• چهار شنبه 19 مرداد 1401
  • الأرْبِعَاء 12 محرم 1444
  • 2022 Aug 10
پنج شنبه 19 بهمن 1396
کد مطلب : 6516
+
-

قلب پایتخت لیبی

مدینه طرابلس بخشی از پایتخت لیبی است که در داخل دیواره‌های قدیمی شهر واقع شده است. این بخش شهر که به جرأت می‌توان گفت جذاب‌ترین منطقه گردشگری طرابلس است از دریای مدیترانه فاصله دارد.

در این مدینه می‌توانید از «مسجد گرجی» (Gurgi Mosque)، «طاق مارکوس اورلیوس» -که تنها بنای باقی مانده از دوران رومی‌ها در شهر است- دیدن کنید. ساختار اصلی کوچه‌های این مدینه قدیمی توسط رومی‌ها شکل گرفته و دیوارهای آن برای محافظت شهر از حملات خارجی‌ها برپا شده است. خوشبختانه مدینه طرابلس هنوز توسط گردشگران مورد هجوم واقع نشده اما هر ساله بر تعداد گردشگران آن افزوده می‌شود.

پس از لغو تحریم‌های سازمان ملل در سال 2003این منطقه توانست در زمینه گردشگری رشد پیدا کند. در این بخش شهر شما می‌توانید از  «موزه قلعه سرخ» دیدن کنید که مجموعه‌ای عظیم از آثار و مجسمه‌های دوران عثمانی را در خود جای داده‌است. مدینه طرابلس قلب پایتخت لیبی است و هنوز زندگی در آن جریان دارد. در شب‌های رمضان حس و حال این منطقه بسیار دیدنی است؛ جوان‌ها تا ساعاتی پس از شب در کافه‌ها دور هم جمع می‌شوند و شب زنده داری می‌کنند. همچنین شما می‌توانید عروس‌هایی را که با مادرشان به خرید آمده‌اند در بازار ببینید.

بازار ماهی فروشان هم یکی دیگر از دیدنی‌های این منطقه است که چند صد متر از دیواره‌های شهر فاصله دارد. حمام عثمانی هم یکی دیگر از دیدنی‌های این منطقه است؛ حمامی که برای بیش از 500سال مورد استفاده مردم بوده و امروز هم به‌عنوان یک حمام عمومی شناخته شده به‌کار خود ادامه می‌دهد.

این خبر را به اشتراک بگذارید