• پنج شنبه 25 دی 1399
  • الْخَمِيس 30 جمادی الاول 1442
  • 2021 Jan 14
چهار شنبه 11 تیر 1399
کد مطلب : 103863
+
-

2‌ماه دیگر سلامت می‌کنیم

برای امیر قلعه‌نویی که فغانی دوم را کشف کرده؛ با اولی چه کردی؟

فوتبال ایران
2‌ماه دیگر سلامت می‌کنیم

رسول بهروش

باز امیر قلعه‌نویی برنده شد، باز دنیا سراسر گلستان شد، مربی حریف «استاد» از آب درآمد و داور مسابقه یک پارچه نبوغ و استعداد محض لقب گرفت. به تجربه ثابت شده ما در فوتبال ایران2 تا قلعه‌نویی داریم؛ یکی برنده می‌شود و پس از پیروزی به جهان هستی عشق می‌ورزد، یکی هم می‌بازد و پس از باخت، انواع توطئه‌های کثیف و دست‌های پشت پرده را کشف و برملا می‌کند.
دوشنبه‌شب خوشبختانه سپاهان گل‌گهر سیرجان را برد تا بار دیگر از «قلعه‌نویی پروانه‌ای» رونمایی شود. بعد از بازی از او در مورد مشاجره‌اش با مجید جلالی پرسیدند و سرمربی سپاهان جواب داد: «من هرگز چنین جسارتی نمی‌کنم. ایشان استاد ما هستند. با مجیدخان فقط گپ زدیم.» البته این آقای جلالی همانی است که بعد از بردن ذوب‌آهن با فولاد و کمک به قهرمانی استقلال در لیگ هشتم از سوی قلعه‌نویی «مرد» لقب گرفت، اما 18‌ماه بعد در پایان یک بازی رودررو با نتیجه بد، «یارو» خوانده شد. حالا جلالی باز هم استاد شده؛ هرچند معلوم نیست اگر دوشنبه‌شب سپاهان را شکست می‌داد، در همین منصب شامخ باقی می‌ماند یا نه؟
شاهکار قلعه‌نویی بعد از بازی اخیر اما جایی بود که از داور مسابقه تمجید کرد: «من آقای عرب‌براقی را کامل می‌شناسم. ایشان از بستگان آقای فغانی است و فکر می‌کنم یک فغانی دیگر دارد ظهور می‌کند. امیدوارم روند پیشرفتش ادامه داشته باشد.» این از آن حرف‌هایی است که آتش به جان آدم می‌اندازد. سرمربی سپاهان در حالی به زعم خودش فغانی دوم فوتبال ایران لقب گرفته که فغانی اول، از دست او خون دل‌ها خورد و رفت. هنوز یادمان نرفته قلعه‌نویی چطور چپ و راست به علیرضا فغانی یورش می‌برد، قلدر و خودشیفته خطابش می‌کرد و عقیده داشت او از عمد به ضرر تیم‌هایش سوت می‌زند. این قاضی مهاجر ایرانی، حتی در لیست 4 نفره داورانی قرار دارد که قلعه‌نویی گفته تا آخر عمرش آنها را نخواهد بخشید. ممبینی، محسن ترکی و اشکان خورشیدی 3 نفر دیگر از فهرست مغضوبان ابدی ژنرال هستند. شما چه گلی به سر فغانی اورجینال زدی که حالا دنبال بدلش می‌گردی عزیز جان؟
به عرب‌براقی عزیز هم توصیه می‌کنیم مطلقا گوش به این ستایش‌ها ندهد. این قبیل حرف‌های قلعه‌نویی فقط ناشی از سرخوشی بعد از پیروزی است و زیاد نباید آن را جدی گرفت. مثال می‌خواهید؟ او روز 23فروردین 98در مورد محمدحسین زاهدی‌فر گفته بود: «یکی از بهترین داوران 40 سال اخیر فوتبال ایران است»، اما 8خرداد همان سال بعد از بازی سپاهان و پرسپولیس در نیمه‌نهایی جام حذفی، قضاوت زاهدی‌فر در این مسابقه را مشکوک و مهندسی‌شده خواند. البته بهترین داور 40 سال گذشته در همان مسابقه هم یک پنالتی بحث‌برانگیز برای سپاهان گرفت، اما چون مهدی کیانی آن را به اوت زد و تیم قلعه‌نویی باخت، چاره‌ای جز مصاحبه علیه داور باقی نماند. فاصله بین 2 اظهارنظر امیر در مورد زاهدی‌فر فقط 47روز بود؛ یعنی حتی 2‌ماه هم نمی‌شد. پس 2‌ماه بعد خدمت شما هم سلامی دیگر عرض خواهیم کرد جناب عرب‌براقی یا موقتا فغانی دوم!


 

این خبر را به اشتراک بگذارید