• یکشنبه 28 اسفند 1401
  • الأحَد 26 شعبان 1444
  • 2023 Mar 19
دو شنبه 24 تیر 1398
کد مطلب : 65967
+
-

برداشت 8 تن عسل در خاش

مدیر جهاد کشاورزی خاش گفت: کشاورزان پیشروی این شهرستان در کنار انجام فعالیت‌های کشاورزی توانستند 8 تن عسل طبیعی و باکیفیت تولید کنند.

به گزارش ایسنا «حمیدرضا کبدانی» افزود: این مقدار عسل از حدود 750 کندو به دست آمده است. 

وی افزود: شهرستان خاش در فصل بهار به دلیل وجود شهد گل‌ها، تنوع در گونه‌های جنگلی و مرتعی و فعالیت‌های کشت زراعی و باغی از بهترین شرایط برای زنبورداری و تولید عسل برخوردار است. 

کبدانی بیان کرد: فعالیت‌های زنبورداری در خاش با استقبال خوب کشاورزان همراه بوده و همه ساله کار برداشت عسل در این منطقه در 2 نوبت تابستان و اواخر پاییز انجام می‌شود. 

وی ادامه داد: کشاورزان خاش محصولات عسل مرغوب و باکیفیت تولیدی خود را به بازار مصرف این شهرستان و سایر شهرهای استان و کشور عرضه می‌کنند. 

مدیر جهاد کشاورزی خاش گفت: با هدف ترویج زنبورداری هر سال کندوهای زنبور عسل را با لوازم و ابزارهای مورد نیاز به صورت رایگان به کشاورزان تحویل داده می‌شود.

وی با بیان این که کار پرورش زنبور و تولید عسل در دشت و ارتفاعات خاش انجام می‌شود، گفت: حاشیه کوه تفتان علاوه بر هوای مناسب در فصل بهار و تابستان دارای پوشش گیاهی خوبی برای پرورش زنبور است. 

کبدانی با اشاره به اهمیت داشتن ییلاق و قشلاق برای فعالیت زنبورداری بیان کرد: هر سال کندوهای مهاجر از شهرهای جنوبی سیستان و بلوچستان برای ییلاق‌گذرانی به مناطق سردسیر خاش و کندوهای نقاط سردسیر نیز برای قشلاق‌گذرانی به نقاط گرمسیری جنوب استان منتقل می‌شوند. وی تاکید کرد: نیاز است دوره‌های آموزشی برای افزایش دانش زنبورداری کشاورزان و جوانان علاقه‌مند برگزار شود. 
 

این خبر را به اشتراک بگذارید