• چهار شنبه 12 مهر 1402
  • الأرْبِعَاء 19 ربیع الاول 1445
  • 2023 Oct 04
پنج شنبه 20 بهمن 1401
کد مطلب : 185227
+
-

جایزه شهردار تهران به فیلمسازان برگزیده فیلم فجر

جایزه شهردار تهران به فیلمسازان برگزیده فیلم فجر

شهردار تهران از اختصاص جایزه ویژه مدیریت شهری برای فیلمسازان خبر داد و گفت: این جایزه از امسال به فیلمسازان برگزیده جشنواره فیلم فجر اهدا خواهد شد.
به گزارش همشهری، علیرضا زاکانی با حضور در خانه جشنواره فیلم فجر در برج میلاد با اشاره به همکاری گسترده شهرداری تهران با ستاد جشنواره فیلم فجر، افزود: جشنواره بین‌المللی فیلم فجر قله ارائه آثار هنری است که هرساله همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار می‌شود. وی ادامه داد: شهرداری تهران ناظر بر حوزه‌های مختلف شهری است و تمام تلاش خود را برای ارائه خدمات مختلف شهری می‌کند. ارائه تسهیلات و کمک به برگزاری هرچه بهتر مهم‌ترین رویداد سینمایی کشور را از وظایف خودمان می‌دانیم.
زاکانی همچنین با اشاره به اینکه صحبت درباره آثار هنری و سینمایی، ارتباط آن با مخاطب و شهروندان ضروری است، تصریح کرد: اگر آثار هنری و فیلم‌های سینمایی را‌در قالب نوع مدیریت شهری و تلاش برای ارتباط با مخاطب درنظر بگیریم، باید بگویم که این جشنواره فرصت طلایی برای تعامل با شهروندان است.
شهردار تهران با بیان اینکه شهرداری تهران برنامه‌ریزی گسترده‌ای برای مشارکت در تولید آثار سینمایی خواهد داشت، گفت: امسال جایزه مدیریت شهری برای فیلمسازان برگزیده جشنواره بین‌المللی فیلم فجر درنظر گرفته شده‌ که در مراسم اختتامیه این جایزه به برگزیدگان اهدا می‌شود، اما از سوی دیگر در تلاش هستیم تا از سال آینده در تولید فیلم‌های سینمایی شهرداری تهران نقش فعالی داشته باشد و حتی بتوانیم برای کمک به فیلمسازان جوان با ایده‌های خلاقانه در کمک‌رسانی به مدیریت شهری و همچنین در خلق آثار فاخر هنری نقش‌آفرینی داشته باشیم. وی با تبریک به فیلمسازان جوان کشور و ورود فیلم‌اولی‌ها به این دوره از جشنواره بین‌المللی فیلم فجر تصریح کرد: برج میلاد تهران به‌عنوان نماد ملی کشور می‌تواند در ابعاد مختلف مورد استفاده قرار بگیرد و برای شهرداری تهران بسیار مهم بود که این مجموعه بتواند در این دوره از جشنواره فیلم فجر هم خدمت‌رسانی داشته باشد.  زاکانی با اشاره به ظرفیت‌های مختلف برج میلاد به‌عنوان خانه جشنواره گفت: ظرفیت‌های برج میلاد و بسیاری دیگر از ظرفیت‌های مدیریت شهری در اختیار مدیران فرهنگی و سینمایی قرار گرفت تا این رویداد ملی در سطح بین‌المللی به بهترین شکل ممکن برگزار شود و امیدواریم که ارائه این خدمات مقدمه‌ای برای توسعه ظرفیت‌های مدیریت شهری در حوزه فرهنگ و هنر باشد.  بنا بر اعلام روابط‌عمومی معاونت فرهنگی و اجتماعی‌شهرداری تهران، علیرضا زاکانی همچنین در خانه جشنواره در برج میلاد به تماشای فیلم « شماره۱۰» نشست و در پایان تماشای آن، از سازندگان آن تقدیر و تشکر کرد.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید