• شنبه 1 مهر 1402
  • السَّبْت 8 ربیع الاول 1445
  • 2023 Sep 23
چهار شنبه 9 مرداد 1398
کد مطلب : 69712
+
-

30‌ماه حبس برای دانشجوی دانشگاه تهران


با رأی شعبه۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران، علی مظفری، از فعالان دانشجویی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران به اتهام شرکت در تجمع دانشجویی دانشگاه تهران به 30‌ماه حبس تعزیری محکوم شد. به گزارش ایرنا، پیش‌تر شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب این دانشجوی ۲۳ساله را به ارتکاب جرایم اجتماعی و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت، فعالیت تبلیغی علیه نظام و توهین به رهبری متهم کرده بود و برای هر کدام از این اتهامات به‌ترتیب محکومیت حبس ۵سال، یک‌سال و ۲سال را درنظر گرفته بود که در عمل با رعایت ماده۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات حبس ۵سال اجرایی می‌شد. پس از اعتراض این فعال دانشجویی به این رأی در دادگاه تجدیدنظر، رأی صادره در مرحله تجدیدنظر نیز مورد تأیید قرار گرفت اما مجازات صادره نصف مجازات تعیین شده در دادگاه بدوی شد.
علی مظفری، سومین دانشجوی دانشگاه تهران است که رأی قطعی محکومیت به حبس برایش صادر شده است. پیش‌تر احکام حبس روح‌الله مردانی (دانشجوی زندانی دانشگاه تهران که همچنان در حال طی دوران 2سال محکومیت حبس خود است) و لیلا حسین‌زاده به اتهام شرکت در تجمعات دانشجویی درون دانشگاه، در دادگاه تجدیدنظر استان تهران مورد تأیید قرار گرفته بود.
احکام قطعی حبس بلندمدت برای فعالان دانشجویی در حالی از سوی دادگاه‌های تجدیدنظر صادر می‌شود که پیش‌تر در پی اعتراض اغلب طیف‌های فعال دانشجویی به این احکام (از شوراهای صنفی و انجمن‌های علمی و انجمن‌های اسلامی گرفته تا بسیج دانشجویی) بسیاری از مسئولان اعم از مسئولان وزارت علوم و نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها و نمایندگان مجلس و مسئولان دانشگاه تهران، وعده رفع مشکل احکام قضایی را داده بودند.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید