• یکشنبه 1 خرداد 1401
  • الأحَد 20 شوال 1443
  • 2022 May 22
یکشنبه 2 اردیبهشت 1397
کد مطلب : 13102
+
-

گریز از جدایی در 4مرحله

دنیایی که ما می‌بینیم، دنیای علت و معلول است؛ یعنی چیزی بدون دلیل در آن اتفاق نمی‌افتد. هر معلولی، علتی درون خودش دارد که باید کشفش کرد. طلاق نیز، مقوله‌ای ازاین‌دست است. وقتی زوجی طلاق می‌گیرند و خانواده‌ای را متلاشی می‌کنند، حتماً علت یا عللی داشته است. وقتی آمار طلاق در کشور بالا می‌رود یا نگران‌کننده می‌شود، باز هم یعنی که علت یا عللی داشته. این موارد، همینطوری و دفعتاً اتفاق نمی‌افتد؛ پیش‌زمینه و دلیل دارد. پس طبیعی است که با این پیش‌زمینه‌ها، می‌توان به مبارزه برخاست و از تشدید آنها، جلوگیری کرد. قبل از هر چیزی، باید بدانید که همه‌چیز از جدایی عاطفی و طلاق پنهان آغاز می‌شود. پس باید به‌شدت مراقب باشید که چنین بلایی بر سرتان نیاید. در ادامه، 4مرحله‌ای که کمک‌تان می‌کنند تا در زمینه پیشگیری از طلاق و رسیدن به جدایی موفق باشید، ذکر شده است؛ و فراموش نکنید که اصلاح‌کردن، بهتر از ویران‌کردن است.

رصد دقیق و خودشناسی

در مرحله اول، باید بدانید که دقیقاً چه اتفاقی افتاده. در ابتدا باید درک کنید که هیچ اتفاقی، بدون پیش‌زمینه و دلیل نمی‌افتد. اگر شما نسبت به همسرتان یا همسرتان نسبت به شما سرد شده و به هم بی‌توجه هستید، لابد دلیلی داشته. فکر نکنید که عداوتی در میان است. لجبازی را کنار بگذارید و با انصاف کامل، به‌دنبال شناسایی دلایل باشید. لطفاً خودتان را ذی‌حق ندانید که به‌جایی نخواهید رسید. انصاف به‌اضافه خودشناسی، راه‌حل نهایی این مرحله است.

همه‌چیز آموختنی است

مرحله دوم، درک این نکته است که مهارت‌های زندگی، وجود داشتنی نیستند بلکه آموختنی هستند؛ درست مثل عضله‌سازی. شما آنها را می‌سازید و روزبه‌روز هم قوی‌تر می‌شوند. اگر شما روزهای تولد همسرتان را فراموش می‌کنید، این مربوط به بی‌توجهی شما و قابل رفع شدن است. اگر همسرتان مدام شما را در مقابل دیگران تحقیر می‌کند، باید درک کند که این یک اشکال و قابل رفع شدن است. بیشتر ایرادات، رفع نمی‌شوند؛ تنها به این دلیل که نگرش دارندگان آنها، بر این امر استوار است که این کار شدنی نیست؛ وقتی‌که در ذهن‌شان متوجه می‌شوند که این کار شدنی نیست، چرا باید تلاشی بکنند؟

تکرار کنید، تکرار و تکرار

مرحله سوم، تکرارها و تکرارها و تکرارها هستند. یکی از ورزشکاران معروف، معتقد است که همه‌چیز تکرارها و تکرارها و تکرارها بوده و هیچ میان‌بری وجود ندارد. شما با تمرین و تکرار کردن است که می‌توانید شریک عاطفی و جنسی قابل‌توجهی باشید، درایت خانوادگی داشته باشید، زبان بدن خوبی را کسب کنید و برای همسرتان جذابیت‌هایی را به‌وجود بیاورید. با چندبار تکرار کردن تکنیک‌ها و مهارت‌ها، راه به‌جایی نخواهید برد؛ هیچ میانبری هم وجود ندارد.

امتیازات را بشمرید

مرحله نهایی، شمردن امتیازات مثبت است؛ یکی از مدیران ارشد، نقل می‌کرد که او میزان شام‌هایی که در خانه و پیش همسر و فرزندانش می‌خورد را می‌شمرد که در‌ماه چندبار برای شام، پیش خانواده‌اش حضور دارد. چرا که غالباً مدیران ارشد سرشان شلوغ است و نمی‌رسند کارهایی ازاین‌دست را انجام بدهند. راستی، در‌ماه چندبار گل می‌خرید؟ چندبار به همسرتان می‌گویید دوستش دارید؟ چندبار او را شگفت‌زده می‌کنید و چندبار با هم و در فضایی تعاملی، مشکلاتتان را با گفت‌وگو حل می‌کنید؟ چندبار برای غذا خوردن به رستوران‌های بیرون خانه و شهر می‌روید و چندبار، از او بابت حضورش تشکر می‌کنید؟ اینها، امتیازات مثبت زندگی شما هستند؛ هرچقدر این امتیازات را بشمرید، احتمال تکرار آنها را بالاتر می‌برید. وقتی‌که تکرارها و تکرارها و تکرارها انجام بشوند، در شما عادت و شخصیت جدید شکل می‌گیرد و وقتی این شخصیت جدید شکل بگیرد، همسرتان متوجه تغییرات شده و خود نیز تغییر خواهد کرد؛ بدین‌ترتیب همه‌چیز به‌خوبی و خوش به‌پیش می‌رود. کمی زحمت دارد ولی به زحمتش می‌ارزد، نه؟

این خبر را به اشتراک بگذارید