• چهار شنبه 19 بهمن 1401
  • الأرْبِعَاء 17 رجب 1444
  • 2023 Feb 08
چهار شنبه 30 مرداد 1398
کد مطلب : 73763
+
-

پایان رکود گردشگری اصفهان

شیرین شفیعی/اصفهان - خبرنگار

زمزمه آب در زاینده‌رود و هم‌زمانی چند مناسبت بزرگ مذهبی مانند عید قربان و غدیر در تعطیلات تابستان، بازار گردشگری اصفهان را پس از یک دهه رکود دوباره پررونق کرد. در روزهای داغ تابستان فلات مرکزی ایران، سایه درختان کنار زاینده‌رود و خنکای نسیمی که از این رودخانه برمی‌خیزد و هوای اصفهان را دل‌انگیز می‌کند، یکی از پرطرفدارترین گردشگاه‌های تابستانی برای مسافران است. 
مدیر کل میراث فرهنگی اصفهان در گفت‌وگو با همشهری از رشد 20 درصدی اقامت گردشگران داخلی در استان خبر می‌دهد و می‌گوید: جاری بودن آب در زاینده‌رود، تاثیر بسیار مثبتی بر رونق گردشگری در شهر اصفهان داشته است. در کنار آن برپایی جشنواره‌هایی مانند جشنواره خربزه گرگاب، قنات میمه، کباب و لبنیات گلپایگان موجب جذب مسافران به شهرستان‌ها می‌شود.
فریدون الهیاری ادامه جریان آب در رودخانه را موجب رونق گردشگری بهاره و تابستانه در استان اصفهان می‌داند و می‌افزاید: آخرین آمار حکایت از رشد 20 درصدی اقامت گردشگران داخلی در نیمه نخست تابستان دارد و به نظر می‌رسد همین روند در شهریور هم ادامه داشته باشد. مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان از پرشدن ظرفیت هتل‌ها و اقامتگاه‌های اصفهان در فاصله تعطیلات عید قربان تا غدیر خبر می‌دهد و می‌گوید: خوشبختانه چند مناسبت بزرگ از جمله عید فطر، قربان و غدیر در اواخر فصل بهار و تابستان قرار گرفته و به دلیل تعطیلی مدارس، دست گردشگران داخلی را برای سفرهای داخلی باز گذاشته بود.
او فاصله بین عید قربان تا غدیر را اوج سفرهای تابستانی عنوان می‌کند و ادامه می‌دهد: برای اقامت این موج گردشگران پیش‌بینی شده بود که از ظرفیت مدارس، کمپ‌های اقامت و خانه‌های استیجاری استفاده شود.

این خبر را به اشتراک بگذارید