• یکشنبه 4 مهر 1400
  • الأحَد 18 صفر 1443
  • 2021 Sep 26
چهار شنبه 8 خرداد 1398
کد مطلب : 57231
+
-

بازگشت شورای رقابت به قیمت‌گذاری خودرو


شمارش معکوس برای بازگشت شورای رقابت به قیمت‌گذاری خودرو آغاز شده و این شورا در نخستین جلسه خود، یعنی دوشنبه هفته آینده، به بررسی قیمت خودرو می‌پردازد.

به‌گزارش همشهری، سیر نزولی قیمت خودرو در بازار آزاد در حالی ادامه دارد که بازگشت شورای رقابت به قیمت‌گذاری خودروهای انحصاری با نامه اخیر رئیس سازمان بازرسی کل کشور به معاون اول رئیس‌جمهوری وارد مرحله‌تازه‌ای شده است. دیروز سعید مؤتمنی، رئیس اتحادیه دارندگان نمایشگاه‌ها و فروشندگان خودروی تهران از کاهش 10میلیون تومانی قیمت برخی خودروهای داخلی در بازار متاثر از امکان تجاری‌سازی 50هزار خودروی دپو شده در شرکت‌های خودروسازی و بازگشت شورای رقابت به قیمت‌گذاری خبر داده و اعلام کرد: هرجا که انحصار ایجاد می‌شود، باید شورای رقابت مداخله کند و بر عملکرد خودروسازان نظارت داشته باشد.

نشست ویژه قیمت‌گذاری خودرو
رئیس شورای رقابت با اشاره به نامه اخیر سازمان بازرسی کل کشور به جهانگیری مبنی بر لغو مصوبه ستاد تنظیم بازار و بازگشت شورای رقابت به عرصه قیمت‌گذاری خودرو، گفت: این نامه در پاسخ به شکایت شورای رقابت در مورد برداشت نادرست از ماده 3مصوبه شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی قوا ارسال شده زیرا وزیر وقت صنعت برداشت نادرستی از ماده 3مصوبه این شورا داشت و همین امر عاملی شد تا دستورالعمل قیمت‌گذاری خودرو در شورای رقابت تعیین نشود. رضا شیوا با اشاره به اینکه اکنون بازار خودرو آشفته بوده و از حالت تعادل خارج شده است، افزود: باید دلایل این موضوع به‌صورت جدی مورد بررسی قرار گیرد اگرچه با مشکلات تولید و تقاضای کاذب در بازار خودرو روبه‌رو هستیم.

بر این اساس شورای رقابت درصدد است در نخستین جلسه خود در دوشنبه هفته آینده با برگزاری کمیته‌ای بررسی دستورالعمل تعیین قیمت خودروهای انحصاری را در دستور کار قرار دهد. او تأکید کرد: شورای رقابت نامه‌های دیگری نیز به مراجع مختلف ارسال کرده که فقط بازرسی کل کشور به آن پاسخ داده، البته شورای رقابت معطل پاسخنامه‌ها نمانده و با تشکیل کارگروه موضوع قیمت را خود بررسی خواهد کرد.

این خبر را به اشتراک بگذارید