• چهار شنبه 17 آذر 1400
  • الأرْبِعَاء 3 جمادی الاول 1443
  • 2021 Dec 08
شنبه 24 فروردین 1398
کد مطلب : 52207
+
-

حذف ستاره تیم فوتسال بانوان

فرزانه توسلی چرا خط خورد؟

اردوی جدید تیم ملی فوتسال بانوان از 26تا 31فروردین در حالی در کمپ تیم‌های ملی برگزار می‌شود که این اردو 3 غایب بزرگ خواهد داشت؛ فرزانه توسلی، نسترن مقیمی و آرزو صدقیانی‌زاد که بازیکنان تیم نامی‌نو هستند.
به‌نظر نمی‌رسد دلیل عدم‌دعوت از این 3 بازیکن فنی باشد به این خاطر که این 3 بازیکن در سال‌های اخیر همواره همراه تیم ملی فوتسال بانوان بوده‌اند؛ به‌خصوص فرزانه توسلی که سنگربان تیم ملی فوتسال بانوان ایران است و این فصل یکی از 10 کاندیدای برتر جهان در پست دروازه‌بانی از نگاه سایت پلنت فوتسال بود.
این 3 بازیکن البته در اردوی گذشته تیم ملی حاضر نشدند! گویی به عدم‌پرداخت پاداش قهرمانی در جام‌ملت‌ها معترض بودند. تیم ملی نزدیک به یک سال پیش در بازی‌های جام‌ملت‌ها برای دومین‌بار با شهرزاد مظفر، قهرمان جام‌ملت‌ها شد و هیأت‌رئیسه فدراسیون فوتبال مصوب کرده بود نفری 20میلیون تومان به بازیکنان پاداش بدهد که با گذشت نزدیک به یک سال هنوز این پاداش به بازیکنان پرداخت نشده است. البته عدم‌حضور این بازیکنان در اردوی تیم ملی می‌تواند دلیل دیگری هم داشته باشد؛ دفاع از سرمربی باشگاهی خود. شهناز یاری، مربی تیم نامی‌نو یکی از اعضای کادر فنی تیم ملی فوتسال بانوان ایران بود اما به بهانه انتخاب علی رعدی به‌عنوان مدیر فنی این تیم حاضر نشد در اردوی تیم ملی حاضر شود و عطای مربیگری در تیم ملی را به لقایش بخشید. هر چه بوده این 3 بازیکن به‌دلیل عدم‌حضور در اردوی تیم ملی خط خورده‌اند و شاید به اردوهای آتی هم دعوت نشوند. تیم ملی با یک مربی خانم و علی رعدی به‌کار خود ادامه می‌دهد. خیلی‌ها هم می‌گویند علی رعدی، سرمربی تیم است و مربیان خانم به‌واقع دستیار او هستند؛ همان نکته‌ای که مورد اشاره شهناز یاری بوده است. البته در دوره گذشته که شهرزاد مظفر سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان بود، علی صانعی به‌عنوان مشاور به او کمک می‌کرد و در جام‌ملت‌ها روی نیمکت تیم ملی نشست. این بار اما فدراسیون فوتبال در اعلام کادر فنی تیم ملی فوتسال بانوان به این نکته اشاره کرد که زیور بابایی و شهناز یاری مربی هستند و علی رعدی مدیر فنی. در این بین نام هیچ‌کس به‌عنوان سرمربی اعلام نشد و این مورد اعتراض شهناز یاری بود.
فرزانه توسلی، دروازه‌بان تیم ملی فوتسال بانوان ایران و یکی از خط‌خورگان دراین باره به ورزش3می‌گوید: «لیست دعوت‌شدگان به تیم ملی فوتسال بانوان در شرایطی اعلام شد که نام من در این لیست قرار ندارد. خیلی تعجب کردم که چرا به تیم ملی دعوت نشدم. نمی‌دانم به چه دلیل در لیست دعوت‌شدگان به اردوی تیم ملی فوتسال قرار ندارم. این موضوع را پیگیری می‌کنم تا حداقل به یک جواب قانع‌کننده برسم. فوتسال بانوان، جام‌ملت‌های آسیا را در پیش دارد. به‌طور حتم پوشیدن پیراهن تیم ملی و کسب افتخار برای ایران آرزوی هر ورزشکاری است. من هم دوست دارم باز هم برای کشورم افتخار‌آفرینی کنم اما فعلا که نامم در لیست دعوت‌شدگان به اردوی تیم ملی نیست.»

این خبر را به اشتراک بگذارید