• چهار شنبه 15 آذر 1402
  • الأرْبِعَاء 23 جمادی الاول 1445
  • 2023 Dec 06
شنبه 11 شهریور 1402
کد مطلب : 201906
+
-

امیدوارم 10مدال بگیریم

ایمان محمدی ملی‌پوش کشتی فرنگی ایران در وزن 63کیلوگرم می‌گوید خوش‌شانس بوده که شاگرد حسن رنگرز شده است

امیدوارم 10مدال بگیریم

 ایمان محمدی دارنده مدال طلای جوانان جهان، امیدهای جهان و بزرگسالان آسیا، ملی‌پوش ایران در وزن 63کیلوگرم مسابقات جهانی صربستان 2023است. محمدی کشتی‌گیر جوانی است که طی سال‌های اخیر عملکرد خوبی داشته و کسب مدال در مسابقات جهانی برای او دور از دسترس نیست.

  شرایط‌ برای حضور در مسابقات جهانی چطور است؟
حدودا 90روز اردو را پشت سر گذاشتیم و در این مدت تمرینات خاصی را برای حضور در مسابقات جهانی داشتیم. در اردوی آخر با کم کردن فشار برای حضور در مسابقات جهانی آماده می‌شویم. شرایط خوبی دارم و از نظر بدنی و روحی آماده حضور در مسابقات جهانی هستم.

  کدام حریف را برای خودت در مسابقات جهانی جدی‌تر از بقیه می‌دانی؟
قطعا همه حریفان را جدی می‌گیرم و برای همه آنها برنامه دارم. در این مدت فیلم کشتی تمام حریفانم را دیده‌ام و با کمک کادر فنی برای هرکدام برنامه جداگانه‌ای طراحی کرده‌ایم، ولی جدی‌ترین حریفانم کشتی‌گیران ژاپن، گرجستان و ارمنستان هستند.

  3مدال طلا در رده‌های مختلف کسب کرده‌ای و به‌نظر می‌رسد مدال طلای جهان هم دور از دسترس تو نیست. نظر خودت چیست؟
به گذشته که نگاه می‌کنم شرایط خوبی داشتم و با پشتوانه خوبی وارد مسابقات جهانی می‌شوم. ولی شرایط در مسابقات جهانی به کلی متفاوت است، من هم برای شرایط سخت خودم را آماده کرده‌ام. روی تشک بهترین خودم را می‌گذارم و با تمام وجودم کشتی می‌گیرم تا نتیجه زحمات یک سال گذشته خودم را بگیرم. کادر فنی و فدراسیون در این مدت خیلی برای ما زحمت کشیدند که امیدوارم با 10مدال جواب زحمات این پشتیبانی قوی و درجه‌یک را بدهیم.

  خبرهای زیادی از افتتاح امکانات مختلف در کمپ تیم‌های ملی و فدراسیون شنیده می‌شود. شرایط آنجا چطور است؟
آقای دبیر در این مدت 4سال و خرده‌ای که آمده‌اند واقعا برای فدراسیون و ملی‌پوش‌ها زحمت کشیده‌اند. شرایط و امکانات خیلی خوبی داریم که قبلا سابقه نداشته است. اتاق بازی، استخر روباز، رستوران، سالن بدنسازی حرفه‌ای، تشک‌های حرفه‎ای کشتی و پیست تارتان تنها بخشی از امکانات کمپ کشتی است که اینها برای کشتی قطعا خواهد ماند و نسل‌های مختلف از آن بهره می‌برند.

  با توجه به اینکه نخستین حضورت در مسابقات جهانی است. دوست داری همانند کدام کشتی‌گیر داخلی یا خارجی باشی؟
اگر بخواهم یک الگوی ایرانی انتخاب کنم قطعا آقاحمید سوریان است. الگوی خارجی هم ندارم ولی سبک کشتی رومن ولاسوف و مالخاس آمویان را دوست دارم.

  کار کردن با حسن رنگرز چطور است؟
آقای رنگرز یکی از فنی‌ترین کشتی‌گیران ایران و دنیاست و خیلی خوش‌شانس بودم که شاگرد ایشان شدم. ایشان و کادرشان طی این مدت خیلی برای ما زحمت کشیدند که امیدوارم با مدال طلا جواب این زحمات را بدهیم.

  عارف برادر کوچک‌ترت و علیرضا محمدی پسرعمویت که قرار است در جهانی هم در وزن 82کیلوگرم حضور داشته باشد در اردو هستند. شرایط آنها چطور است؟
عارف که عملکرد خوبی داشت و توانست در وزن 63کیلوگرم قهرمان ایران شود باید همینطور ادامه دهد تا بتواند در بزرگسالان هم به آنچه حقش است برسد. همراه علیرضا در مسابقات مختلف حاضر بودیم و حالا به جهانی می‌رویم. امیدوارم علاوه بر علیرضا همه بچه‌ها به مدال برسند تا نتیجه زحماتشان را که شبانه‌روز در اردو بودند بگیرند.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید