• پنج شنبه 13 بهمن 1401
  • الْخَمِيس 11 رجب 1444
  • 2023 Feb 02
یکشنبه 18 مهر 1400
کد مطلب : 142463
+
-

2 فینال در شب آخر فرنگی

در سومین روز از رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان، میثم دلخانی و محمدرضا گرایی سومین و چهارمین فینالیست‌های ایران شدند

2 فینال در شب آخر فرنگی

محسن محمود‌صفری

در روز سوم رقابت‌های جهانی کشتی فرنگی، 3کشتی‌گیر ایران روی تشک رفتند که همانند روز دوم، ایران 2 فینالیست داشت. محمدرضا گرایی و میثم دلخانی 2فینالیست ایران در روز دوم بودند که برخلاف انتظارها، گرایی سخت به فینال رسید اما دلخانی خیلی راحت راهی کشتی فینال شد.

  ستاره غیرمنتظره
میثم دلخانی، قهرمان امیدهای جهان در وزن 63کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 9بر صفر دنیز منیکسه از آلمان را مغلوب کرد و به مرحله یک‌چهارم نهایی رسید. دارنده مدال نقره و برنز قهرمانی آسیا برای رسیدن به نیمه‌نهایی لنور تمیروف، دارنده مدال برنز جهان از اوکراین را در یک کشتی حساس و نزدیک با نتیجه 3-3 به لطف کسب امتیاز آخر شکست داد و به مرحله نیمه‌نهایی رسید. دلخانی در نیمه‌نهایی در مقابل ممدوف از جمهوری آذربایجان قرار گرفت که با نتیجه قاطع 9بر صفر پیروز شد و به فینال رقابت‌های جهانی رسید. او امشب در فینال با لری ابولادزه از گرجستان کشتی خواهد گرفت.

   مردیم تا بردی!
محمدرضا گرایی تنها طلایی کشتی ایران در بازی‌های المپیک توکیو در وزن 67کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم به مصاف تسوچیکا شیمویامادا از ژاپن رفت و تا یک دقیقه به پایان کشتی 6 بر یک عقب بود اما با یک کمرگیری بی‌نقص حریفش را ضربه‌فنی کرد و راهی مرحله بعد شد. گرایی در دور سوم رقابت‌ها به مصاف جعفراف از جمهوری آذربایجان رفت و در همان تایم نخست با نتیجه 11بر صفر به برتری رسید و راهی نیمه‌نهایی شد. قهرمان امیدهای جهان در نیمه‌نهایی مقابل راماز زودیز از گرجستان قرار گرفت و در یک کشتی سخت و دشوار باز هم تا ثانیه‌های پایانی 6 بر 4 عقب بود. اما به‌دلیل فرار حریفش 2 امتیاز گرفت و با اخطاری که به کشتی‌گیر گرجی دادند، کشتی با نتیجه
 6 - 6 به نفع گرایی تغییر پیدا کرد. در همان یک ثانیه باقیمانده مربیان گرجستانی درخواست چلنج کردند که مورد موافقت هیأت ژوری قرار نگرفت و یک امتیاز دیگر به گرایی داده شد تا کشتی با نتیجه 7 بر 6 به نفع قهرمان المپیک توکیو به پایان برسد. گرایی امشب برای کسب مدال طلا باید به مصاف نظیر عبدالله‌یف از روسیه برود.
 
طاهری کم‌فروغ
رامین طاهری، دارنده 3مدال طلا در مسابقات قهرمانی آسیا در وزن 87کیلوگرم، نماینده ایران در روز سوم مسابقات جهانی بود. او در دور نخست با نتیجه 3بر 2 از سد میهایل برادو از مولداوی گذشت و راهی مرحله بعد شد. عملکرد طاهری در کشتی اول آنقدر بحث‌برانگیز بود که مشخص بود در دورهای بعدی با مشکل مواجه خواهد شد و در نهایت در کشتی دوم خود مقابل تورپال بی‌سلطان‌اف از دانمارک با نتیجه 3 بریک شکست خورد. با توجه به شکست حریف دانمارکی در نیمه‌نهایی، طاهری از دور مسابقات کنار رفت. شاگردان بنا سال‌هاست در وزن 87کیلوگرم مشکل دارند به‌طوری که تیم ایران در این وزن نتوانست سهمیه المپیک را بگیرد و بدون نماینده 87کیلوگرمی در بازی‌های المپیک حاضر شد.

این خبر را به اشتراک بگذارید