• پنج شنبه 1 آبان 1399
  • الْخَمِيس 5 ربیع الاول 1442
  • 2020 Oct 22
سه شنبه 1 مهر 1399
کد مطلب : 110924
+
-

بازی مرگبار 3دختربچه با قرص برنج

داخلی
بازی مرگبار 3دختربچه با قرص برنج

 دختربچه‌ها در حیاط خانه سرگرم بازی بودند و گرمای هوا باعث شده بود که حسابی تشنه شوند. در این هنگام یکی از آنها به داخل خانه رفت و لحظاتی بعد درحالی‌که یک قوطی در دست داشت، نزد همبازی‌هایش برگشت تا شربت ویتامینC درست کنند، غافل از اینکه داخل قوطی پر بود از قرص برنج.
به گزارش همشهری، این حادثه بعدازظهر ‌شنبه در روستای داخل پایین حوالی شهرستان آستانه اشرفیه در استان گیلان رخ داد. بعدازظهر بود و 3دختربچه به نام‌های زهرا 7ساله، حنانه 9ساله و هانیه 12ساله در حیاط خانه پدر حنانه سرگرم بازی بودند. 2نفر از آنها دخترعمه، دختر‌دایی بودند و سومین نفر دختر همسایه دیوار به دیوار بود که از سال‌ها قبل همبازی هم بودند و همیشه با هم بازی می‌کردند. آن روز بزرگ‌ترها سر زمین‌های کشاورزی، مشغول کار بودند و هر سه دختربچه بی‌خبر از حادثه‌ای که در کمین‌شان بود، به بازی کودکانه‌شان ادامه می‌دادند تا اینکه گرمای هوا باعث تشنگی‌شان شد. در این هنگام بود که یکی از آنها به داخل خانه دوید و لحظاتی بعد درحالی‌که یک قوطی در دست داشت، به حیاط برگشت. داخل قوطی پر بود از قرص برنج و این در حالی بود که بچه‌ها تصور می‌کردند آنها قرص جوشان هستند و لحظاتی بعد همه آنها لیوان‌هایی را که تصور می‌کردند داخلش شربت ویتامین است، سر کشیدند.

چند ساعت بعد
هوا هنوز تاریک نشده بود و بزرگ‌ترها به خانه برگشته بودند که حادثه‌ای هولناک رخ داد. زهرا 7ساله داخل خانه ناگهان روی زمین افتاد و از حال رفت. حنانه و هانیه اما هنوز حالشان بد نشده بود و با از حال رفتن زهرا برای خانواده‌هایشان توضیح دادند که چه اتفاقی افتاده و چطور قرص برنج را اشتباهی به‌عنوان قرص جوشان مصرف کرده‌اند. خانواده‌ها با دیدن این وضعیت به اورژانس زنگ زدند و با حضور آمبولانس در روستا، هر سه دختربچه به بیمارستانی در لاهیجان انتقال یافتند. هر‌چه زمان می‌گذشت، حال بچه‌ها بدتر می‌شد. در بیمارستان لاهیجان معلوم شد که مسمومیت بچه‌ها شدیدتر از آن است که پزشکان بتوانند نجاتشان دهند و آنها باید به بیمارستان مجهزتری انتقال می‌یافتند. بیمارستانی در رشت، جایی بود که هر سه دختربچه به آنجا انتقال یافتند و تلاش پزشکان برای نجات جان آنها آغاز شد، اما اتفاقی که همه از آن وحشت‌ داشتند، رخ داد. یکی از نزدیکان این سه دختربچه در گفت‌وگو با همشهری می‌گوید: حدود ساعت 12شب بود که به ما خبر دادند هر سه دختربچه جانشان را از دست داده‌اند. زهرا به‌دلیل اینکه سن کمی داشت، زودتر از بقیه فوت شد و بعد از او نیز حنانه و هانیه جانشان را از دست دادند. این حادثه مثل انفجار یک بمب در روستای ما بود. مخصوصا اینکه زهرا و حنانه تنها فرزندان خانواده‌هایشان بودند و این حادثه مثل ریزش آوار بر زندگی آنها بود. زهرا با مادرش زندگی می‌کرد و آنها تحت پوشش کمیته امداد بودند. از طرفی تنها اطلاعاتی که درباره این حادثه وجود داشت، گفته‌های هانیه و حنانه قبل از انتقال به بیمارستان بود. آنها وقتی دیدند که زهرا حالش بد شده، به خانواده‌هایشان التماس کردند که آنها را هم به بیمارستان ببرند و نجاتشان دهند؛ چرا‌که می‌گفتند آنها هم مثل زهرا از نوشیدنی مسموم خورده‌‌اند اما متأسفانه فرصت از دست رفته بود و بچه‌ها زمانی به بیمارستان انتقال یافتند که کار از کار گذشته بود.
او ادامه می‌دهد: با مرگ بچه‌ها، ماجرا به پلیس و قاضی جنایی اطلاع داده شد و پس از انجام تحقیقات، وقتی معلوم شد که بچه‌ها چطور قرص برنج را اشتباهی مصرف کرده‌اند، روز گذشته اجساد آنها را تحویل خانواده‌ها دادند و پیکر هر سه دختربچه در میان غم و اندوهی که همه مردم روستا را در‌برگرفته بود، بعدازظهر دیروز به خاک سپرده شد.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید