• شنبه 2 مهر 1401
  • السَّبْت 27 صفر 1444
  • 2022 Sep 24
سه شنبه 11 خرداد 1400
کد مطلب : 132172
+
-

قاتل 2محیط‌بان زنجانی یک نفر بود

پیگیری
قاتل 2محیط‌بان زنجانی یک نفر بود


2ماه پس از شهادت 2محیط‌بان در منطقه فیله خاصه زنجان تازه‌ترین یافته‌های پلیس حاکی از این است که یکی از متهمان هیچ نقشی در این جنایت نداشته است اما دومین متهم به قتل هردو محیط‌بان اعتراف کرد.
به گزارش همشهری، عصر روز 16فروردین‌ماه امسال 2نفر از محیط‌بانان زنجانی به نام‌های مهدی مجلل و میکائیل هاشمی در منطقه فیله‌خاصه به سرنشینان یک دستگاه نیسان مشکوک شدند و به آنها دستور ایست دادند اما سرنشینان نیسان سرعت خودرو را بیشتر کرده و تلاش کردند فرار کنند. تصمیم شکارچیان برای فرار و تلاش محیط‌بانان برای متوقف کردن آنها به تعقیب و گریزی تمام تبدیل شد. شکارچیان به‌سوی جاده زنجان- قزوین گریختند وارد جاده‌ای فرعی شدند اما شکارچیان ناگهان خودروی‌شان را متوقف کرده و شروع به تیراندازی به‌سوی محیط‌بانان کردند و هردو نفر را به شهادت رساندند.
این جنایت در شرایطی اتفاق افتاد که هیچ‌کس از آن اطلاعی نداشت تا اینکه صبح روز بعد گروه‌های جست‌وجو توانستند پیکرهای 2محیط‌بان را کشف کنند. پوکه‌های فشنگ کشف شده در محل حادثه نشان می‌داد شکارچیان با سلاح جنگی تیراندازی کرده‌اند. آنها تلاش کرده بودند ردی از خود به جا نگذارند اما ساعتی بعد یکی از آنها دستگیر شد و چند ساعت بعد دومین متهم نیز به دام افتاد. همچنین در بازرسی از منزل متهمان، گوشت شکار و اسلحه نیز کشف شد.
با دستگیری متهمان بازجویی از آنها برای روشن شدن ابعاد مختلف شهادت محیط‌بانان آغاز شد. بررسی‌ها نشان می‌داد که یکی از دستگیرشدگان در این حادثه دخالتی نداشته اما دومین متهم به قتل محیط‌بانان اعتراف کرد.
سرهنگ جعفر رحمتی، رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان زنجان در این‌باره گفت: در جریان پرونده قتل 2محیط‌بان زنجانی، چندین متهم از سوی پلیس آگاهی استان زنجان برای بازجویی و بررسی‌های لازم دستگیر شدند که پس از انجام تحقیقات مشخص شد یکی از شکارچیان قاتل است. وی در رابطه با انگیزه قتل 2محیط‌بان زنجانی گفت: متهم اصلی انگیزه‌اش از این جنایت را همراه داشتن اسحله غیرمجاز، شکار غیرمجاز و ترس از دستگیرشدن و مجازات اعلام کرد. این متهم هرچند سابقه کیفری نداشت اما پیش از این چندین مرتبه شکار غیرمجاز انجام داده بود. به‌گفته وی متهم به قتل هم‌اکنون در بازداشت به سر می‌برد و قرار است به‌زودی محاکمه شود.
از سوی دیگر اسماعیل قلی‌زاده، فرمانده یگان حفاظت اداره کل محیط‌زیست استان زنجان نیز جزئیات بیشتری از این پرونده را بازگو کرد و گفت: هرچند ابتدا ابهاماتی در این خصوص وجود داشت و متهم اصلی شکارچی دیگری را به‌عنوان شریک جرم معرفی کرده بود اما در ادامه به صراحت به جرم خود اقرار کرد و گفت که این‌دو محیط‌بان زنجانی را به تنهایی به شهادت رسانده و شریک جرم نداشته است. به‌گفته او پرونده با صدور کیفرخواست از دادسرا به دادگاه کیفری یک استان زنجان ارسال شده است.

این خبر را به اشتراک بگذارید