• سه شنبه 4 مهر 1402
  • الثُّلاثَاء 11 ربیع الاول 1445
  • 2023 Sep 26
دو شنبه 27 شهریور 1402
کد مطلب : 203232
+
-

رونالدو برای هزارمی می‌آید

ستاره پرتغالی فقط یک بازی دیگر تا 1000مسابقه بدون شکست فاصله دارد

رونالدو برای هزارمی می‌آید

درحالی‌که لیونل مسی در بازی آرژانتین با بولیوی و بازی اینترمایامی با آتلانتاسیتی غایب بود و تیم آمریکایی‌اش در غیاب او 5 بر 2 شکست خورد، کریستیانو رونالدو به گلزنی ادامه داد و فاصله‌اش را با تعداد گل‌های مسی زیادتر کرد. کریستیانو در پیروزی 3 بر یک بر الرائد هم گل زد تا در آستانه بازی حساس ‌فردای النصر مقابل پرسپولیس در تهران روحیه او و تیمش عالی شود. این پنجمین برد پیاپی النصر بود.
    رونالدو گل شماره851 خود را به ثبت رساند. او حالا تنها 149گل رسمی دیگر تا رسیدن به گل هزارم فاصله دارد. شاید برای این کار باید 3‌فصل دیگر به بازی ادامه دهد.
    عملکرد کریس تا این لحظه در لیگ عربستان؛ 20‌بازی، 20‌گل، 6‌پاس‌گل و میانگین یک‌گل در هر بازی.
    یک آمار عجیب دیگر؛ اینکه رونالدو تنها یک‌بازی دیگر تا ثبت هزار بازی بدون شکست در عمرش فاصله دارد. اگر در بازی سه‌شنبه‌شب از پرسپولیس نبازند، پرسپولیس برای رونالدو به حریفی خاص و تاریخی تبدیل خواهد شد. اگر پرسپولیس ببرد، رونالدو باید برای رسیدن به 1000بازی بدون شکست تا بازی بعدی لیگ برتر عربستان مقابل الاهلی صبر کند. تعداد بازی‌های بدون باخت این ستاره پرتغالی هم‌اکنون به 999مسابقه رسیده است؛ 775‌برد و 224‌تساوی.
    کل گل‌های منچستریونایتد در این فصل 6گل بوده؛ گل‌های رونالدو 7گل. البته که قابل‌قیاس نیست ولی کریستیانو در من‌یونایتد هم میانگین هر بازی یک‌گل را تقریبا ثبت کرده بود.
    گلزن پرتغالی با 7گل بالاتر از سالم الدوساری 6گله از الهلال و سادیو مانه از النصر با همین تعداد گل و میتروویچ، حمدالله، مالکوم و مراد باتنا به‌تنهایی بر صدر جدول گلزنان لیگ عربستان تکیه زده است. در جدول پاس‌گل هم کریس اول است با 4پاس‌گل البته به‌طور اشتراکی با عبدالرحمان قریب و ماتئوس از النصر و التعاون.
    تعداد گل‌های رونالدو در سال2023 به 32گل رسید که برابر است با امباپه و 4گل کمتر از 36گل هالند.
    خط حمله النصر به لطف مانه، رونالدو و تالیسکا در 5بازی اخیر 21گل وارد دروازه حریفان کرده است.
    کریس رونالدو قرار است از یوونتوس به‌دلیل عدم‌پرداخت مبلغ 9.19‌میلیون یورو شکایت کند زیرا بیانکونری در دوران کووید، مقداری از حقوق بازیکنان را برای کاهش هزینه‌ها به سال‌های بعد موکول کرد، اما در ادامه حقوق عقب‌افتاده ستاره النصر پرداخت نشد. او قبلا با دادستانی تورین در مورد این وضعیت صحبت کرده و پس از آن تصمیم به اقدام قانونی گرفته است.
    موزه کریستیانو رونالدو به‌زودی در ریاض افتتاح خواهد شد. در این موزه جوایز و افتخارات اسطوره به نمایش عموم گذاشته خواهد شد.

برنامه رونالدو و النصر در تهران
  ورود: ساعت ۱۱صبح امروز با جت اختصاصی در فرودگاه مهرآباد؛ محل ورود (پاویون دولت). امکان دسترسی از این محل برای طرفداران غیرممکن است.
    حفاظت النصر به یک تیم زبده و کاربلد سپرده شده که ماموریت‌هایی در حد سفر رئیس‌جمهور را داشته‌اند و حالا قرار است بازیکنان النصر را از فرودگاه تا هتل هدایت کنند. کوچک‌ترین تماسی بین مردم و بازیکنان وجود نخواهد داشت.
    تیم حفاظت کاروان النصر را از محل‌هایی متفاوت با اسکورت خاص خیابان‌های تهران به مقصد هتل اسپیناس هدایت خواهد کرد. کل مسیر حدود 8‌کیلومتر است.
    در زمان ورود النصر به هتل، هیچ فرد متفرقه‌ای در لابی حاضر نخواهد بود و سپس اعضای تیم به طبقه مخصوص سفارت عربستان خواهند رفت و مستقر خواهند شد. این طبقه از هتل اسپیناس کاملا مستقل و مجزا از هتل است و بازیکنان هیچ ارتباطی با سایر طبقه‌ها یا رستوران‌های عمومی نخواهند داشت و به این ترتیب دیدار با کریستیانو رونالدو غیرممکن خواهد شد.
    اعضای این تیم ۵۵‌نفر هستند و ۳۰نفر نیز به‌عنوان مسافر در پرواز حضور خواهند داشت. برخی از مقامات کشور عربستان هم در این سفر حضور دارند. بازیکنان و اعضای تیم النصر ۳۰‌نفر هستند که می‌توانند در کنار زمین حاضر باشند و ۲۵‌نفر هم می‌توانند در جایگاه ویژه به‌عنوان میهمان بازی را تماشا کنند.
    النصر بلافاصله بعد از بازی با پرسپولیس، تهران را به مقصد ریاض ترک خواهد کرد و در بامداد چهارشنبه به پایتخت عربستان برمی‌گردد تا سفر آنها فقط 36ساعت به‌طول بینجامد.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید