• پنج شنبه 30 دی 1400
  • الْخَمِيس 16 جمادی الثانی 1443
  • 2022 Jan 20
شنبه 19 تیر 1400
کد مطلب : 135430
+
-

جلب رضایت مردم؛ اولویت دولت سیزدهم

جمعی از مراجع قم در دیدار رئیس‌جمهور منتخب با ایشان بر احیای اعتماد مردم تأکید کردند

مرجعیت
جلب رضایت مردم؛ اولویت دولت سیزدهم


بیوت مراجع در صفاییه قم، صبح جمعه میزبان رئیس جمهور منتخب بود. سفر یک‌روزه ابراهیم رئیسی به شهر قم با زیارت حرم حضرت معصومه (س) شروع شد. رئیس جمهور منتخب در این سفر با آیات عظام موسی شبیری زنجانی، حسین نوری همدانی، جعفر سبحانی، صافی‌گلپایگانی، مکارم شیرازی و علوی گرگانی دیدار و گفت‌وگو کرد. او در این دیدارها به علما نسبت به راه‌حل‌های عملی خود برای حل مشکلات کشور و تغییر وضعیت به نفع مردم اطمینان داد. رئیسی از آسیب اعتماد مردم سخن گفت و تأکید کرد که این سرمایه اصلی کشور را باز خواهد گرداند. مراجع نیز مشکلات و نابسامانی‌های اقتصادی و معیشتی مردم را به رئیسی یادآور و خواستار جلب رضایت مردم شدند.با مردم باشید و حقوق آنها را احیا کنید
دیدارهای رئیس‌جمهور منتخب صبح جمعه با حضور در دفتر آیت‌الله حسین نوری همدانی آغاز شد. رئیسی در این دیدار گفت: مردم تکلیف خطیری را بر دوش ما گذاشتند و مصمم هستیم به‌گونه‌ای عمل کنیم که مردم احساس کنند وضعیت متفاوت شده است. 
آیت‌الله نوری همدانی هم با تبریک به ابراهیم رئیسی به‌عنوان رئیس سیزدهمین دولت در نظام جمهوری اسلامی ایران، گفت: شما متواضع، مردمی و شناخته شده هستید، انتخاب شما از سوی مردم به‌خاطر این صورت گرفت که پرچم یک حرکت را به‌دست گرفته‌اید تا با آن عدالت و حق را حاکم کنید. این مرجع تقلید با بیان اینکه امیر مؤمنان(ع) به مالک اشتر می‌فرمایند: «با مردم باشید و میان مردم بروید و به مشکلات آنان پی برده و آن را حل کنید»، تأکید کرد: شما هم باید از این سخنان الهام بگیرید، با مردم باشید و احیای حق کنید. وی با اشاره به مشکلات مردم و اولویت‌سنجی در آن گفت: امروز مردم با مشکلاتی همچون اقتصادی، معیشتی، بیکاری و گرانی روبه‌رو هستند، باید دولت جدید این مشکلات را درجه‌بندی کرده و معیشت مردم را در اولویت قرار دهد. مردم ما متدین و علاقه‌مند به نظام هستند. مسئولان باید سعی کنند رضایت مردم را جلب کنند.اصلاح روند موجود امکانپذیر است
ابراهیم رئیسی همچنین در دیدار با آیت‌الله جعفر سبحانی گفت: به‌رغم همه مشکلات و کاستی‌هایی که امروز در عرصه‌های مختلف وجود دارد به ظرفیت‌های کشور و توان جوانان و نخبگان باور دارم و تلاش خواهیم کرد وضعیت موجود را به نفع مردم تغییر دهیم.
 او با بیان اینکه مردم نسبت به رفع مشکلات و کاستی‌های موجود به دولت مردمی امید بسته‌اند، تصریح کرد: با وجود همه مشکلات و سختی‌ها، چشم‌انداز آینده را روشن می‌دانم و عمیقاً باور دارم که اصلاح روند موجود امکانپذیر است. آیت‌الله سبحانی نیز اقدام وی در نظرخواهی از اقشار مختلف را بسیار ارزشمند توصیف کرد و گفت: بی‌تردید این اقدام پسندیده و مجموع نظرات در رفع مشکلات مؤثر است. باید سرمایه اجتماعی را احیا کنیم
رئیس‌جمهور منتخب همچنین در دیدار با آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی با بیان اینکه قبل از تشکیل دولت، مصمم هستیم جلساتی با مراجع، علما، نخبگان و گروه‌های مختلف مردمی داشته باشیم، گفت: امروز اعتماد مردم به‌خاطر برخی اقدامات نسنجیده آسیب دیده است و باید این اعتماد را که سرمایه اصلی کشورمان است احیا کنیم. ابراهیم رئیسی تصریح کرد: در نخستین اقدام باید ثبات را در بازار ایجاد کنیم؛ به‌گونه‌ای که وضعیت آینده، هم برای تولیدکننده و هم برای مردم قابل پیش‌بینی باشد. براساس گزارش ایسنا، آیت‌الله مکارم شیرازی نیز در این دیدار گفت: امروز مردم از وضعیت معیشت و کسب‌وکار ناراضی هستند و باید علت اصلی این نارضایتی‌ها به درستی شناسایی و برطرف شود. او با تأکید بر اینکه سامان دادن به وضعیت نابسامان موجود امکانپذیر است، تأکید کرد: با همت، آمادگی و شجاعتی که از رئیس‌جمهور منتخب مردم سراغ دارم، این نابسامانی‌ها می‌تواند سامان پیدا کند. آیت‌الله مکارم شیرازی هوشیاری و اعتماد نکردن به دشمن را در عرصه سیاست خارجی مورد تأکید قرار داد و گفت: در این حوزه بایستی بر مبنای واقعیت‌ها و نه خوش‌باوری و با قاطعیت، شجاعت، تدبیر و حسن عمل گام برداشت و یقین دارم که شما مرد این کار هستید.

امیدوارم بت‌شکن بمانید
رئیسی همچنین در دیدار با آیت‌الله محمدعلی علوی گرگانی نقش دولت در رفع مشکلات مردم را مهم و اثرگذار دانست و گفت: مشکلات کشور راه‌حل‌های عملی دارد و با جلب اعتماد و مشارکت مردم می‌توان موانع را برطرف کرد. امیدوارم دولت جدید بتواند اعتماد مردم را که دچار آسیب شده مجدداً احیا و بازآفرینی کرده و گام به گام و با برنامه‌ریزی‌های دقیق، در زندگی مردم، گشایش و بهبود ایجاد کند. آیت‌الله علوی گرگانی نیز با بیان اینکه شما را شخصیتی خدوم، خدمتگزار و دلسوز می‌دانم و اطمینان دارم که می‌توانید عملکرد موفقی داشته باشید، تأکید کرد: در عملکرد گذشته خود بت شکن بودید و امیدوارم همچنان ابراهیم‌وار در مسیر شکستن بت‌های فساد و ناکارآمدی موفق باشید.

 آسایش را به زندگی مردم برگردانید
رئیس‌جمهور منتخب در دیدار با آیت‌الله موسی شبیری زنجانی، گفت: باید تلاش کنیم اقتصاد و سفره مردم به امکانات و ظرفیت‌های داخل کشور متصل شود و در این صورت است که آسیب‌پذیری کشور در مقابل تکانه‌های مختلف کاهش پیدا می‌کند. آیت‌الله موسی شبیری زنجانی نیز در این دیدار ضمن خوشامدگویی و تبریک پیروزی سیدابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست‌جمهوری، گفت: امروز مردم در رنج و سختی هستند و باید با تلاش شبانه‌روزی و مجاهدانه آرامش و آسایش را به زندگی مردم بازگرداند. این مرجع تقلید، اخلاص و مجاهدت صادقانه در رفع مشکلات مردم را مورد تأکید قرار داد و گفت: این وعده قطعی الهی است که راه‌های مختلفی را برای پیشبرد امور، پیش روی تلاشگران مخلص قرار می‌دهد.

 مکث
اولین مهمان خارجی تحلیف رئیسی مشخص شد

    هند در پاسخ به دعوت ایران از این کشور برای شرکت در مراسم سوگند ریاست‌جمهوری ابراهیم رئیسی اعلام کرد در این مراسم حاضر خواهد بود. پایگاه خبری ایندیا تودی گزارش داد، دعوت از هند در طول سفر کوتاه سوبرامانیام جایشانکار وزیر خارجه هند به تهران و دیدار وی با رئیس‌جمهوری منتخب به این کشور ارائه شد. دهلی‌نو هنوز تصمیم نگرفته است چه مقامی را به مراسم سوگند رئیس‌جمهور منتخب ایران بفرستد. مراسم تحلیف رئیس‌جمهور منتخب روز پنجشنبه ۱۴مردادماه با حضور مقامات خارجی و داخلی در محل مجلس برگزار می‌شود.

این خبر را به اشتراک بگذارید