• شنبه 2 مهر 1401
  • السَّبْت 27 صفر 1444
  • 2022 Sep 24
چهار شنبه 22 خرداد 1398
کد مطلب : 58935
+
-

همه مشکلات بلیت‌فروشی آنلاین لیگ جهانی والیبال

رقابت‌های والیبال لیگ ملت‌های جهان در ارومیه از روز جمعه آغاز می‌شود

گزارش ورزشی
همه مشکلات بلیت‌فروشی آنلاین لیگ جهانی والیبال

هادی پناهی| ارومیه – خبرنگار:


بازی‌های هفته سوم لیگ والیبال ملت‌های جهان روز جمعه با حضور تیم‌های ایران، روسیه، کانادا و لهستان به میزبانی ارومیه در سالن 6 هزار نفری غدیر ارومیه برگزار خواهد شد. در این میان همه مسئولان هم و غم خود را بر هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن این مسابقات گذشته‌اند. 

تعویض کفپوش و تجهیز سالن در استانداردهای بین‌المللی انجام شده و در کنار آن فضاسازی شهری نیز به اتمام رسیده است. تمام تدابیر هم برای اسکان و راحتی تیم‌ها در نظر گرفته شده است. تنها نکته منفی این رویداد بزرگ جهانی بلیت‌فروشی اینترنتی و اختلالات مربوط به آن است که مردم والیبال‌دوست ارومیه را کلافه کرده است. 

در این میان بانوان و خبرنگاران هم نسبت به فروش بلیت و صدور آی‌دی‌کارت اعتراضات گسترده‌ای را در شبکه‌های اجتماعی انجام داده‌اند. در نهایت باید منتطر ماند و دید هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال در پایتخت والیبال آسیا به چه نحوی برگزار خواهد شد. 


واکنش مسئولان به مشکلات خرید بلیت اینترنتی 

با وجود همه تمهیدات اندیشیده‌شده برای هرچه بهتر برگزار شدن این مسابقات، بلیت‌فروشی اینترنتی این مسابقات با مشکلاتی مواجه و زمان خرید بلیت در چند نوبت تمدید شد، که این امر کلافگی شدید هواداران را به همراه داشت. این مشکلات باعث شد بسیاری از علاقه‌مندان که برای خرید بلیت به کافی‌نت‌های شهر مراجعه کرده بودند زمان بسیاری را هدر دهند و در خرید بلیت ناکام بمانند. اولین واکنش به این مشکلات را «محمدمهدی شهریاری»، استاندار آذربایجان غربی از خود نشان داد و در بازدیدی که از محل برگزاری مسابقات داشت به مسئولان ذی‌ربط دستور داد هرچه سریع‌تر نسبت به رفع ایرادات اقدام کنند. دومین واکنش را نیز مدیر عامل باشگاه شهرداری ارومیه که مسئولیت فروش بلیت را بر عهده داشت، از خود نشان داد. 

 «پیمان رضایی» درباره مشکلات به وجود آمده در خرید اینترنتی بلیت این رقابت‌ها می‌گوید: همه می‌دانند مردم آذربایجان غربی چقدر عاشق والیبال هستند. در کنار آن حضور تیم‌های مطرح در ارومیه نیز باعث شده است علاقه‌مندان از شهرهای دیگر نیز برای خرید بلیت اقدام کنند. مراجعه هم‌زمان 150 هزار نفر به سایت برای خرید بلیت باعث شد سایت با اختلال همراه شود. به گفته رضایی، با تأخیر چند ساعته بالاخره سایت برای علاقه‌مندان فعال شد و باز هم هجوم خریداران باعث شد همان مشکلات بار اول تکرار شود. با توجه به این مساله پیش‌بینی می‌کنیم که بلیت‌های این مسابقات در همان لحظه اول به فروش برود و دیگر زمان فروش تمدید نشود. 

واکنش شدیدتر را هم شهرداری ارومیه از خود نشان داد و شرکت پشتیبانی را به فسخ قرارداد و اخذ خسارت تهدید کرد. شهرداری در همان اولین ساعات اختلال در سایت فروش بلیت و اعتراض مراجعه‌کنندگان نسبت به روند معیوب خرید بلیت، طی بیانیه‌ای اعلام کرد: شرکت ارائه‌کننده خدمات پشتیبانی بلیت‌فروشی مسابقات لیگ ملت‌ها که از سوی فدراسیون والیبال معرفی شده بود، اخطار گرفت که اگر هرچه زودتر نسبت به رفع نواقص و مشکلات به وجود آمده اقدام نکند، ضمن قطع همکاری یک‌طرفه از سوی باشگاه شهرداری ارومیه، از سوی مراجع ذی‌ربط پیگیر مطالبه خسارت خواهد شد؛ همچنین در صورت عدم رفع اختلالات فنی، شهرداری ارومیه خود را آماده عرضه بلیت‌های باقی‌مانده روز نخست هفته سوم و تمام بلیت‌های روزهای دوم و سوم این مسابقات به روش دستی می‌کند. 


رکورد بازدید شکست

سایت بلیت فروشی هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال 2019 رکورد بازدید را در کشور شکسته است و این عامل موجب بروز اختلالاتی در فروش بلیت شد. اولین زمان اعلام بلیت‌‌فروشی که تنها به صورت اینترنتی و از طریق سایت باشگاه شهرداری ارومیه قابل خرید بود با استقبال بی‌نظیر هواداران و عاشقان والیبال در پایتخت والیبال آسیا مواجه شد. به تاکید مسئولان تمام هواداران و تماشاگران باید هنگام حضور در ورزشگاه کارت ملی و پرینت بلیت را به همراه داشته باشند و علاوه بر آن، به هیچ‌وجه فروش بلیت در ورزشگاه محل برگزاری مسابقات فروخته نمی‌شود. یعنی هر کس نتوانست بلیت تهیه کند مطلقا نباید به ورزشگاه مراجعه کند چون اجازه ورود به آنها نخواهند داد. 


اعتراض بانوان به نحوه بلیت‌فروشی

با تأکیدات و الزامات فدراسیون جهانی والیبال حضور بانوان در سالن ورزشی الزامی است. به همین دلیل سکوی ویژه‌ای برای استقرار بانوان و تماشای رقابت‌های والیبال لیگ ملت‌های جهان 2019 در سالن غدیر ارومیه تدارک دیده شده است. اما با وجود همه این اقدامات و بر اساس اعلام برخی شهروندان به همشهری، بسیاری از بانوان برای خرید بلیت جایگاه بانوان از همان ساعت ابتدای رفع اشکال سایت،‌ اقدام کردند اما موفق به تهیه بلیت اینترنتی نشدند. 

در این باره شنیده می‌شود هیچ بلیتی به بانوان فروخته نشده و تعدادی بلیت‌ از قبل بین افراد خاص توزیع شده است. با وجود اعتراض بانوان در شبکه‌های مجازی که تا‌کنون موفق به تهیه بلیت این دیدارها نشده‌اند، تا زمان تهیه این گزارش پاسخی از سوی مسئولان ذی‌ربط نسبت به این مساله داده نشده است. در مورد نحوه بلیت‌فروشی مردان هم مشکلاتی مشابه وجود داشته و بسیاری از شهروندان ارومیه‌ای هم به دلیل پر شدن ظرفیت‌ها، موفق به خرید حتی در همان ابتدای شروع به کار سایت‌های فروش بلیت نشدند. 


اعتراض خبرنگاران به صدور آی‌دی‌کارت

یکی دیگر از اعتراضات به برنامه‌ریزی مسابقات هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال نیز از سوی خبرنگاران استان مطرح شد. خبرنگاران معتقدند روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی نگاه سلیقه‌ای به موضوع داشته و رسانه‌های استانی را در اولویت قرار نداده است. مدیر کل روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان در پاسخ به این ابهام به همشهری می‌گوید: انتخاب و معرفی خبرنگاران و عکاسان ورزشی برای پوشش هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال در ارومیه بر اساس پروتکل مسابقات و اعلامی فدراسیون والیبال جهان (FIVB) و فدراسیون والیبال ایران انجام گرفته است. 

 «سجاد خوب‌دل» می‌افزاید: بر اساس پروتکل و محدودیت جایگاه خبرنگاران، با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، کمیته ورزشی‌‌نویسان و روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان، 30 خبرنگار و عکاس از رسانه‌های سراسر کشور که دارای نماینده در استان هستند، ‌ به فدراسیون والیبال معرفی شده است. 

دبیر کمیته اطلاع‌رسانی هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال بیان می‌کند: روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان با وجود آن‌که تمایل به حضور همه خبرنگاران و عکاسان حوزه ورزش در این رقابت‌ها را داشت، بر اساس پروتکل فدراسیون جهانی والیبال و فدراسیون والیبال ایران در مورد نحوه معرفی خبرنگاران میزبان و با توجه به محدودیت جایگاه و کاورهای تیپ مسابقات و حضور خبرنگاران برخی رسانه‌های پایتخت و خارجی مجبور به انتخاب گزینشی و محدود خبرنگاران و عکاسان استانی شده است. 

گفتنی است هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال جمعه تا یکشنبه هفته آینده (۲۴، ۲۵ و ۲۶ خردادماه) در سالن غدیر ارومیه با حضور تیم‌های ملی ایران، کانادا، لهستان و روسیه برگزار خواهد شد و دیدارهای روز نخست شامل دیدار تیم‌های ایران با کانادا و روسیه با لهستان است.


ارومیه، آماده برای میزبانی باشکوه

استاندار آذربایجان غربی می‌گوید: ماه‌هاست مسئولان ذی‌ربط با برگزاری جلسات و پیگیری‌های متعدد همه مقدمات لازم را برای هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن این رویداد جهانی انجام داده‌اند. در یک کلام، تمامی تمهیدات برای برگزاری مطلوب این مسابقات اندیشیده شده است. 

«محمدمهدی شهریاری» با اشاره به این‌که در طول برگزاری هفته سوم لیگ ملت‌ها نگاه بسیاری از مردم جهان به ارومیه خواهد بود، اظهار می‌کند: حضور تیم‌های قدر دنیا در ارومیه فرصتی است که با آن بتوانیم جاذبه‌ها و ظرفیت‌های استان را معرفی کنیم. به گفته شهریاری، پیش‌بینی می‌شود استقبال بسیار پرشوری از سوی علاقه‌مندان از مسابقات به عمل آید.


برنامه بازی‌های ایران در هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال: 

جمعه، ۲۴ خرداد ۱۳۹۸: ایران – کانادا، ساعت ۱۸:۳۰
شنبه، ۲۵ خرداد ۱۳۹۸: ایران – لهستان، ساعت ۱۸:۳۰
یکشنبه، ۲۶ خرداد ۱۳۹۸: ایران – روسیه، ساعت ۱۸:۳۰

این خبر را به اشتراک بگذارید