• پنج شنبه 29 اردیبهشت 1401
  • الْخَمِيس 17 شوال 1443
  • 2022 May 19
سه شنبه 5 شهریور 1398
کد مطلب : 74946
+
-

دیدید دروغ بود؟

دیدید دروغ بود؟

بهروز رسایلی

مطابق آنچه کنداکتور شبکه سه اعلام کرده بود، دیشب نخستین قسمت از ویژه‌برنامه تحلیلی «فوتبال برتر» پخش شد؛ برنامه‌ای با اجرای محمدحسین میثاقی که پارسال به‌طور نامنظم، صرفا بعد از برگزاری مسابقات لیگ برتر پخش می‌شد اما ظاهرا حالا قرار شده روند پخش منظم و هفتگی پیدا کند. باکسی که برای فوتبال برتر درنظر گرفته‌اند، همان ساعت آشنایی است که سال‌های طولانی برنامه 90 در آن روی آنتن می‌رفت؛ دوشنبه‌ها بعد از اخبار شبانگاهی! این علنی‌ترین اعلان جنگ سازمان علیه عادل و بسته‌شدن رسمی آخرین روزنه‌های امید برای بازگشت فردوسی‌پور روی آنتن است. جالب اینجاست که وقتی چندی پیش شایعه شد دوشنبه‌شب‌ها قرار است برنامه‌ای به‌نام «نود پلاس» روی آنتن برود و این مسئله با هجمه شدید افکار عمومی همراه شد، آقایان در صداوسیما ترش کردند و گفتند خبر نادرست است. بله خب؛ خبرنود پلاس غلط بود، فقط همه‌‌چیز آن داستان در همان تایم با اسم فوتبال برتر پخش خواهد شد. آفرین!
  رفع یک ضعف بزرگ
اواخر فصل گذشته که برنامه90 تعطیل شد و قرار گذاشتند فوتبال برتر بخشی از وظایف آن را برعهده بگیرد، این برنامه با استقبال چندان خوبی مواجه نشد. غیراز دافعه میثاقی که برخی عقیده داشتند به ناحق جای عادل را گرفته، یک ضعف دیگر برنامه به روند نامنظم پخش آن مربوط می‌شد. مسلم است که وقتی یک برنامه تلویزیونی جای ثابت در کنداکتور نداشته باشد، پیگیری و تماشای آن سخت می‌شود. حالا ظاهرا قرار شده این ضعف برای فصل جدید برطرف شود و فوتبال برتر همان دوشنبه‌ها روی آنتن برود؛ شبی که خبری از مسابقات لیگ‌های اروپایی و البته لیگ قهرمانان نیست و وقت خالی برای پخش برنامه وجود دارد. اساسا با همین فلسفه هم بود که عادل سال‌ها پیش برنامه‌اش را از شنبه‌شب‌ها به دوشنبه‌شب‌ها برد و حالا هم دستیار سابقش، در همین پنجره زمانی وارث بحث‌برانگیز او شده است. البته که در تلویزیون عجیب و غریب ایران به‌خصوص با مدیریت کودکانه فعلی، هیچ بعید نیست که همین تصمیم هم 2 روز دیگر عوض شود و باز شکل پخش فوتبال برتر را تغییر بدهند.
  دنبال چی هستید؟
ظهر دوشنبه برای پیگیری این موضوع با شماره تلفن 162، یعنی روابط عمومی صداوسیما تماس گرفتیم و از اپراتور شماره «233» پرسیدیم آیا دائمی شدن پخش فوتبال برتر در تایم دوشنبه‌شب‌ها صحت دارد یا نه؟ این بنده خدا هم که از هیچی خبر نداشت، بعداز کلی معطلی مدعی شد کنداکتور برنامه‌ها را فقط برای 24ساعت بعدی در اختیار دارد. به او توضیح دادیم که کنداکتور یک روزه، در اینترنت هم موجود است و طبعا کارشناسان روابط عمومی باید اطلاعات بیشتری داشته باشند اما طرف شاکی شد و گفت: «اصلا دنبال چی هستید شما؟» خلاصه اینکه ظاهرا حتی طرح سؤال در مورد برنامه‌های ورزشی شبکه سه هم کم‌کم دارد ممنوع می‌شود. 2 هفته پیش هم دیگر اپراتور همین سازمان بدون رد یا تأیید راه‌اندازی برنامه نود پلاس گفته بود: «اطلاعات ما هم در حد همان فضای مجازی است.» خسته نباشید واقعا. اگر اینطور است، کسی می‌داند این همه بودجه چرا صرف اداره چنین تشکیلاتی می‌شود؟ اگر فقط به‌نظر دادن باشد که مردم با پیامک و تلفن گویا هم می‌توانند این کار را انجام بدهند. 
 

این خبر را به اشتراک بگذارید
در همینه زمینه :