• یکشنبه 19 آذر 1402
  • الأحَد 27 جمادی الاول 1445
  • 2023 Dec 10
شنبه 4 شهریور 1402
کد مطلب : 201192
+
-

داستان خیالی قاتلی که می‌گفت بی‌گناه است

کوتاه‌تر از گزارش
داستان خیالی قاتلی که می‌گفت بی‌گناه است

مردی که در یک پرونده قتل سعی داشت با داستان سرایی پلیس را گمراه کند و برادرش را به‌عنوان قاتل معرفی کند، در عالم مستی اسرار قتل را فاش کرد.
به گزارش همشهری، دوازدهم مردادماه با پیدا شدن جسد مردی در خانه‌ای مخروبه حوالی میدان بهارستان تحقیقات پلیس در این پرونده شروع شد. خانه متروکه پاتوق معتادان و خلافکاران بود و در حوالی آنجا مأموران مردی را دستگیر کردند که در حال پرس و جو درباره حادثه بود. این مرد که سعید نام دارد در حقیقت عامل جنایت بود که برای سرکشی به محل قتل برگشته بود. او اما در بازجویی‌ها مدعی شد که قاتل، برادرش است که با مقتول بر سر یک سکه قدیمی درگیر شده و جان وی را گرفته است. سعید گفت: مقتول یک سکه قدیمی در خانه متروکه پیدا کرده بود که تصور می‌کرد عتیقه و قیمتی است. برادرم عتیقه فروشی می‌شناخت که سکه را نزد وی برد اما معلوم شد قیمتی ندارد و بی‌ارزش است. مقتول تصور می‌کرد برادرم سر او کلاه گذاشته است و بر سر این موضوع با هم درگیر شدند که برادرم جان وی را گرفت و فرار کرد.
به‌دنبال اظهارات این مرد، برادر او بازداشت شد اما در بازجویی‌ها قتل را انکار کرد و گفت بیگناه است. وی ادامه داد: برادرم(سعید) خودش قتل را مرتکب شده و برای فرار از مجازات مرا به‌عنوان قاتل معرفی کرده است. زمانی که من به محل حادثه رسیدم، مقتول نفس نمی‌کشید و برادرم مرا تهدید کرد که اگر قتل را گردن نگیرم، مرا می‌کشد. من هم از ترس، آنجا را ترک کردم تا اینکه دستگیر شدم.
کارآگاهان در گام بعدی به سراغ دوستان مظنون اصلی(سعید) رفتند و آنها گفتند که شب حادثه سعید درحالی‌که گردنش زخمی شده بود، وارد پاتوق شده و در عالم مستی تعریف کرده که در خانه متروکه فردی را با چاقو زده است.
با کنار هم قراردادن تکه‌های پازل مشخص شد که کسی جز سعید قاتل نیست که سعی دارد برادرش را گناهکار نشان بدهد. بازجویی از او ادامه داشت تا اینکه او دیروز قتل را گردن گرفت و گفت: مقتول کارتن خواب بود و اعتیاد به مواد‌مخدر داشت. او چند روز قبل زمانی که من در پاتوق بودم، گوشی تلفن همراهم را سرقت کرد. چند باری به او گفتم که گوشی را برگرداند اما زیر بار نرفت.وی گفت:روز حادثه با مقتول دعوایم شد و به او چند ضربه چاقو زدم اما زمانی که دستگیر شدم تصمیم گرفتم قتل را بر گردن برادرم بیندازم اما یادم نبود که در عالم مستی و در پاتوق دوستانم اسرار قتل را فاش کرده‌ام. به دستورقاضی محمد حسین زارعی بازپرس دادسرای جنایی تهران، متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار مأموران اداره دهم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.

این خبر را به اشتراک بگذارید