• جمعه 17 آذر 1402
  • الْجُمْعَة 25 جمادی الاول 1445
  • 2023 Dec 08
پنج شنبه 2 شهریور 1402
کد مطلب : 201096
+
-

موبایل را از سایت‌های نامعتبر و دستفروش‌ها نخرید

رئیس اتحادیه فروشندگان صوتی و تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی تهران گفت: به خریداران پیشنهاد می‌دهیم موبایل بدون گارانتی از دستفروش‌ها یا سایت‌های نامعتبر نخرند، چون با توجه به اینکه مکان مشخصی ندارند، امکان رسیدگی به تخلف آنها وجود ندارد. محمدرضا رمضان در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه تاکنون شکایتی در رابطه با موبایل‌های ریپک یا رفرش شده به این اتحادیه گزارش نشده، گفت: اگر شکایتی در این رابطه به اتحادیه ارجاع شود، پیگیری خواهد شد. وی افزود: اگر فردی کالایی از فروشگاه دارای جواز خرید کند و هرگونه تخلفی رخ دهد، می‌تواند به اتحادیه مراجعه کند تا ظرف ۴۸ تا ۷۲ساعت به آن رسیدگی شود. رمضان با بیان اینکه فروش هر کالایی که دستکاری شده و از حالت اوریجینال خارج شده باشد، تخلف است، تصریح کرد: به‌طورکلی منحرف کردن خریدار از کالای اصل، تقلب است، اما تاکنون گزارشی در این رابطه به اتحادیه ارائه نشده است. به ‌احتمال ‌زیاد فروش این کالاها در سایت‌های نامعتبر و فروشگاه‌های فاقد جواز کسب انجام می‌شود که در حوزه فروش موبایل مرجعی ندارند، اما به‌گفته وی مغازه‌داران دارای جواز کسب و سایت‌های مجوزدار طبق قانون عمل می‌کنند؛ در غیر این صورت با آنها برخورد می‌شود.
رئیس اتحادیه فروشندگان صوتی و تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی تهران در ادامه تأکید کرد که مردم برای خرید موبایل به فروشگاه‌های دارای جواز کسب مراجعه کنند. به‌گفته وی بیشتر شکایت‌هایی که به اتحادیه می‌رسد مربوط به کسانی است که از دستفروش خرید کرده‌اند یا به سایت‌های نامعتبر اعتماد کرده و پول را برای آنها واریز کرده‌اند، اما یا موبایلی تحویل نگرفته‌اند یا کالایی که تحویل گرفته‌اند دارای مشکل بوده؛ برای مثال رجیستری نداشته است.
رمضان با بیان اینکه قیمت موبایل نسبت به درآمد مردم بالاست، تصریح کرد: بنابراین به خریداران پیشنهاد می‌دهیم موبایل بدون گارانتی از دستفروش یا سایت‌های نامعتبر نخرند، چرا که حتما در آن غل و غشی انجام می‌گیرد. مغازه‌دار می‌داند اگر کالای دارای مشکل بفروشد، مشتری برمی‌گردد و دچار مشکل می‌شود، اما اگر از سوی دستفروش یا سایت نامعتبر مشکلی برای خریدار ایجاد شود، دستشان به جایی بند نیست، چون جا و مکانی برای رسیدگی ندارند. پس خواهش ما این است که شهروندان فقط از فروشگاه‌های معتبر خرید کنند.
در ماه‌های اخیر برخی دست‌اندرکاران حوزه واردات موبایل، نسبت به فروش موبایل‌های ریپک یا رفرش هشدار داده‌اند. در اصل با تولید آیفون۱۴، می‌توان گفت در حال حاضر در دنیا معدود کالای اصلی آیفون‌های مدل۱۳ به پایین پیدا می‌شود، چرا که عملا تاریخ آنها گذشته است، اما نکته مهم‌تر این است که این کالاها در مواردی فاقد کیفیت لازم هستند.
به‌طورکلی وقتی سری جدید آیفون عرضه می‌شود، سایت شرکت اپل ابتدا قیمت محصولات قبلی را ۱۰۰دلار ارزان  و بعد تولید آنها را متوقف می‌کند.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید