• دو شنبه 26 اردیبهشت 1401
  • الإثْنَيْن 14 شوال 1443
  • 2022 May 16
چهار شنبه 28 آذر 1397
کد مطلب : 41540
+
-

نحوه دریافت کارت‌های سوخت‌‌ برگشت‌خورده

نحوه دریافت کارت‌های سوخت‌‌ برگشت خورده خودروها و موتورسیکلت‌های شماره‌گذاری شده در سال‌های ۹۳ تا ۹۷ اعلام شد.

به گزارش همشهری، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، با توجه به هماهنگی انجام شده با شرکت ملی پست ایران، مالکان خودرو‌ و موتورسیکلت‌های شماره‌گذاری‌شده در بازه زمانی سال‌های ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۷ که پیش از این کارت هوشمند سوخت آنها توسط شرکت پست توزیع شده و برگشت خورده است، می‌توانند به سایت اینترنتی شرکت ملی پست به نشانی WWW.POST.IR مراجعه کنند و با درج شماره VIN خودرو در بخش پیگیری کارت سوخت در سامانه «پیگیری مرسولات سازمانی» از نحوه دریافت کارت سوخت خود مطلع شوند. در این اطلاعیه تأکید شده است مالکان این خودروها نیاز به ثبت نام برای کارت سوخت المثنی ندارند و کارت سوخت آنها در اسرع وقت از طریق شرکت ملی پست برای آنها ارسال خواهد شد. همزمان سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی هم گفت: زمان الزامی شدن استفاده از کارت سوخت هنوز مشخص نشده است.

زیبا اسماعیلی با تأکید بر اینکه مالکان خودروهای فاقد کارت سوخت فقط تا یکم دی‌ماه برای ثبت‌نام فرصت دارند، اعلام کرد: این مهلت قابل تمدید نیست، بنابراین مالکان خودرو از فرصت فراهم شده استفاده کنند.  او با بیان اینکه امکان ویرایش اطلاعات ثبت‌نام کارت سوخت در سامانه‌های اعلام شده فراهم است و متوقف نمی‌شود، یادآور شد: تاکنون ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر برای کارت سوخت‌المثنی ثبت‌نام کرده‎اند که از این تعداد، ۳۰۰‌هزار نفر از طریق مراجعه حضوری به دفاتر پلیس‌+۱۰ و ۲‌میلیون نفر نیز به‌صورت غیرحضوری و از طریق سامانه‎های اینترنتی و تلفن همراه بوده است.  او نسبت به واگذاری کارت سوخت هشدار داد و گفت: مسئولیت واگذاری کارت سوخت به افراد دیگر و سوءاستفاده از آن، با مالکان خودروست و کارت‌های سوخت واگذار شده، شناسایی و ابطال خواهد شد.
اسماعیلی تأکید کرد: درصورتی که فردی خودرو خریده باشد، اما کارت سوخت به نام مالک قبلی است، نیازی به ثبت‌نام دوباره ندارد و همچنان می‌تواند از آن استفاده کند. زیرا صدور کارت سوخت براساس شماره کد شناسایی ۱۷ رقمی (VIN) خودرو است نه اطلاعات شناسنامه‌ای مالک یا شماره پلاک.

این خبر را به اشتراک بگذارید