• پنج شنبه 25 دی 1399
  • الْخَمِيس 30 جمادی الاول 1442
  • 2021 Jan 14
چهار شنبه 11 تیر 1399
کد مطلب : 103824
+
-

نقش کادر درمانی بر دیوار پایتخت

سازمان زیباسازی تهران با انتشار فراخوانی از هنرمندان برای ارسال طرح‌ها و ایده‌های خود با موضوع «قدردانی از تلاش جامعه سلامت در مقابله با بیماری ویروس کرونای جدید» دعوت کرد.
به گزارش همشهری، پیرو انتشار فراخوان دیوارنگاری «قدردانی از تلاش جامعه سلامت در مقابله با بیماری ویروس کرونای جدید» و با توجه به اهمیت موضوع و به‌منظور ایجاد امکان حضور و مشارکت اکثریت هنرمندان و دستیابی به طرح‌ها و ایده‌های خلاقانه و مناسب، همچنین تصمیم به اجرای دیوارنگاری‌های متعدد با این موضوع، سازمان زیباسازی فراخوان دیوارنگاری یادشده را با شرایط جدید منتشر کرد.
بر این اساس، هنرمندان تجسمی می‌توانند ایده‌ها و طرح‌های خود را با موضوع یاد شده به این سازمان ارسال کنند.دستیابی به طرح‌ها و ایده‌های خلاقانه، تجلیل و قدردانی از زحمات و از خودگذشتگی کادر درمانی کشور در مقابل بیماری ویروس کرونای جدید، همبستگی و تقویت روحیه بین مردم و کادر درمان و یادآوری تلاش‌ها و فداکاری‌های این عزیزان اهداف مهم این دیوارنگاری است.
دیوار مجتمع تجاری-اداری آسمان ونک واقع در ضلع شمال غربی میدان ونک، یکی از محل‌های جانمایی این دیوارنگاری است. از طرفی علاوه بر دیوار معرفی شده، هنرمندان می‌توانند طرح پیشنهادی خود را در کادر‌های معرفی شده در متن فراخوان، ارسال کنند. سازمان زیباسازی هم پس از داوری، دیوار موردنظر را به هنرمندان منتخب معرفی کرده و هنرمندان می‌توانند ضمن بازدید از دیوارها، نسبت به جانمایی و مناسب‌سازی‌ طرح‌هایشان اقدام کنند.
رعایت ارتباط موضوعی و مضمونی ایده و طرح با تأکید بر تجلیل از کادر درمانی کشور و قدردانی از تلاش‌های آنان، خلاقیت و نوآوری، ارائه طرح‌ها و ایده‌های توصیفی، ارجاعات واقعی و دارای بیان مؤثر، مخاطب‌پذیری بالا و قابلیت اجرا در فضاهای شهری، توجه به ارتباط عناصر کالبدی و الگوهای معماری از ویژگی‌هایی است که طرح‌های ارسالی باید داشته باشند.
براساس این فراخوان، طرح‌ها نباید پیش از این در رویدادهای دیوارنگاری تصویب یا اجرا شده باشند و هنرمندان باید هر طرح و جانمایی‌های آن را در فرم‌های چیدمان جداگانه و با ترتیب تعیین‌شده چیدمان کنند.
علاقه‌مندان برای شرکت در این فراخوان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانی اینترنتی www.zibasazi.ir مراجعه کنند.

این خبر را به اشتراک بگذارید