزود: «گودهای مساجد الرسول(ص) در ناحیه 4، ‌الزهرا(س) در ناحیه 8، ثارالله در ناحیه 9 و بقیه‌الله(عج) در ناحیه 7 از جمله گودهای پرخطر منطقه است که با مذاکره هیئت امنای این مساجد پیش‌بینی شده کارهایی مانند بهره‌مندی از کمک خیّران، مشارکت شهرداری و... برای رفع مشکل گودها اجرایی شود.»


5 نیروگاه خورشیدی در شمال تهران به مناسبت هفته محیط‌ زیست و با هدف اصلاح الگو و کاهش مصرف برق در ساختمان شهرداری منطقه نصب و راه‌اندازی شد. همچنین 35 کیلووات نیروگاه خورشیدی متصل به شبکه در ساختمان ناحیه 2 این منطقه، موزه حیات وحش دارآباد، ساختمان ستاد بحران منطقه، بوستان نیلوفر و مرکز تحقیقات انرژی‌های تجدید‌پذیر نصب و راه‌اندازی شد. 

690‌متر از پیاده‌روهای منطقه 3 مرمت شد. همچنین 395 کانیو و نهر برای ایمن‌سازی شهر و افزایش کیفیت زندگی در نواحی منطقه انجام شد. 

پروژه در منطقه2 با هدف سهولت در‌‌ تردد توانیابان و سالمندان در سال 98 برای مناسب‌سازی در دستور کار شهرداری قرار گرفت. ساختمان سرای محله شریف، سرای محله سپهر، ساختمان شهرداری ناحیه5، ساختمان مرکزی منطقه2 و بوستان‌های صدف و فرهنگ و 2 محور خیابان زر افشان و فاتحان از مهم‌ترین پروژه‌های امسال است.
 

این خبر را به اشتراک بگذارید
در همینه زمینه :