• سه شنبه 11 آذر 1399
  • الثُّلاثَاء 15 ربیع الثانی 1442
  • 2020 Dec 01
یکشنبه 2 آذر 1399
کد مطلب : 116472
+
-

نکته بازی/ خود «مسی» پندار

مطابق انتظار اعتراضات سریالی امید عالیشاه به نیمکت‌نشینی‌هایش به یحیی گل‌محمدی هم رسید. پس از آنکه خبر حذف نام عالیشاه از لیست پرسپولیس برای بازی با نفت آبادان منتشر شد، برخی رسانه‌ها از درگیری لفظی عالیشاه با یحیی خبر دادند، اما باشگاه پرسپولیس ضمن رد خبر درگیری، اصل خط خوردن عالیشاه به‌دلیل مسایل انضباطی را تأیید کرد. این بازیکن قبلا هم سابقه نیمکت‌نشینی و جنجال‌سازی را در دوران مربیانی مثل برانکو و کالدرون داشته است. طبیعتا بعید است که همه مربیان با هر بضاعتی از نظر نیروی انسانی در مورد یک بازیکن دچار اشتباه شوند، بنابراین لابد مشکل از خود عالیشاه است؛ بازیکنی که البته سطح فنی بدی ندارد، اما ظاهرا خودش را خیلی بالاتر از آن چیزی که واقعا هست تصور می‌کند.

تاخت‌وتاز «معنادار» خارجی‌ها
لیگ به‌اصطلاح حرفه‌ای فوتبال ایران برای اینکه استانداردهای بسیار بالایش را نشان بدهد از آغاز فصل جدید حضور بازیکنان خارجی را ممنوع کرده و هم‌اکنون تنها 15بازیکن غیرایرانی که از قبل در لیگ برتر بودند فرصت حضور در کشورمان را دارند. از قضا فعلا برخی از این نفرات ستاره تیم‌های‌شان بوده‌اند. گادوین منشا3 گل برای گل‌گهر سیرجان زده، کولی‌بالی که نخستین گل لیگ بیستم را برای فولاد به ثمر رساند در بازی با استقلال هم پنالتی گرفت و حتی نخستین دبل فصل جدید هم به نام دارکوبیدوف از ذوب‌آهن ثبت شد. نمایش آیاندا پاتوسی را هم که در بازی جمعه دیدید. تازه کی‌روش استنلی و شیخ دیاباته هم از نظر فیزیکی هنوز آماده نیستند. بنابراین آفرین به مدیران فوتبال ایران!

چطوری شیخ را عصبانی کردی؟
عکس‌هایی منتشر شده است از دقایق پایانی بازی فولاد و استقلال که در آن بگومگوی محمود فکری با شیخ دیاباته کاملا واضح است. شیخ که در2 بازی آغازین فصل جدید فیکس نبوده، یک‌بار لب خط رفت تا وارد زمین شود، اما این تعویض عقب افتاد و گویا درگیری مربی و بازیکن همانجا رقم خورد. در مورد این قبیل مسایل بدون اطلاع کافی نمی‌شود نظر داد. احتیاط هم حکم می‌کند آدم حق را به سرمربی بدهد و از بازیکن بخواهد تحت هر شرایطی به چارت سازمانی احترام بگذارد. با این حال انصافا عصبانی کردن شیخ دیاباته هم هنری بود که فقط فکری داشت. به این بنده‌خدا در فرودگاه پشت پا زدند عصبی نشد، شما چکارش کردید که از کوره‌دررفت جناب فکری؟ 

این خبر را به اشتراک بگذارید