• چهار شنبه 17 خرداد 1402
  • الأرْبِعَاء 18 ذی القعده 1444
  • 2023 Jun 07
پنج شنبه 2 تیر 1401
کد مطلب : 164121
+
-

آغاز فروش بلیت‌های جام جهانی قطر به دفاتر مسافرتی

3بلیت بازی‌های ایران در جام جهانی قطر 91میلیون و 200هزار تومان قیمت خورد

گزارش
آغاز فروش بلیت‌های جام جهانی قطر به دفاتر مسافرتی

فروش بلیت‌های جام جهانی قطر در ایران به دفاتر گردشگری و با اعلام یکی از تشکل‌های گردشگری کشور به شرکت‌های خدمات مسافرتی آغاز شده است.براساس آنچه انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی اعلام کرده است، «یک شرکت همکار» که مشخص نیست کدام شرکت است تعداد 9هزار بلیت برای 3 بازی گروهی ایران در جام جهانی 2022قطر وارد کشور کرده و حالا در اختیار دفاتر خدمات مسافرتی قرار می‌دهد تا در قالب تورهای جام‌جهانی به مسافران ایرانی قطر فروخته شود. اما قیمت این بلیت‌ها چقدر است؟ براساس آنچه این انجمن اعلام کرده است، قیمت بلیت هر کدام از بازی‌های ایران در جام جهانی قطر 950دلار است که دفاتر خدمات مسافرتی می‌توانند این بلیت‌ها را با 5درصد کمیسیون به مسافران قطر بفروشند. اگر قیمت دلار را 32هزار تومان درنظر بگیریم بدین‌ترتیب قیمت 3بلیت بازی ایران در جام جهانی قطر 2850دلار برابر با 91میلیون و 200هزار تومان فروخته می‌شود.
3 بازی ایران در قطر طی 10روز انجام می‌شود و اگر یک ایرانی بخواهد علاوه بر تهیه بلیت بازی‌ها تورهای تعریف شده برای بازی‌های جام جهانی را هم خریداری کند با هزینه 10روز اقامت در هتل‌های قطر باید مبلغی بیش از 150میلیون‌تومان پرداخت کند. در اطلاعیه انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران به دفاتر گردشگری آمده است که «یک شرکت همکار» موفق شده امتیاز نمایندگی رسمی
Match hospitality (نمایندگی اصلی فیفا در فروش بلیت‌های جام جهانی قطر 2022)را کسب کند و با توجه به مذاکرات انجام شده حدود 3هزار بلیت برای هر بازی ایران در اختیار این شرکت قرار داده شده است. بنابراین دفاتر خدمات مسافرتی 24ساعت فرصت دارند برای مشارکت در این پروژه نامه درخواست به این انجمن ارسال کنند.
خرید حداقل 150 و حداکثر 300بلیت نیز برای دفاتر خدمات مسافرتی که بخواهند در معامله این شرکت حضور داشته باشند الزامی است.
طرح دیگر ایران برای حضور فعال در رویداد گردشگری جام جهانی قطر اما تبدیل جزیره کیش و قشم به هاب اقامتی گردشگران جام جهانی و اعزام گردشگران از این دو جزیره برای تماشای مسابقات جام جهانی بود و حالا براساس خبری که محسن قریب، مدیر ستاد امور جشنواره‌ها و مناسبت‌های کیش، به‌عنوان متولی اصلی رویداد جام‌جهانی در کیش، به همشهری اعلام کرده است، حداکثر قیمت سفر به قطر از جزیره کیش برای گردشگران جام جهانی 10میلیون تومان رفت و برگشت از مرز هوایی است و مبلغ 5میلیون تومان نیز اقامت 3 روزه گردشگران در کیش برای تماشای بازی بعدی است. براساس این اعلام، درصورت داشتن 3 بلیت بازی‌های جام جهانی که 90میلیون‌تومان هزینه دارد، 45میلیون تومان نیز هزینه رفت و برگشت و اقامت در جزیره کیش از ایران به قطر و بالعکس است. با این حساب حتی جزیره کیش هم برای سفر گردشگران ایرانی به قطر با هدف تماشای بازی‌های جام جهانی رقمی حدود140میلیون تومان هزینه دارد.

اعزام گردشگران جام‌جهانی از کیش
محسن قریب به همشهری خبر داده است که اعزام گردشگران جام‌جهانی از کیش به قطر همچنان در دستور کار است تا تماشاچیان جام‌جهانی بتوانند با اقامت در کیش برای تماشای بازی‌های جام جهانی به قطر بروند و پس از تماشای بازی به کیش بازگردند. آنطور که این مدیر ستاد امور جشنواره‌ها و مناسبت‌های کیش به همشهری گفته است یک مانع قانونی مهم در مسیر گردشگران جام‌جهانی وجود دارد و آن هم شرط کشور قطر برای صدور ویزای جام جهانی است. محسن قریب می‌گوید: تا زمانی که مانع قانونی برداشته نشود امکان عملیاتی کردن برنامه میزبانی کیش از گردشگران جام جهانی قطر وجود ندارد. سفر به قطر نیازمند داشتن ویزای ورود است و قطر برای صدور ویزا دو شرط اصلی گذاشته است. نخست داشتن بلیت تماشای بازی‌های جام جهانی و دیگری داشتن برگه رزرواسیون هتل‌های قطر که با این شرط هیچ‌یک از مسافران جام جهانی قطر قادر به ورود مجدد به کیش و اقامت در این جزیره برای تماشای بازی بعدی نخواهند بود. این مسئول رویدادهای کیش از تداوم مذاکرات با مسئولان «هیا کارت» قطر خبر می‌دهد تا هتل‌های جزیره کیش نیز در گروه هتل‌های قطری قرار بگیرند تا گردشگران حاضر در این هتل‌ها در گروه اقامت‌کنندگان در هتل‌های قطر قرار بگیرند و منعی برای تردد به قطر و بازگشت به کیش نداشته باشند. به‌گفته محسن قریب، باید این مانع برطرف شود و سازمان منطقه آزاد کیش هنوز در مذاکره با «هیا کارت» قطر است تا مسیر گردشگری جام‌جهانی میان ایران و قطر تسهیل شود.

‌کیش در انتظار هیا کارت قطر
مدیر ستاد امور جشنواره‌ها و مناسبت‌های کیش تأکید کرد: اگر هتل‌های کیش در فهرست «هیا کارت» قطر قرار بگیرند هزینه سفر به قطر و تماشای بازی‌های جام‌جهانی از مبدا کیش نصف هزینه‌های سفر به قطر و اقامت در هتل‌های آن کشور از مبداء تهران خواهد بود.
این مقام مسئول در جزیره کیش در ارتباط با بخشنامه انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران برای فروش بلیت‌های جام جهانی توسط «یک شرکت همکار» که به ادعای این انجمن توانسته است نمایندگی فروش بلیت‌های جام جهانی قطر را در ایران کسب کند، به همشهری گفت: خرید بلیت‌های جام‌جهانی قطر مشروط به ثبت‌نام در سایت مشخص شده از سوی فیفاست و تا جایی که می‌دانم بلیت‌ها براساس قرعه‌کشی به علاقه‌مندان تعلق می‌گیرد.  وی افزود: تا همین امروز هم وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی موضوع فروش بلیت‌های جام جهانی در ایران را تأیید نکرده است. محسن قریب تأکید کرد: بلیت گروهی جام‌جهانی در این دوره به هیچ‌کس واگذار نشده است و فروش بلیت براساس قرعه‌کشی و ثبت‌نام قبلی متقاضیان انجام می‌شود.

این خبر را به اشتراک بگذارید