• چهار شنبه 9 آذر 1401
  • الأرْبِعَاء 6 جمادی الاول 1444
  • 2022 Nov 30
یکشنبه 7 مهر 1398
کد مطلب : 81449
+
-

طرح سبزه‌میدان طبق برنامه آغاز نشده است

طرح سبزه‌میدان طبق برنامه آغاز نشده است

طرح سبزه‌میدان از پروژه‌های مهم شهری است که با گذشت سال‌های متمادی هنوز رنگ عملیاتی به خود نگرفته و حتی با وجود اعلام شورای اسلامی شهر مبنی بر تجهیزکارگاه این مهم انجام نشده است. 

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان در گفت‌وگو با ایرنا با اشاره به آغاز نشدن پروژه سبزه‌میدان طبق برنامه‌ریزی انجام‌گرفته گفت: متأسفانه از هفته گذشته تاکنون کارگاه تجهیز نشده و حتی تابلو روزشمار نیز نصب نشده است. 

حمیدرضا حمیدی اظهار کرد: بر این اساس طی هفته جاری جلسه‌ای با مدیرعامل شرکت این پروژه برگزار می‌شود و علت تاخیر و مسائل به وجود آمده بحث و بررسی خواهد شد. وی ادامه داد: با توجه به اهمیت پروژه، شهردار زنجان نیز باید هر هفته گزارش روند پیشرفت کار را در صحن علنی شورای اسلامی شهر زنجان برای مردم ارائه کند. 

این عضو شورای اسلامی شهر زنجان افزود: جریمه هر ماه تاخیر از سوی پیمانکار پروژه ۲ میلیارد تومان در نظر گرفته شد. از طرفی به ازای هر ماه تعجیل نیز مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان به عنوان تشویق اضافه بر قرارداد پرداخت خواهد شد. 

حمیدی خاطرنشان کرد: در طرح فعلی کل بارگذاری ساختمانی 4 هزار متر‌مربع است و فقط 2500 متر‌مربع آن تجاری خواهد بود و به عبارتی دیگر سبزه‌میدان یک میدان شهری است. 

وی گفت: در ساختار سنتی بافت مرکزی زنجان 4 عنصر مسجد جامع به عنوان محل عبادت و برآورده‌کننده نیاز معنوی مردمان این شهر، بازار سنتی به عنوان مرکز تجارت و ‌کسب‌وکار و برآورده‌کننده نیاز مادی مردم و در نهایت سبزه‌میدان قدیم به عنوان فضای تفریحی و برآورده‌کننده نیاز فراغت و استراحت مردم شهر کاملی را به وجود آورده بودند. 

این عضو شورای اسلامی شهر توضیح داد: راه‌اندازی مجتمع تجاری بزرگ در سبزه‌میدان علاوه بر فلج کردن بازار سنتی و مراکز تجاری مرکز شهر، ساختار سنتی فوق را فرومی‌ریخت حال آن‌که در طرح فعلی این ساختار تکمیل و تقویت می‌شود و عاملی برای تقویت بازار و محل‌های تجاری مرکز شهر عمل می‌کند و در واقع سبزه‌میدان از رقیب بازار به رفیق بازار بدل شد.  

حمیدی افزود: برای اجرای این طرح بهترین و باکیفیت‌ترین مصالح در نظر گرفته شده است که با اتمام آن برندی بی‌نظیر برای شهر زنجان خواهد شد. وی یادآور شد: این پروژه علاوه بر حفظ هویت شهری، انسجام، اتحاد و همدلی شهروندان را نیز به دنبال دارد و در واقع کارکردهای مختلفی نیز در نظر گرفته شده است که به تدریج نمایان می‌شود. 
 

این خبر را به اشتراک بگذارید